Hlavní navigace

Články označené nálepkou django

 • Inštalácia Django web frameworku na Windowse

  V prvom rade vás vítam na mojom blogu, budem tu postupne uverejňovať veci, ktoré sú užitočné aj pre iných ľudí. Kamarát chce rozchodiť Django framework na windowse. Chápem jeho pohnútky a je mi jasné, že nie každý má rád tie široké a rovné cesty. Tak to vyskúšame. Odchýlky od mojej konfigurácie(Windows 7 64-bit) si skúste ustrážiť sami.
  23. 2. 2014 23:08 (aktualizováno)
 • MarkItUp widget pro Django

  Začal jsem vytvářet widget pro Django, který zobrazuje markitup editor pro textarea. Samotný kód zatím není nijak obsáhlý a funguje jen pro jazyk Textile, ale vzhledem ke struktuře použitého editoru jsem s tím strávil pár hodin. Do budoucna musím dořešit: Náhled Další jazyky: MarkDown, Html Překlad rozhraní (tady budu muset sáhnout do zdrojáku editoru)
  19. 7. 2009 1:59 (aktualizováno)
 • Django - Optimalizace SQL dotazů

  Už jsem chtěl nadávat na způsob, jakým Django pracuje s relací 1:N, naštěstí to byl klasický RTFM problém. Django debug toolbar umožňuje (krom dalších věcí) sledovat SQL dotazy, které framework poslal do databáze, jejich četnost i časovou náročnost, s jeho pomocí jsem tedy zjistil, že něco není v pořádku, když jsem ve výpisu viděl 4 duplicitní dotazy.
  19. 7. 2009 0:01 (aktualizováno)
 • Django: pythonní framework v japonském westernu

  Není to dávno, co jsem psal, že se Firefox dostal a plátna kin. Není ovšem jediný. Zjistil jsem, že filmové verze se dočkal i známý framework Django. Stal se součástí názvu filmu i ústřední písně (docela by mne zajímalo, zda a co django v japonštině znamená)…
  25. 10. 2008 21:51 (aktualizováno)