Hlavní navigace

Názor ke článku Když se dva perou, správce se směje od ten, co zaspal dobu - [36] ad 1 (FTP) - musím říct, že s...

 • 19. 6. 2008 22:16

  ten, co zaspal dobu (neregistrovaný)

  [36]

  ad 1 (FTP) - musím říct, že s tímhle jsem se nesetkal. I když v poslední době občas musím dělat s problémovými servery, tak při pádu spojení stačí jenom znovu připojit. TC má sice problém při pádu připojení přes proxy - v takovém případě se nepřipojí znovu automaticky (ignoruje v tu chvíli proxy a připojuje se přímo), ale to stačí zrušit a připojit to znovu ručně. Restartovat aplikaci jsem kvůli FTP ještě nemusel. Je možné, že tím trpěla starší verze nebo jsem nenarazil na dostatečně problémový server.

  ad 2 - někde jsem četl fámu, že snad Ghisler chce TC kompletně přepsat, ale ještě řeší, jak s 32bit pluginy. Zatím to ale není kritické. I na 64bit systému TC na většinu věcí chodí, zlobí jen ve velmi specifických případech. Pro běžné použití to v tuto chvíli stačí.

  Co se týče unicode, tam je podobně podivná situace. Většinou to chodí, TC vyhledává, kopíruje, edituje... Až na výjimky. Stane se mi tak 2x do roka, že narazím na soubor, se kterým přes TC nehnu a musím použít explorer.

  Takže v obou případech hodně záleží na využití. Většina lidí na problém nenarazí.

  ad 3 (vzhled) - marně dumám, co je na TC (verze 7) tak strašně zastaralého. Používám ho ve Vistě - barva okna, menu, posuvníky, tlačítka atd. jsou stejná jako v jiných aplikacích (třeba firefox, ie), ikony jsou sice ještě v XP vzhledu, ale není to rušivé... Prostě ta aplikace vzhledově zapadne i do současných windows.

  Každopádně vzhled není v souborového manažeru zrovna zásadní věc. Spousta lidí velebí třeba FAR a to je teprve "ouldskúl" ;).

  [40] ten button bar či toolbar je právě i v TC (byl už v dávném WC 2.x, se kterým jsem začínal) a je stejně nastavitelný. Je to prostě lišta volitelných ikon pod menu, kam lze nastavit už zmíněné příkazy i programy. Schválně jsem si ještě na Salamnder kouknul.

  Nastavitelnost chování tlačítek byla také zmíněna.

  Ono tohle je takový typický příklad toho, když se dva lidi "dohadují" o tom svém správci/progra­mu/systému... Dost často si pochvalují "jedinečné" vlastnosti, aniž by věděli, že ten druhý je má také. Tohle mne vždycky mrzí u každé podobné debaty a speciálně u debaty Win vs. Linux. Kdy jsou se současným systémem srovnávány konkureční verze pět a více let staré (oblíbená klišé o kompilaci, nestabilitě, nedostatku sw, ceně a další a další).