Hlavní navigace

Témata označená nálepkou Byznys

 • Ako som sa nechal dobehnúť Vodafonom

  25.11.2009 7:30 Exkluzivni nabidka pro majitele preplacenek, Vodafone nadeluje MMSky! Rozbalte pod stromeckem 77 MMS mesicne zdarma na 4 mesice. Darek si aktivujte do 28.2.2010 v Mobilni samoobsluze. Vice primo ve vasem telefonu na http://live.vodafone.cz/akce (pristup na mobilni stranku je zdarma). Vodafone (OS zrus na *77)
  28. 11. 2009 1:00 (aktualizováno)
 • Přejte si něco, padá Dell

  Společnost Dell platila dlouhá léta za největšího výrobce počítačů na světě. Správná strategická rozhodnutí z počátku devadesátých let vystřelila firmu na špici, kde se udržela déle než patnáct let. To platilo až do roku 2006, kdy se před Dell dostal jeho hlavní rival Hewlett-Packard. Propad tím ale pro Dell zdaleka neskončil, přestože firma výrazně přehodnotila svou cenovou politiku a snaží se ze všech sil opět získat náskok.
  27. 10. 2009 13:19
 • Potrebujeme celebrity IT

  Mňa to unavuje. Z každej strany sa na mňa valia celebrity. Rozne bulvárne časopisy, televízne pel-mel, rozhlasové relácie. Tam všade celebrity. Lenže aké. Ak má byť celebritou niekto, koho jedinou kvalifikáciou je, že číta večerné správy (s patrične odhaleným poprsím), prípadne predpoveď počasia (to už je fakt výsmech), tak som znechutený. Asi už nemusím písať. Isto máte svojich favoritov (kľudne napíšte do diskusie).
  5. 10. 2009 22:43 (aktualizováno)
 • Jeden vzdělávací kurz a souvislost s Linuxem

  Asi před dvěma lety jsem se zůčastnil jednoho vzdělávacího kurzu. Část se týkala schopnosti odhadnout zacílení na zákaznickou obec a získání maximálního procentuelního podílu zájmu. A v tom je celý problém. Člověk zabývající se Linuxem, je v principu odlišně uvažující tvor a jeho způsob myšlení je odlišný. Nedokáže se vcítit do role jakoby většinového člověka na trhu čehokoliv. Je sice možné se této dovednosti naučit, ale jde to proti přirozenosti jeho uvažování…
  14. 9. 2009 12:10
 • Najrozšírenejší operačný systém bude ...

  Windows zadarmo – už je to tu. Pred časom (1.2.2009) som písal že MS dospeje do štádia, keď bude predávať svoj operačný systém Windows „zadarmo“. Súčasťou blogu bola aj anketa. Možnosť, že sa tak stane do 2 rokov bola málo preferovaná, naopak možnosť nikdy bola favoritom.  Tak to vidíte a už je to tu. MS uvolnil Windows7 RC kandidáta pre užívateľov „na testovanie“ spolu s KEY…
 • Prídete na LinuxExpo?

  15–16.4.2009 sa uskutoční LinuxExpo. Podľa ankety CZECH OPEN SOURCE najobľúbenejšia akcia v Českej republike. Neviem ako vy, ja tam idem. Trochu som pozeral do programu a pár vecí ma zaujalo. Tak v prvom rade je konferencia nabitá prednáškami od IBM. Čož je akási povinná jazda, pretože veľká modrá je hlavným sponzorom (ak sa nemýlim). Ale aj keby tam IBM nebola aj tak sú tam lahodky.
  13. 4. 2009 20:51 (aktualizováno)
 • Na porno jedine Linux

  Už dlhšie sa zaoberám myšlienkou čo by mohla byť ona „kill aplikácia“ ktorá vynesie GNU/Linux na výslnie a spraví z neho masovo používaný OS. Je to OpenOffice, Firefox,  hmm. A čo keď to nemusí byť aplikácia, čo ak to je použitie? Takže malé príklady z reality. Ako mnohí z vás aj ja som spadol do toho, že sa starám  o rozne počítače svojích rodiných príslušníkov a známych. Určitú dobu som sa tomu vyhýbal. Mám nato rozne techniky. Najjednoduchšia bola povedat že: „tomu nerozumiem“…
 • Kauza s názvem The Pirate Bay

  Možná jste také zaznamenali již několik dní probíhající soud s provozovateli torrent trackeru The Pirate Bay. Dovolím si zde také vyjádřit svůj názor na tuto situaci. Nejprve bych chtěl poděkovat redakci serveru CDR.cz za zprostředkování zpravodajství z tohoto jednání. Ať už proces dopadne jakkoliv, je jisté, že vzbudí celosvětovou diskuzi a snad se konečně něco pohne s neuspokojivou situací v oblasti autorského práva.
  21. 2. 2009 12:52 (aktualizováno)
 • Twitter Revolution aneb když nepíšete jen osobně

  Víte, co je Twitter a k čemu slouží? Používáte jej, abyste odpovídali na základní otázku twitter-bytí What are you doing? Kniha Twitter Revolution od Warrena Whitlocka a Deborah Micekové vám Twitter představí z jiného úhlu pohledu. Z jakého, to vám snad napoví přímo podtitul knihy: How Social Media and Mobile Marketing is Changing the Way We Do Business & Market Online. Twitter Revolution je zaměřena pro všechny, které zajímají nové trendy na internetu a jejich využití v marketingu…
  19. 1. 2010 0:40 (aktualizováno)
 • Bude Windows zadarmo?

  Poznáte, stále tie isté diskusie. OS GNU/Linux nieje zadarmo, pretože nákupná cena je len zlomok nákladov a sú potrebné školenia obsluhy, platby za inštalácie, opravy, add-ons. No áno. A už existujú firmy ktoré to pochopili a veľmi dobre z toho žijú (Red Hat, Mozilla, doplňte si ďalej). Tak prečo nie MS Windows. Ach áno známy argument že neexistuje obed zadarmo. No a vzhľadom na vyššie napísané si myslíte že windows je na tom ináč. Nieje.
  12. 4. 2009 21:38 (aktualizováno)