Hlavní navigace

A nezapomeňte si v pátek ručník!

26. 1. 2008 23:15 (aktualizováno) Martin Hassman

Tento pátek (25. května) je ručníkový den. Fanouškové Stopařova průvodce po Galaxii od Douglase Adamse nejspíš tuší.

Ručníkový den je poctou panu Adamsovi, a protože Stopařův průvodce je dílem poněkud netradičním (alespoň my fanouškové si to myslíme), je i tato pocta skládána poněkud netradičním způsobem.

Po celý den byste s sebou měli viditelně nosit ručník. Proč zrovna ručník? To vysvětluje všem, kdo knihu nečetli, Lukáš Faltýnek ve článku Pocta Douglasovi Adamsovi (1952 – 2001), aneb Ručníkový den – 25. května 2007.

Ručníkový den odehrávající se od úmrtí pana Adamse (2001) každoročně 25. května je populární. Vysloužil si zápis do Wikipedie (i české), psalo se o něm např. v USA Today a i v Čechách má svou tradici.

Společné srazy

Podle české Wikipedie 25. května 2004 přišlo na Trafalgar Square v Londýně se svými ručníky 10 000 lidí. (Update: Ukázalo, že je to lež, proto jsem informaci z Wikipedie odstranil.) V Praze a Brně ručníkový den vyústí ve tradiční sraz (více na rucnik.ic.cz), kam se můžete přijít přesvědčit, kolik nadšenců se doopravdy sejde (fotografie z minulých setkání).

Teď přijde malá reklama, kterou můžete (ale nemusíte) umístit na svůj web, blog nebo prostě kam chcete.

Ručník s tučňákem

Výběr ručníku

Výběr správného ručníku je pochopitelně důležitý. Ručník by měl být již z dálky snadno viditelný a mít patřičnou velikost (ne, kapesník se opravdu nepočítá!). Kdo má, bude nejspíš preferovat ručník s tučňákem.

Ručník s tučňákem

My, co ručník s tučňákem nemáme, si vezmeme ručník obyčejný, ale o to větší.

Takže s některými z vás možná na shledanou v pátek v ručníku. A nezapomeňte:

Okolí vás může otravovat nebo vás mít za blázna, ale pak jen stačí schovat se za svůj ručník, dokud ti otravové neodejdou.

Ručníkové odkazy

Anketa

Podpoříte ručníkový den?

Sdílet

Diskuse byla uzavřena.