Témata označená nálepkou Školení

  • GTD - Getting Things Done

    Getting Things Done je řešením pro ty, kteří nestíhají své úkoly, kteří zapomínají a pro ty, kteří chtějí změnit svůj život a posunout se ke svým životním cílům. Školení je vhodné jak pro ty, kteří knihu Mít vše hotovo od Davida Allena neznají, nečetli, ale i pro ty, kteří s metodikou neúspěšně dokolečna začínají a vždy jim to po čase nějak přestane fungovat.
    15. 12. 2011 11:06 (aktualizováno)
  • Django framework: Struktura a základy vývoje (nejen) webových aplikací

    Django je vyspělý webový framework napsaný v jazyce Python, který podporuje extrémně rychlý vývoj společně s dodržováním principů dobrého návrhu. Snaží se co nejvíce automatizovat a drží se principu DRY (z anglického Don't Repeat Yourself — neopakuj se). Po definování struktury datových modelů v Pythonu, které si ukážeme, lze ihned využívat bohaté databázové API. Automaticky je k dispozici luxusní rozhraní pro správu dat, tzv. „admin“…
    28. 11. 2011 15:11 (aktualizováno)
  • Zprovoznění vlastního linuxového webového a poštovního serveru

    Chcete uvést do provozu firemní či soukromý síťový server poskytující webové stránky a obstarávající elektronickou poštu pro Vaše uživatele? V tomto kursu se krok za krokem dozvíte, jak na to. Během toho Vám budou vysvětleny principy fungování operačního systému Linux, síťových služeb a dalších oblastí vztahujících se k tématu, vše s praktickými ukázkami. Naučíte se také základy správy fungujícího systému Linux.
    17. 10. 2011 9:37
  • Jazyk Python prakticky

    Python je stále populárnější programovací jazyk, který vám dovolí rychle přenést nápady a požadavky do fungujících programů či spojovat existující systémy. Je vhodný pro drobné skripty i rozsáhlé projekty. Nováčci od prvních setkání s jazykem sami přicházejí s nápady, jak jej využít ke zvýšení své pracovní výkonnosti.
    3. 2. 2012 8:11 (aktualizováno)
  • Skriptování v shellu I (základy)

    V tomto kurzu se naučíte základům skriptování pomocí unixového shellu, který se používá na Linuxu a dalších operačních systémech. Délka kurzu: 2 dny Platforma: Linux, BSD, Unix Software: Bash Architektura shellu Interaktivní shell Tvorba skriptů Absolutní a relativní cesty Základní příkazy Přesměrování vstupů a výstupů Proměnné a parametry Podmínky a cykly Generované skripty Funkce Práce se signály
    16. 12. 2011 13:13 (aktualizováno)
  • Git - správce zdrojových kódů

    Seznámíte se s možnosti systému správy verzí zdrojových kódů Git, který používají i vývojáři linuxového jádra. Git je nástroj vhodný pro správu zdrojových kódů všech programovacích jazyků, ale i textů webových stránek. S úspěchem jde použít i k verzování binárních dat. Jeho využití sahá od jednoduchých webových dokumentů až po celé operační systémy…
    16. 1. 2012 10:23 (aktualizováno)
  • Zavedení Google Apps do firmy

    Cílem školení je provést účastníky jednotlivými kroky zavedení Google Apps na vlastní doménu a seznámit je se základy administrace, aby byli schopni Google Apps sami udržovat a rozvíjet dle potřeb. Účástníci se také dozví, jak používat základní služby v balíku Google Apps (Gmail, Kalendář, Dokumenty a Weby Google) a jaké jsou možnosti jejich využití ve firmě.
    11. 11. 2011 16:21 (aktualizováno)
  • Workshop ARIA aplikací

    Přístupnosti interaktivních webových aplikací. Dnešní svět webu si již nedovedeme představit bez tzv. bohatých internetových aplikací (RIA). Jsou přívětivé, interaktivní a zvládají vše, co dříve zvládala pouze desktopová aplikace. Je tomu tak ale doopravdy? Položme si několik otázek týkajících se ovládání takové aplikace a uvidíme, že RIA aplikace mají (ve srovnání s desktopovými aplikacemi) ještě co dohánět. Co ovládání klávesnicí? Jak se pohybovat po rozsáhlé tabulce…
    30. 9. 2011 10:14 (aktualizováno)
  • IPv6 na Linuxu

    Tento krátký kurz je určený speciálně pro zkušené správce sítí IPv4, kteří se chtějí seznámit s nastupujícím internetovým protokolem IPv6. Platforma: Linux Doporučená distribuce: Debian 6.0, Debian 5.0 Adresace Link-local adresy Dynamické přidělování adres NDP DHCPv6 Dynamické přečíslování Objevování sousedů a MAC adres (NDP) MTU a PMTU discovery DNS a multicast DNS (Bind, Avahi) Zero configuration networking
    16. 1. 2012 10:25 (aktualizováno)
  • TCP/IP síť na Linuxu II

    V tomto školení prohloubíte svoji znalost síťování na Linuxu a vyzkoušíte si pokročilejší techniky. Školení je určené mimojiné i pro správce poskytovatelských sítí. Platforma: Linux Doporučené distribuce: Debian 6.0, Debian 5.0 Průřez technologiemi TCP/IP Stavba testovací sítě Dynamický routing: OSPFv2 a OSPFv3 Bridging, proxy ARP, proxy NDP Různé metody překladu adres NAT traversal v praxi Přepis paketů Tunelování a VPN Troubleshooting, situace z praxe
    26. 1. 2012 16:43 (aktualizováno)