Hlavní navigace

Martin Hassman: nejen o prohlížečích

 • Olympus - o zavřený web méně

  Web Album.olympus.cz byl odedávna pro Firefox a další prohlížeče uzavřený. Při pokusu o vstup na stránku vám byl odepřen přístup s vysvětlující zprávou: Vážený návštěvníku, pro vstup na stránky @LBUM OLYMPUS potřebujete internetový prohlížeč (browser) Microsoft Internet Explorer verze 5.0 a vyšší.
  29. 4. 2008 11:09 (aktualizováno)
 • HTML 4 5 6 spuštěno

  3…2…1 startujem. Spouštím blog HTML 4 5 6 … zabývající se aktuálním vývojem další HTML verze (nebo verzí – podle toho, jak to dopadne), událostech okolo WHATWG a pracovní skupiny pro HTML u W3C. Spouštím ho den před telekonferencí HTML WG, na které se možná rozhodne jak a zda vůbec HTML WG adoptuje specifikaci HTML5 od WHATWG.
  26. 1. 2008 22:52 (aktualizováno)
 • Nebuďte jen semantic, buďte POSH!

  Z debaty na Web 2.0 Expo, u které byly John Allsopp, Tantek Çelik, Jeremy Keith, a Chris Messina, vzešel nápad nahradit pojem sémantické html. Je to totiž dlouhé a krkolomné spojení znějící navíc jako něco složitého, místo aby elegantně vyjadřovalo onu jednoduchost, jakou používání sémantiky je. A chytré hlavy přišly s novým pojmem…
  1. 6. 2007 17:30 (aktualizováno)
 • Haló, nemohu otevřít dokument

  „Haló, nemohu otevřít dokument v e-mailu, mohu vám ho poslat?“ i takové telefonáty občas na naší vysoké škole máme. Požádám tedy zoufalou volající paní o přeposlání e-mailu a jsem zvědav, co na mě čeká. A podívejme se! Jedná se o e-mail s přílohou exkurze.odt. Otevřu tedy dokument v OpenOffice.org, zkopíruji jeho obsah přímo do e-mailu a snažím se z touhy po osvětě (aby paní byla příště chytřejší) přiložit odkaz na nějakou stránku prezentující OpenOffice.org v češtině.
  1. 6. 2007 17:30 (aktualizováno)
 • XHTML is evil

  Jeden by to do značkovacího jazyka neřekl, ale věřte nebo ne, dle nedávných zpráv není s XHTML něco v pořádku. Začíná být uváděn do souvislosti s nepěkná věc jako jsou počítačové viry, ničení pevných disků, mazání e-mailů a s horšími věcmi. Snad se toho ošklivého XHTML chudáček Cheryl ze svého počítače zbavil a již o žádné další e-maily ani harddisky nepříjde.
  26. 1. 2008 23:05 (aktualizováno)
 • Perličky z HTML-WG

  Zatímco čekáme, jak se pracovní skupina pro HTML postaví k HTML5, dovolím si citovat několik výroků z archivu její konference. Jejich komentování ponechám na čtenáři (těm, kteří nesledují problematiku detailněji se tímto omlouvám). /---pre One thing that puzzles me is how we are supposed to have teleconfs \---
  24. 4. 2008 15:56 (aktualizováno)
 • HTML5 a W3C - chvíle napětí

  Včera byla do mailing listu pracovní skupiny pro HTML u W3C zaslána výzva k adopci současného HTML5. Vedoucí HTML WG dosud nereagovali. Nejsem si jist, zda je rozhodující jejich souhlas/nesouhlas nebo je zapotřebí hlasování všech členů skupiny. Rozhodnutí zda W3C přijme cestu, kterou se vydalo HTML5 a použije několik let práce WHATWG nebo se bude ubírat jiným směrem, jistě ovlivní vývoj webu na mnoho let.
  24. 4. 2008 15:56 (aktualizováno)
 • Videa na víkend - Web 2.0 na každý pád

  Web 2.0 na nás dnes vykukuje všude. To je samý tag cloud, wiki, uživatelské komentáře a hodnocení, sdílení obsahu a mezitím aspoň jeden AJAX. Ale co váš supermarket? Je plně web 2.0 kompatibilní? Web 2.0, to je hlavně obsah, obsah digitální a celosvětově sdílení. Co k tomu může říct docent antropologie? Vytváříme my web 2.0 nebo on mění nás?
  1. 6. 2007 17:30 (aktualizováno)
 • Microsoft se konečně zapojil do HTML WG

  Od založení pracovní skupiny pro HTML u W3C (7.3. 07) uplynul téměř měsíc. V mailing listu a IRC kanálu začaly padat první názory, ale na klíčovou osobnost skupiny, jednoho z jejích předsedů Chrise Wilsona (Microsoft, tým IE7), se stále čekalo. Chris musel počkat na vyřešení právních záležitostí uvnitř MS…
  24. 4. 2008 15:57 (aktualizováno)
 • Jagg.cz v dražbě

  Patrik Zandl, provozovatel české služby jagg.cz se rozhodl web prodat v dražbě na Aukro.cz. Jagg.cz je českou obdobou populární služby del.icio.us, systému pro ukládání a sdílení webových záložek (tzv. social bookmarking). Web je postaven na Open Source systému Scuttle, našel si řadu uživatelů (>1300 s 32 tisíci uloženými záložkami) a Patrik na něj po roce provozu nemá čas.
  1. 6. 2007 17:29 (aktualizováno)