Hlavní navigace

Martin Hassman: nejen o prohlížečích

 • Sládkova studánka na ruby

  Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les… and now something completely different. Ruby port Křišťálová studánka, version 1.0, required packages: sense_for_ruby_poetry. /---pre gem install -r sense_for_ruby_poetry –version ‚> 1.0.0‘ \--- Pro hadonoše tu je stará, ale nikoliv obsolete Erbenova Polednice v Pythonu.
  24. 4. 2008 15:40 (aktualizováno)
 • Jaké je Safari na iPhone?

  Před několika hodinami se začal prodávat iPhone a již se objevují zprávy, jak mobilní verze Safari vlastně vypadá a co všechno umí či neumí. Přirozeně vývojáře zajímá, zda jejich stránky a webové aplikace budou na iPhone fungovat bez problémů. Včera jsem psal obecně o Safari a WebKitu. Dnes tedy, co vše je již známo o Safari a WebKitu na iPhone. Berte tento spot s rezervou, během krátké doby po vydání iPhone nemusí být informace úplně přesné.
  24. 4. 2008 15:40 (aktualizováno)
 • Safari jde pro nás

  Nedávno dorazil prohlížeč Safari v podobě betaverze i na Windows. Ačkoliv první betaverze spíš jen padala, brzo se vše opravilo a nyní již můžeme spokojeně testovat. Překvapivě v češtině nevyšla žádná zajímavá recenze, našel jsem jen jednu úvahu stojící za přečtení Browser Wars II.: Útok Maců. Já se pokusím jen o několik postřehů.
  29. 4. 2008 18:55 (aktualizováno)
 • Budovat web jako ekosystém

  K tomuto zamyšlení mě inspiroval Karl Dubost z W3C příspěvkem The Web as An Ecosystem. Vyjadřuje se v něm k nedávným sporům o současném vývoji webu, o kterých v češtině psal Adam Hauner v Zastavit inovaci Webu? Karl vidí současný web jako ekosystém. Přiměl mě podívat se na věc trochu šířeji. V zásadě celý IT obor je složen z ekosystémů…
  26. 1. 2008 22:57 (aktualizováno)
 • Bible5 jako další specifikace

  Nenávno jsem psal, že
  26. 1. 2008 23:24 (aktualizováno)
 • Jaká byla Ostrava on Rails

  Včera skončila konference Ostrava on Rails, první akce v Čechách zabývající se nadějným frameworkem Ruby on Rails. O konferenci už napsali Misha (první den, druhý den) a Jan Kubr včetně přehledu témat (se zápiskem se přidal i David Majda, kterého na RoR zjevně nejvíce zaujalo, že nebude muset tolik pracovat). Nebudu tedy opakovat vše a raději zmíním jen několik postřehů.
  26. 1. 2008 23:23 (aktualizováno)
 • Tabulky narovinu

  Dnes mne trochu vyvedly z míry statistiky Molly E. Holzschlag. Molly je členem týmu Internet Exploreru a jejím polem působnosti jsou právě webové standardy. Ve včerejším článku So How Do We Fix the Web, Really?, který je součástí veřejné debaty probíhající mezi některými členy W3C několik posledních dní (kdo čte ví, kdo neví může doufat, že o tom možná někdy napíšu) mj. uvedla své soukromé statistiky webdesignerů, ze svých akcí. Uvedla jich několik, ale dramaticky se neliší, cituji jednu z nich.
  26. 1. 2008 22:53 (aktualizováno)
 • Perly, perly, perličky

  A máme tu třetí a poslední díl seriálu (nejen) perličky z vývoje HTML (kdo nesledoval, tak tady je první a druhý díl). První perlička navazuje na předchozí díl. Někteří vzali zákaz o přispívání do diskusní skupiny doslova. Mailing list se vleče, nikdo nic pořádného neprobírá, a tak osmnáct dní od původního zákazu se Anne nenápadně ptá…
  29. 4. 2008 11:10 (aktualizováno)
 • Ostrava on Rails

  Tento pátek a sobotu se koná v Ostravě konference Ostrava on Rails zaměřená na problematiku jazyka Ruby a frameworku Ruby on Rails. S Ruby jsem již experimentoval, ale RoR znám pouze z fascinujících vyprávění od Davida, tož su docela zvědav, co na nás v tej Ostravě vybalí. Pokud jedete do Ostravy taky, tak se určitě potkáme.
  26. 1. 2008 23:23 (aktualizováno)
 • Ideální nový formát pro kancelářské aplikace

  Vymyslel jsem nový formát pro kancelářské aplikace. A protože rozhodně nechci, aby mě nějací diví linuxáři snad osočili, že vydávám dokumentaci, která je příliš dlouhá a nedá se cestou do práce přečíst, navrhl jsem ho docela jednoduše. Světe div se, celá dokumentace se vejde do tohodle jednoho spotu. A tady je…
  13. 7. 2007 22:27 (aktualizováno)