Každý dobrý správce Win systémů se skoro neobejde bez nějakého pokročilejšího správce souborů. Už před lety definoval standard famózní Norton Commander. Našlo se spousta následovníků. Existuje jeden, který je placený a je hodně dobrý. Momentálně se však na hřišti objevili dva velcí sokové. Jsou zdarma a vedou si více než dobře.
Typický den správce nějaké sítě běžící na Windows strojích se dříve či později dostane do situace, kdy mu výchozí Průzkumník přestane stačit. Dvě okna jsou prostě dvě okna. Začne se poohlížet po něčem lepším a patrně zakotví u Total Commanderu. Opravdu je to velmi dobrý program s mnohaletou historií a je velmi vymazlený. Pro řadu lidí má drobnou nevýhodu v tom, že je to shareware tj. bezplatně jej lze používat pouze po omezenou dobu a pak se musíte zaregistrovat. Není to samozřejmě nijaká závratná částka(38 USD/26 EUR) a profesionál ji jistě rád zaplatí, protože je to opravdu dobrá investice.
Stále však existuje početná skupina lidí, kteří platit nechtějí a hledají stejně dobrý program, leč zdarma. Situace na tomto poli byla svého času dosti jednoduchá – kvalitní náhrada neexistovala nebo se slibně vypadající projekt ve svém vývoji zastavil (řeč je o programu TurboNavigator). V posledních letech se to však trochu obrátilo. Objevil se FreeCommander a začaly se dít věci. Je to produkt polského tvůrce, který je šířen jako freeware. Nemá však žádné omezení v používání v komerční sféře (což mnoho jeho konkurentů má a mělo). Jinak se jedná o produkt, který v mnohém připomíná TC i původní NC, má klasické ovládání a obsahuje dostatečné množství funkcí, které by správce mohl využít.
Podíváme-li se na klíčové funkce najdeme zde klasické dvoupanleové zobrazení, možností používání záložek, podpora ZIP, CAB a RAR souborů (tedy archiv viditelný jako složka), ověřování MD5 součtů, rozdělování souborů a spoustu dalších drobností včetně zabudovaného prohlížeče obrázků nebo plné podpory českého prostředí včetně překladu uživatelského rozhraní. Poslední verze však přišla se zásadní novinkou, která stála na seznamu nejžádanějších funkcí uživatelů FC. Je to vestavěný FTP klient (nová verze 2008.06 z 15.6.2008). Velkou výhodou programu je, že se dá provozovat s flash klíčenky, takže jej neustále „tahám“ s sebou a je to fajn. Rychlost je velmi obstojná a ze svých dětských nemocí se už dostal. Je opravdu velmi stabilní a snadno konfigurovatelný. Trošku mne však vadí jedna věc a to používání klasických Windows dialogů pro kopírování a přesouvání tj. tento proces využívá pouze API a volá vestavěné Windows dialogy. Nic dalšího FC při kopírování neumí. Zvláště markantní je to ve Vistách, kdy je to dialogové okno takové jiné a dá se tam snad i něco nastavit. V tomto směru ale razím cestu, že by si tato dialogová okna měl FC ošéfovat sám. Jinak jsem s FC velmi spokojen.
Protože jsem však někdy FTP klienta potřeboval, hledal jsem i další konkurenty, kteří by byli stejně dobří. Na konci loňského roku jsem objevil program nazvaný Unreal Commander. Tento program je z ruské dílny a autor vůbec nezastírá fakt, že prostě chce vytvořit klon TC zdarma. Nutno říci, že se mu to daří více než dobře. Program disponuje stejnými vlastnostmi jako FC (včetně FTP klienta) a přidává navíc možnost používání rozšiřujících doplňků z TC. Autor prostě implmentoval rozhraní pro přidávání zásuvných modulů dle specifikací TC. Tak si otevřel dveře k tomu, že spoustu doplňků pro TC můžete využívat i v UC. Zatím je program dostupný v beta verzi (0.94 beta 4 build 674), ale i tak je stabilní a nepoznáte to na něm. Oproti FC využívá své vlastní dialogy a disponuje zajímavými funkcemi jako je kopírování na pozadí a fronty operací.
