Hlavní navigace

Martin Hassman: nejen o prohlížečích

 • Pětky přišly do módy

  Letos přišly do módy samé pětky. Máme tu trička s nápisem 5 > 2. Písmo v zelených barvách WHATWG leckoho trkne, že se nejedná jen o známý a nepopiratelný matematický výraz, ale i o vyjádření prosté skutečnosti HTML5 > XHTML2 Pokud se zajímáte o vývoj HTML nebo si prostě chcete opakovat matematické znalosti, můžete si dát na plochu tapety, které připravil David Majda, na kterých najdete shodou okolností stejné tvrzení…
  24. 4. 2008 15:42 (aktualizováno)
 • Pojďte nám zlepšit Visual Studio, možná vás i zažalujeme

  V posledním Java podcastu mne překvapil příběh Jamie Cansdala. Jamie je programátor v .NET a již víc než rok má problém. Podmínky, za jakých šíří program, který vytvořil, jsou Microsoftu trnem v oku a na Jamieho bude možná podána žaloba. Rozšiřte produkty od Microsoftu Microsoft po vzoru ostatních již delší dobu nabízí API k rozšiřování řady svých produktů. A našli se programátoři, kteří toho využívají…
  24. 4. 2008 15:43 (aktualizováno)
 • Jaký byl ručníkový den

  Minulý pátek jsem se zúčastnil akce ručníkový den. Koupil jsem si pro tu příležitost nový ručník v zářivých barvách (přeci jen mé stávající ručníky mi nepřipadly dostatečně vhodné pro nošení v lepší společnosti) a vyrazil s ním do pátečního dne. Byl jsem zvědav na večerní pražský sraz všech stopařů. Nezklamali, již v pět hodin byly u Letenského zámečku plné dva stoly a další a další stopaři přicházeli. Tak jsme postupně zaplnili asi šest stolů. Celkem přišlo odhadem necelých osmdesát lidí.
  26. 1. 2008 23:15 (aktualizováno)
 • Story z Google Story

  Před několika týdny vyšel český překlad knihy Google story autorů D.A. Vise a M. Malseeda. Na Lupě jste si mohli před týdnem přečíst její recenzi. Kniha se velmi dobře čte, nezaměřuje se příliš na technické aspekty Googlu, jako spíše na lidi, jejich příběhy a motivace, což já mám rád. Našel jsem v ní plno zajímavých momentů, které jsem chtěl někam poznamenat. Snad někoho zaujmou a třeba i motivují k přečtení knihy.
  30. 4. 2008 10:31 (aktualizováno)
 • A nezapomeňte si v pátek ručník!

  Tento pátek (25. května) je ručníkový den. Fanouškové Stopařova průvodce po Galaxii od Douglase Adamse nejspíš tuší. Ručníkový den je poctou panu Adamsovi, a protože Stopařův průvodce je dílem poněkud netradičním (alespoň my fanouškové si to myslíme), je i tato pocta skládána poněkud netradičním způsobem.
  26. 1. 2008 23:15 (aktualizováno)
 • Canvas - Doom ve vašem prohlížeči

  Nedávno jsem psal, proč je canvas připraven pro web. Dnes si ukážeme několik dalších ukázek použití canvasu, možná někoho inspirují. (Skoro)Doom v canvasu Posledně jsem ukazoval Canvascape, zárodek enginu pro procházení 3D prostorem v canvasu. Ovšem Philip Taylor se svým Canvex nabízí rovnou Dooma v prohlížeči. Zatím ještě nemá implementované potvůrky, které byste mohli střílet, ale 3D prostředí již má svou úroveň; skáčete přes sudy, dveře se před vámi otevírají, běháte po schodech atd.
  24. 4. 2008 15:45 (aktualizováno)
 • Nejvyšší webová stránka v televizi

  O nejvyšší webové stránce se tu už psalo dost. I to, že je možná na nic. Nebojte, už o ní přestanu psát. Alespoň na nějakou dobu 8-). Tohle je poslední spot. Slibuji. Kdo by ale před dvěma týdny předpokládal, že se zrovna tahle CSS hříčka dostane až do odpoledních zpráv televize Nova. záznam ze zpravodajství příp. AVI (5 MB)
  1. 6. 2007 17:32 (aktualizováno)
 • Perličky o HTML a CSS

  Adopce specifikace HTML5 konzorciem W3 proběhla tento týden a během čekání na revizi celé specifikace tu máme pokračování oblíbeného spotu perličky z HTML-WG. Trváte na tom, že specifikace CSS je dokonaná? /---pre CSS styles are the result of a pretty arbitrary set of decisions in committee meetings. (I know, I've been on the CSSWG for ~7 years.) \---
  24. 4. 2008 15:50 (aktualizováno)
 • Guimp - nejmenší webová stránka na světě

  Po nejvyšší webové stránce na světě tu máme pro změnu tu nejmenší webovou stránku. Ministránka je veliká celých 18×18 pixelů, vlastně je malá celých 18×18 pixelů. A jmenuje se: guimp.com Na takový miniweb se toho již z pochopitelných důvodů moc nevejde, udělejme si takový minipřehled. Z minititulky proklinete na minirozcestník do miniflash a minihtml minisekce…
  24. 4. 2008 15:53 (aktualizováno)
 • Nejvyšší webová stránka na světě i v češtině

  Jak veliká může být O nejvyšší webové stránce na světě od Jense Meierta se na Rootu už psalo; odskrolovat ji poctivě obrazovku po obrazovce jentakněkdo nevydrží, má totiž necelých 19 kilometrů. Jeden se až diví, co se mu všechno za ohyb toho několikapalcového monitoru vejde. Stránka byla přeložená do několika jazyků, takže svou nejvyšší stránku mají i Němci, Španělé nebo Maďaři.
  1. 6. 2007 17:31 (aktualizováno)