Hlavní navigace

Témata označená nálepkou sql

 • 170 řádků Java kódu pro spuštění SQL

  Rád bych vám představil Java třídu s necelými 170 řádky kódu pro usnadnění práce s SQL dotazy volané přes JDBC API. Čím je tohle řešení zajímavé? Třídu lze vložit do skriptu v jazyce Java verze 17. Výhodou skriptu Java je snadná přenositelnost v textovém formátu a možnost spuštění bez předchozí kompilace, přitom máme za běhu k dispozici značné prostředky ze standardní knihovny toho jazyka…
  9. 5. 2024 20:42 (aktualizováno)
 • Seznámení s SQLite - díl druhý

  Autor: Martin Kumst – www.kumst.net – martin.kumst@seznam.cz Co bude obsahem dnešního dílu? V minulém díle jsme se stručně seznámili s odlehčenou databázovou knihovnou SQLite. Dále jsme probrali její výhody a nevýhody, popsali její instalaci a ukázali jsme si, jak se v ní vytvoří jednoduchá databáze. Dnes bych chtěl čtenáře seznámit s řádkovým klientem SQLite. Dále bych se chtěl věnovat použití SQLite v nejpoužívanějších programovacích jazycích.
  25. 4. 2016 23:15 (aktualizováno)
 • Seznámení s SQLite

  Autor: Martin Kumst – www.kumst.net – martin.kumst@seznam.cz Motivace Sám jsem se s projektem SQLite seznámil poměrně nedávno a musím říci, že se mi velice zalíbil. Také lituji toho, že jsem jej neobjevil již dříve, protože bych si jeho použitím pro některá nasazení usnadnil život a ušetřil nemalé množství práce. Doufám, že vám následující text tento šikovný projekt přiblíží a třeba bude inspirací k tomu, že sami SQLite zkusíte a třeba i někde nasadíte.
  6. 4. 2016 19:37 (aktualizováno)