Co jej trošku zabíjí je grafická stránka. Ve výchozím nastavení je zapnutý pruh s funkcemi a s tak otřesnými ikonami, že to může v podstatě spoustu lidí odradit. Doporučuji buď úplně vypnout nebo nahradit jiným. Další věc, která ne každému sedne je vzhled výpisu souborů a složek, ale ten se podobá tomu v TC.
Program je šířen jako freeware a požaduje bezplatnou registraci tj. pomocí programu si zažádáte o bezplatný klíč. Je to možná struktura, která se třeba v budoucnu změní a za klíč se bude platit. Momentálně je to však zdarma. Projekt je opravdu dobrý a docela rychle se vyvíjí.
A abych ukojil srdce „opensourcáka“, zmíním i můj oblíbený mucommander. Je to správce souborů s relativněhodně funkcemi, který je multiplatformní (anóbrž napsaný v Javě). Původně freeware, nyní šířený pod GNU GPL licencí. A komunita se činí. Nejvíce na něm oceňuji fakt, že existuje jedna verze, která poběží na všech platformách, jsou ovšem vydávány i verze, které jsou striktně platformní (v podstatě obsahují spustitelný soubor, který volá program v Javě).
I zde nechybí FTP klient, podpora archivů, souborové operace či prohlížeč obrázků. Ideální na klíčenku, kterou používáte třeba v Linuxu a ve Windows. Z těch tří má nejméně funkcí, boduje však svou multiplatformností.
Tak který?
FreeCommander bohužel příliš využívá windowsí rozhraní pro práci se soubory. (např, v TC mám mj. možnost "přeskočit vše", zatímco ve win a FC tahle možnost není, je tam jen přepiš vše, nebo zrušit. A těch pár korun za TC, vzhledem k tomu že je to včetne neomezených upgrade, je dobrá investice. Unreal commander jsem neskoušel, díky za tip
Nechápu to. Autor Total Commanderu dlouhá léta nebyl schopen dodělat podporu Unicode, nejvýše přidává nějaké ošklivé hacky. Autor FreeCommanderu měl začít psát rovnou s podporou Unicode. Copak ti lidé píší SW pro Windows 9x? Osobně spíš myslím, že prostě o existenci Unicode ani nevěděli, a napsali kód tak, jak se psal v počítačovém středověku. :((
3: 4: Presne tak Far pouzivam tiez. Na TC sa nehrabe hlavne klavesove skratky a moznost dokonaleho ovladanie bez mysi z neho ciny super pomocnika. Ako spravca siete ktory nema cas na klikanie mysou a triafanie sa do spravneho okienka je to nepostradatelny pomocnik.
PS: Vypada ako Norton Commander preto ho mnohy zavrhuju. Ale ma jednu vec ktoru nema ani TC pod oknami zostava vystup od skriptov.
Upřesnění K Unreal Commander:
- registrace je otravná tím, že se musí opakovat (myslím 1x měsíčně), jinak přestanou chodit funkce, které právě Explorer nemá (synchronizace složek, hromadné přejmenování, ...)
- někdy se chová nestabilně a ač přesně popsané bug-y jsem jim zaslal, tak na ně nereagují a neopravují
Takže užívám v práci FreeCommander (před pár dny 15.06.2008 doplnili, to co mi chybělo - hromadné přejmenování -Multi rename tool !!!).
Já osobně jsem byl vždycky velice spokojený se Servant Salamanderem. Nejenže dokázal to co Total Commander, ale navíc třeba obsahoval praktickou lištu pro nejčastěji používané akce, klasicky uměl pracovat s FTP a pod. Jen mám ten dojem, že nejlepší verze byla 2.0. Ta následující, byla poskytována pouze v trialu (pokud jste si ji nezaplatily ;-) ) a navíc se začali příliš opičit po konkurenčních produktech (hodně byla znatelná inspirace v projektu Frigate a Total Commander). Teď se zdá, že je projekt mrtví. Řekl bych - že je to i škoda - nicméně na internetu i na stránkách Altapu se dá pořád ještě stáhnout, včetně inovovaných plagínů.
manazeru se dvema okny je mnoho a kazdy ma sva omezeni, sve vyhody.
