Hlavní navigace

Témata označená nálepkou perl

 • Programovací jazyky tady u nás a programovací jazyky tam u nich

  Dnes pro zamyšlení přikládám několik screenshotů z Google Insights. Legenda: Vývoj hledání názvů programovacích jazyků v USA: Vývoj hledání názvů programovacích jazyků u nás: Vývoj hledání názvů programovacích jazyků v Indii: Grafy dávám jen k zamyšlení – bez dalších komentářů.
  1. 2. 2010 10:03
 • GPS a fotky

  Onehdy jsem zkoumal možnost dostat do exif informace fotek GPS souřadnice, abych si mohl zobrazit fotku na mapě tam, kde jsem ji fotil. Už delší dobu používám k navigaci nokii E50 s příslušným modulem, na ni mám nainstalován program, jenž mi zaznamenává trasu. Takže otázkou bylo jak spojit tyto informace s fotkami, které během výletů pořizuji.
  2. 5. 2009 21:51
 • Tellico - české datové zdroje

  Asi před třemi roky jsem v linuxu hledal něco na správu mé domácí knihovny. Po několika pokusech jsem zakotvil u správce sbírek Tellico. Nebudu tady nikoho přesvědčovat, že je nejlepší, mně se prostě líbí. Zapadá do mého KDE a sbírku si můžete nadefinovat prakticky jak je libo. S rozrůstající knihovnou a při frekvenci mých nákupů knih, mě čím dál tím víc nebavilo vypisovat zdlouhavě všechny údaje o knížce a stahovat obaly s příslušných stránek nakladatelství…
  31. 3. 2009 19:26 (aktualizováno)