Hlavní navigace

Články označené nálepkou html

 • Jak psát webové stránky v jazyce Java bez HTML šablon?

  Pokud nejste zrovna fanoušky textových šablon při tvorbě HTML stránek a hledáte jednoduché řešení bez dlouhých textových řetězců, tak je tento článek určen právě vám. V tomto článku si ukážeme sestavení webové stránky pomocí API jediné třídy s potomkem, nepočítám přitom třídu obsluhujícího servletu, ani standardní třídy Java 8. V ukázce jsem si pomohl ještě několika málo třídami, které pro správnou funkci sice nejsou nezbytné, ale zpřehledňují ukázkový kód (nejen) pro potřebu tohoto výkladu.
  25. 11. 2018 11:30 (aktualizováno)
 • jsem deformovaný ITák

  Mám svou oblíbený seznam webu které každý den ráno pročítám. Mezi ně patří i otřesně bulvární blesk.cz s miliardou reklam. Chodím tam prakticky z jediného důvodu. Abych si přečetl co dělají mé oblíbenkyně Helenka Vondráčková a Lucie Bílá..... :ú) Kecám… ani náhodou mě tyhle nezajímají.. Jediný důvod proč si otevřu blesk.cz je vtip dne. Často se sice opakuji ale lepší než nic.
  13. 4. 2010 23:04 (aktualizováno)
 • Nejsou RIA aplikace cestou do pekel?

  * pro vysvětlění pojmu RIA zde Jsou Rich Internet Applications opravdu tím správným směrem, kterým se máme vydat? Zdá se že ano. RIA opravdu poskytují řadu výhod, především z uživatelského hlediska. Odpadá neustálé čekání na reload a refresh stránek. Ovládání webů, řešených přes tuto technologii, bývá většinou interaktvní a většinou také intuitivní. Práce s webem je díky tomu rychlejší, pohodlnější a v některých připadech i bezpečnější…
  29. 1. 2009 23:21 (aktualizováno)
 • Kolik HTML značek dáte za 5 minut?

  Kolik HTML značek si pamatujete? Na kolik z nich jste schopni si bez přípravy vzpomenout? Dvacet, třicet nebo padesát? David mně poslal zajímavý test How Many HTML Elements Can You Name in 5 Minutes? Vaším úkolem je si během odpočítavajících pěti minut vzpomenout na co nejvíc HTML značek z jedenadevadesáti. V úvahu se berou všechny značky obsažené v HTML4 specifikaci (včetně značek, které byly touto specifikací označeny za deprecated), což by melo dát oněch 91 (nekontroloval jsem).
  24. 4. 2008 13:22 (aktualizováno)
 • Přehled HTML značek

  Jens Meiert sestavil přehled značek v jednotlivých verzích HTML. Je to nádherný dokument. Škoda jen, že začíná až od verze HTML3.2., pro srovnání bych velmi ocenil i náhled do začátků historie HTML, včetně zajímavostí á la HTML+. Z přehledu je patrné, že HTML není a nebylo zdaleka neměnné, jak by se mohlo zdát. Značek, které existují „od nepaměti“ a stále v (X)HTML zůstávají, je menšina.
  24. 4. 2008 15:37 (aktualizováno)