Zkouseli jste muCommander(http://www.mucommander.com/)?? Na rozdil od zde zminovanych neni svazan s wokny, ale "pouze" s Javou.Takze beha tam, kde je Java
(Win, linux, mac)....
me se libi :))) (hrabe dracula)
kupeny TC, ziadna nahrada sa nan nechyta
+ stotoznujem sa s tymto nazorom
"Neznám jiný program, se kterým bych byl po 10 let maximálně spokojen a tak jsem si ho nedávno koupil. Neberu to jako klasickou koupi, spíš jako výraz uznání Ghislerovi za to, co vytvořil. 800,- za deset let používání (a jistě ještě x let přibude) je směšná částka."
Šikovná věcička je také Worker File Manager: http://www.boomerangsworld.de/worker/
Používám TC, jsem spokojen podobně jako tomas [18], i když pár bugů či dlouho neřešených věcí se najde (hlavně unicode a 64bit a hodil by se i výpis skriptů, jak byl zmíněn u FARu).
A protože to používám fakt dlouho, nejdou mi do hlavy dvě připomínky.
11 - jaké konkrétní činnosti nešlo udělat v TC jen pomocí klávesnice a zkratek? Nevybavuju si v TC nic, co by nešlo udělat velmi rychle jen s klávesnicí. Nebyl by nějaký příklad?
15 - jakou lištu pro nejčastěji používaných akcí máš na mysli? TC má button bar, kam lze dát jednak libovolnou akci TC a jednak i libovolný skript, program, prostě cokoli. Je to ono?
A co bylo myšleno tím "klasicky pracoval s FTP"? Co u TC chybí?
Tím nechci nijak rýpat, zajímají mne zkušenosti druhých s jinými commandery. Občas tak objevím něco zajímavého. Proto se taky ptám na přesný výklad výše uvedeného, protože zatím mám pocit, že vše v TC mám, ale možná si to mylně vykládám.
TC má jednu obrovskou výhodu - Lister. Ten je prostě dokonalý. Nenačítá celý soubor do paměti, jen jeho příslušnou část, tudíž je neuvěřitelně rychlý.
Taky soubory prohlížíte tak, že zmáčkente F3 a pak prostě proklikáte 1-6 a A,S,V, jestli se náhodou neobjeví nějaký smysluplný obsah? Ještě kdyby tak uměl editovat soubor při zobrazení hexadecimálně...
Víte prosím někdo o libovolném free commanderu, který by měl podobný lister? A hlavně - běhal pod linuxem? :-)
Nenašel jsem lepšího správce souborů než TC. A opravdu nějakých 600Kč či kolik mně stál je sranda než abych trávil hodiny a hodiny hledáním, zda nějaká alternativa zdarma umí vše, co potřebuji a jak potřebuji:
1) inteligentní kopírování
2) inteligentní synchronizaci
3) snadný přístup na WinCE zařízení
4) čtení amiga a ext2 disků
5) silné hledání včetně podpory unicode a regulárních výrazů
6) zobrazení všech souborů i z podsložek v jednom panelu
7) záložky
8) přímá editace cesty panelu
9) jak zde již padlo, rychlý a aspoň trochu schopný prohlížeč souborů (hexa, unicode apod.)
Možná někde něco existuje, ale vždy, když jsme o funkcích jiných manažerů diskutovali, jsem se dozvěděl, že xxx Commander sice tohle zrovna neumí, ale zase je zdarma. Pitomých pár stovek za skvělou funkčnost pro mně opravdu není argument, proč nepoužívat to nejlepší, co dnes na trhu IMHO je.
TC jsem vydržel používat jenom pár dní, a pak jsem ho honem rychle nahradil jiným programem. Proč?
1) Velmi špatná implementace FTP. Pokud dojde k odpojení FTP v důsledku horší linky, FTP se už v TC nevzpamatuje, je nutné TC restartnout. Jinak už se k žádnému FTP nepřipojíte.
2) Nepodpora Unicode, ani 64 bitové verze - a vzhledem k jeho implmentaci v Delphi asi nic takového nebude.
3) Ošklivý grafický vzhled, který přesně odpovídá ošklivému grafickému rozhraní z dob Windows 3.11 před skoro dvaceti lety.
