Hlavní navigace

A nezapomeňte si v pátek ručník!

26. 1. 2008 23:15 (aktualizováno) Martin Hassman

Tento pátek (25. května) je ručníkový den. Fanouškové Stopařova průvodce po Galaxii od Douglase Adamse nejspíš tuší.

Ručníkový den je poctou panu Adamsovi, a protože Stopařův průvodce je dílem poněkud netradičním (alespoň my fanouškové si to myslíme), je i tato pocta skládána poněkud netradičním způsobem.

Po celý den byste s sebou měli viditelně nosit ručník. Proč zrovna ručník? To vysvětluje všem, kdo knihu nečetli, Lukáš Faltýnek ve článku Pocta Douglasovi Adamsovi (1952 – 2001), aneb Ručníkový den – 25. května 2007.

Ručníkový den odehrávající se od úmrtí pana Adamse (2001) každoročně 25. května je populární. Vysloužil si zápis do Wikipedie (i české), psalo se o něm např. v USA Today a i v Čechách má svou tradici.

Společné srazy

Podle české Wikipedie 25. května 2004 přišlo na Trafalgar Square v Londýně se svými ručníky 10 000 lidí. (Update: Ukázalo, že je to lež, proto jsem informaci z Wikipedie odstranil.) V Praze a Brně ručníkový den vyústí ve tradiční sraz (více na rucnik.ic.cz), kam se můžete přijít přesvědčit, kolik nadšenců se doopravdy sejde (fotografie z minulých setkání).

Teď přijde malá reklama, kterou můžete (ale nemusíte) umístit na svůj web, blog nebo prostě kam chcete.

Ručník s tučňákem

Výběr ručníku

Výběr správného ručníku je pochopitelně důležitý. Ručník by měl být již z dálky snadno viditelný a mít patřičnou velikost (ne, kapesník se opravdu nepočítá!). Kdo má, bude nejspíš preferovat ručník s tučňákem.

Ručník s tučňákem

My, co ručník s tučňákem nemáme, si vezmeme ručník obyčejný, ale o to větší.

Takže s některými z vás možná na shledanou v pátek v ručníku. A nezapomeňte:

Okolí vás může otravovat nebo vás mít za blázna, ale pak jen stačí schovat se za svůj ručník, dokud ti otravové neodejdou.

Ručníkové odkazy

Podpoříte ručníkový den?

Sdílet