Používal jsem pak Servant Salamander, se kterým jsem byl spokojen. Později nahradil Free Commanderem, se kterým se cítím jako v sedmém nebi
Zkoušel jsem i Unreal Commander, líbil se mi, ale bohužel paranoia autora nutí neustále periodicky se registrovat (i když to zvládne zbytečně běžící proces v Unreal Commanderovi, který se připojuje zbytečně k internetu poté, co se poprvé ručně zaregistrujete. Takže jsem ho vyřadil.
Zkoušel jsem i mu commander, ale byl nepoužitelný. Situace, kdy je větší počet souborů v adresáři a mu commander reaguje třeba za řadu sekund, zatímco nativním správce ani neškobrtne a reaguje ve zlomky sekundy v praxi dost vadila.
[22],[33]: http://www.ztree.com/ Pouzivam pres 10 let a stale se divim, kdyz vidim kolegy, jak zoufale neefektivne pracuji s TC nebo jinym klonem Nortona.
[36] Se vším naprosto souhlasím. Nepodpora 64bit je klíčový nedostatek, protože pod 64bit systémem běhá 32bit software špatně. Z tohoto důvodu nemám na svém 64bitovém systému skoro žádné aplikace, protože i ty od Microsoftu jako třeba Visual Studio jsou pouze 32bitové.
To samé s unicode. Co na tom, že umí Unicode vyhledávat, prostě pokud mi nebude korektně zobrazovat mé arabsko-české názvy souborů jako třeba "Rozhovor s موستفا.odt", pak je pro mně absolutně nepoužitelný. Přece se nebudu omezovat a nazývat soubor "Rozhovor s Mustafou.odt".
A ze všeho nejhorší je vzhled. To je zásadní kritérium pro veškerý software, který používám. Najdou se blbci, co se budou ohánět funkcemi či spolehlivostí, ale to jsou jen slabí na duchu, kteří nevědí, co činí. Nejlepším důkazem o použitelnosti je přece jednoznačně vzhled aplikace.
36: Bohuzel, Free Commander, i kdyz jinak pekny, je v nekterych ohledech docela slabomyslny. Treba kdyz necham smazat adresarovou strukturu a nektere soubory tam nelze smazat, protoze jsou otevrene, pristupova prava a kdovi co, FC vyplivne chybu a skonci, i kdyz by klidne mohl pokracovat v mazani dalsich souboru. TC vyplivne hlasku a umozni soubor preskocit, Alt Commander vymaze co muze a soubory, na kterych vznikne chyba, vypise do okna.
[28]
Abych pravdu řekl, mě TC nevyhovoval už jen tím jak se v něm chovalo levý tlačítko myši, kdežto Salamandra pracovala myš tak jak bylo ve Widlích zvykem, to byl asi jeden z hlavních důvodů, proč jsem jej nějak dlouho nevyužíval. Také GUI mi přišlo trochu "přátelštější" - smým-li to tak říci a hlavně se mi zdál konfigurovatelnější.Jedná se však pouze o můj osobní pohled, názor.
Jinak, k tomu toolbaru jsem se překlepl. Měl jsem spíše napsat, že se jedná o button bar kam se dají přidávat odkazy na aplikace (popř. scripty). Něco jako klasické "user menu", ale v liště.
FTP dokázal mapovat jako jednotku (u TC nevím, nezkoušel jsem). Klasicky proto, že u většiny vyspělejších commanderů je dneska defacto standart.
Nejlepší bude vyzkoušet. Určitě je na stažení na stránkách společnosti Altap (www.altap.cz), nebo jej najdete na stahuj.cz a pod. Opravdu bych doporučoval verzi 2.0, jestli se znovu pokračuje v jeho vývoji nevím, protože od dob co nemám Widle, jej nepoužívám (pod Wine nefakčil).
[36]
ad 1 (FTP) - musím říct, že s tímhle jsem se nesetkal. I když v poslední době občas musím dělat s problémovými servery, tak při pádu spojení stačí jenom znovu připojit. TC má sice problém při pádu připojení přes proxy - v takovém případě se nepřipojí znovu automaticky (ignoruje v tu chvíli proxy a připojuje se přímo), ale to stačí zrušit a připojit to znovu ručně. Restartovat aplikaci jsem kvůli FTP ještě nemusel. Je možné, že tím trpěla starší verze nebo jsem nenarazil na dostatečně problémový server.
ad 2 - někde jsem četl fámu, že snad Ghisler chce TC kompletně přepsat, ale ještě řeší, jak s 32bit pluginy. Zatím to ale není kritické. I na 64bit systému TC na většinu věcí chodí, zlobí jen ve velmi specifických případech. Pro běžné použití to v tuto chvíli stačí.
Co se týče unicode, tam je podobně podivná situace. Většinou to chodí, TC vyhledává, kopíruje, edituje... Až na výjimky. Stane se mi tak 2x do roka, že narazím na soubor, se kterým přes TC nehnu a musím použít explorer.
Takže v obou případech hodně záleží na využití. Většina lidí na problém nenarazí.
ad 3 (vzhled) - marně dumám, co je na TC (verze 7) tak strašně zastaralého. Používám ho ve Vistě - barva okna, menu, posuvníky, tlačítka atd. jsou stejná jako v jiných aplikacích (třeba firefox, ie), ikony jsou sice ještě v XP vzhledu, ale není to rušivé... Prostě ta aplikace vzhledově zapadne i do současných windows.
Každopádně vzhled není v souborového manažeru zrovna zásadní věc. Spousta lidí velebí třeba FAR a to je teprve "ouldskúl" ;).
[40] ten button bar či toolbar je právě i v TC (byl už v dávném WC 2.x, se kterým jsem začínal) a je stejně nastavitelný. Je to prostě lišta volitelných ikon pod menu, kam lze nastavit už zmíněné příkazy i programy. Schválně jsem si ještě na Salamnder kouknul.
Nastavitelnost chování tlačítek byla také zmíněna.
Ono tohle je takový typický příklad toho, když se dva lidi "dohadují" o tom svém správci/programu/systému... Dost často si pochvalují "jedinečné" vlastnosti, aniž by věděli, že ten druhý je má také. Tohle mne vždycky mrzí u každé podobné debaty a speciálně u debaty Win vs. Linux. Kdy jsou se současným systémem srovnávány konkureční verze pět a více let staré (oblíbená klišé o kompilaci, nestabilitě, nedostatku sw, ceně a další a další).
[43 - 42]
Fajn, já vám to nijak neberu. Psal jsem že se jedná o můj vlastní pohled, mě prostě jen vyhovoval víc Salamandr. pro mě byli dané vlastnosti důležité. Nejde jen o to že daný program něco má implementováno, ale také jak. O tom, že jde natavit pravé tlačítko myši jsem opravdu nevěděl. Buď to to ve starších verzích nebylo, nebo jsem to prostě přehlídl. A když už jsme u toho, umí už prohlížeč v TC prohlížet také obrázky?
[44] Volba s myším tlačítkem je tam už léta, mám dojem, že od počátku. Obrázky sám o sobě ne, ale umí se hezky naintegrovat s Irfanview či s pluginem. Zato umí přehrávat video a zvuky :-). Myslím, že nemá smysl se dohadovat, co přesně kdo umí. Podstatný je pro mně závěr, že po kombinaci pro mně důležitých funkcí, co nabízí TC, není široko, ale opravdu hodně široko daleko ani slechu.
[44] Tady vůbec nejde o brát/nebrat. Každý má svůj oblíbený manažer a ten používá. Tady jde jen o opravu mnoha mýtů, které u TC jsou. To není žádná agitka na TC, ale prosté konstatování.
A co se týče obrázků - jednak je TC snadno doplnitelný o irfan nebo xnview (oba zdarma), případně tam lze nacpat mraky pluginů dostupných na http://www.ghisler.com/plugins.htm a jednak ve verzi 7 už umí sám dělat náhledy přímo ve složce (ctrl+shif+F1).
Osobně jsem zkoušel používat několik free manažerů a z nich se mi nejvíce osvědčil muCommander. Nakonec jsem ale stejně přesvědčil zaměstnavatele, že pro svou práci potřebuji Total Commander.
Několik argumentů:
1. Umí záložky - dostat se do nejčastěji používaných adresářů je na dvě kliknutí
2. Umí upravovat Toolbar včetně klávesových zkratek - mám tam několik programů pro konverze souborů, generování reportů atd. Spuštění jedním tlačitkem.
3. Umí porovnat textové i binární soubory - takže porovnat dva MS Access soubory na změny je teď otázkou několika desítek vteřin - hned vidím na kterém řádku se co změnilo mezi dvěma verzemi, což byl do té doby problém na několik minut (problémem nebyl ani tak čas jako to, že se občas něco přehlédlo)
4. Umí vyhledávat soubory, k tomu lze použít regulární výrazy a seznam nalezených souborů otevřít jako by to byl jediný adresář - a funguje nad nimi prohlížení, kopírování , porovnávání atd.
5. Nad vším co děláte je historie - navštívených adresářů, spuštěných příkazů.
6. Disky i záložky jdou zobrazit jako ikonky a tak se dá přepínat jedním kliknutím.
7. Jedna věc, kterou umí explorer naprosto primitivně. TC to od něj přebral a funguje to stejně primitivně. Co jsem zkoušel jiné manažery, umí to obvykle taky, ale dost krokolomně (přes klávesové zkratky, příkaz apod.) O co jde? Dostat do clipboardu cestu k aktuálnímu adresáři.
8. Přepínání se mezi adresáři. Když chci na nějaký server nebo adresář tak prostě napíšu příkaz "cd \\server\adresar" a jsem tam.
9. Okamžité prohlížení - stisknu F3 a hned vidím co potřebuji. Důraz je na slovu "HNED". Ověřit, zda se koukám na soubor, který hledám, je záležitost na zlomek vteřiny. A navíc to umí zobrazit jako hexa, přepínat mezi Windows/DOS znakovou sadou a dokonce (teď to bude znít jako blbost, ale zkuste si to v jiném prohlížeči) fungují klávesy HOME a END. A také je krásné, že se jedná o integrovaný prohlížeč a tudíž má jednu vlasnost, kterou má málokterý externí prohlížeč - koukněte na soubor A. Dejte najít nějaký text. Najde ho. Stiskněte F3 a najde další instanci.. a další a další. Zavřete náhled. Jděte na soubor B a dejte náhled. Stiskněte F3... ano, modří již vědí.
Umí i plno dalších věcí a hlavně to umí jednoduše - pokud vím co chci, intuitivně se k tomu dostanu. Proto mně překvapuje, že někdo nevěděl, že jde přepnout chování pravého tlačítka myši. Settings je první věc, co si u programů prohlížím. A manuál ta poslední :-)
Tentokrát se musím zastat jak LO, tak pana Ponkráce: zkuste si vyrobit hodně dlouhou cestu (třeba 50 vnořených adresářů) a pak s tím něco v Total Commanderu udělat.
Tak mě napadá, že by to mohla být jedna z disciplín soutěže "Windows IronUser" - podobně jako u IronMan, 99% populace by odpadlo.
[49] NC-like programy maji jednoduche ovladani, ktere zvladne skoro okamzite kazdy. A vetsina se na te primitivni urovni zasekne. Naucit se ovladat XTree-like programy chvili trva a vyzaduje trochu "prstove" pameti. Pote je ovsem prace mnohem efektivnejsi. Co maji navic je strom, ve kterem se uzivatel bezne pohybuje a pracuje se celymi stromy najednou. Co jsem videl uzivatele NC/TC, tak stromem prochazeji pomoci Enter/ Escape (nebo je to dokonce Enter na ..?) nahoru a dolu, porad dokola. Coz je neuveritelne pomale a neefektivni. Netvrdim, ze to nejde jinak, ale tohle je prave ta primitivni uroven ovladani, o ktere pisu.
Co mi vadi na TC a MC:
1. TC - skusili ste kopirovat vela mensich suborov (napr cele CD) s roznymi atributmi cez menej stabilne WIFI? Prakticky sa to neda. TC sa vas bude vkuse na nieco otravne vypytovat - malo byt sa to dat nastavit dopredu alebo aspon pri prvej otazke. Nastvavoaniu confirmacii a "modov" chyba koncept a dobry dizajn. Momentalne to nema hlavu ani patu. Autorovi som napisal aj s konkretnymi navrhmi na vylepsenie, ale velmi nedufam ze sa dockam zmeny. Z tohto pohladu TC velmi neprekrocil tien Norton Commandera.
- Dalsia vec ktora mi VELMI chyba na TC je SSH plugin - prave SSH a nie SFTP...
Tiez je tu mala nadej na zmenu - autor TC nema zaujem taky plugin vytvorit a autor winscp nema rad TC...
2. MC - dobry program - ma aj podporu SSH, co ale z nepochopitelnych dovodov nepodporuje je nastavenie ineho portu pre SSH ako 22... Este dobre ze je to open-source, ak sa nastvem urobim fork... ;)
[46]
Ano, já to vidím podobně, s tím rozdílem že nekoukám na TC.
[48]
Sorry, ale v prvé řadě by mě mě zajímalo, kde jsem takový mýtus vytvořil? Ta Vaše poslední poznámka v předešlé reakci se mě docela dotkla. Tím, že jsem snad naznačil, že jiný filemanager umí totéž (a možná i něco navíc) jak TC? To je mýtus? ( a to se nezmiňji o tom, že jsem upozorňoval na to, že se jedná jen o můj názor...)
Tak např S. Salamander běží pokud vím bez problému na obou Win platformách bez problémů, a s obrázky uměl pracovat již od první verze. Podle mého skromného názoru má mnohem lépe propracované GUI, a konfigurace. Pokud vím práci se zvuky lze doplnit plaginem (kterých existuje pro Salamandra též požehnaně). Jak dlouho trvalo než se TC propracoval k nějakému prohlížení - 7 verzí? Tak základní věc?(a abych si je prohlížel v externím prohlížeči, nepotřebuji filemanagera, bez ohledu na to, že takto jde Salamandra nakonfigurovat taktéž, včetně jakýchkoliv externích prohlížečů a editorů, podle přípony souboru). Atd...
Laskavě si zvažte své soudy, protože nás tu kritizujete z toho že vytváříme mýty a sám zde TC totálně zbošťujete.. proto jsem také říkal, že nejlepší je vyzkoušet.
Vzhledem k tomu, že chodím po opravách ke spoustě zákazníků, zvykl jsem si používat Průzkumníka. Ten je z principu ve Windows všude a nemám problém.
To mě může vzít čert, když pak do firmy, kde spravuji síť přijde někdo, kdo bez "Total Commanderu prostě nemůže pracovat". Nadrzo si ho nainstaluje a když odchází, tak už ho tam nechá a je mu úplně putna, že je to placený program a firma chce mít vše legálně. Já pak akorát lítám a mažu to po nich :-(
Mne pouzitie far managera ulahcuje kazdodennu pracu.
Napriklad umoznuje v EDITORE jednoduchymi skratkami davat cesty k lavemu Ctrl-[ a pravemu panelu Ctrl=] - cim mi ulahcuje pracu pri editacii konfigurakov (preferujem aj v oknach aplikacie co myslia UNIX-ovo - t.j. konfigurak je v texte a nie v registroch).
V editore podporuje rovnako riadkove ako aj stlpcove bloky, makra, ...
Pre Far existuje plugin na FTP s podporou FTPS a SFTP (FTP over SSL/TLS a Secure-FTP). Pristup na http funguje rovnako ako na ftp - staci si zadat URL, oznacit *.zip a stahovat.
A ako jediny manager dokaze zobrazit skryte zdielacky na sieti (c$, d$, ...)
Na druhu stranu treba povedat ze rovnako ako TC je to shareware. Pre mna to ale stalo za podporu autora, ktory okrem FAR managera programuje aj RAR a niet pochyb o jeho programatorskych kvalitach.
[13] Pokud chcete zkopírovat jméno souboru ve Windows Exploreru, stisknete F2 (rename), a potom CTRL+C. Pokud chcete do clipboardu cestu, stiskněte Alt+D (address bar), a stiskněte CTRL+C. Problém je primárně v tom, že řada lidí neumí s Windows Explorerem zacházet. Netvrdím samozřejmě, že je to dokonalý nástroj, ale zpravidla stačí.
[43] TC nemá podporu Unicode. Pokud máte název souboru se znaky mimo primární code page svého PC (běžně ANSI 1520), máte smůlu :(. Nemůžete například přejmenovat soubor "můj dopis.doc" na totéž rusky, protože tam azbuku prostě nedostanete. Od autora je to neomluvitelné.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 46 527×
Přečteno 41 126×
Přečteno 35 668×
Přečteno 25 845×
Přečteno 25 646×