Hlavní navigace

Názor ke článku Když se dva perou, správce se směje od Karel - Osobně jsem zkoušel používat několik free manažerů a...

 • 20. 6. 2008 14:13

  Karel (neregistrovaný)

  Osobně jsem zkoušel používat několik free manažerů a z nich se mi nejvíce osvědčil muCommander. Nakonec jsem ale stejně přesvědčil zaměstnavatele, že pro svou práci potřebuji Total Commander.

  Několik argumentů:
  1. Umí záložky - dostat se do nejčastěji používaných adresářů je na dvě kliknutí
  2. Umí upravovat Toolbar včetně klávesových zkratek - mám tam několik programů pro konverze souborů, generování reportů atd. Spuštění jedním tlačitkem.
  3. Umí porovnat textové i binární soubory - takže porovnat dva MS Access soubory na změny je teď otázkou několika desítek vteřin - hned vidím na kterém řádku se co změnilo mezi dvěma verzemi, což byl do té doby problém na několik minut (problémem nebyl ani tak čas jako to, že se občas něco přehlédlo)
  4. Umí vyhledávat soubory, k tomu lze použít regulární výrazy a seznam nalezených souborů otevřít jako by to byl jediný adresář - a funguje nad nimi prohlížení, kopírování , porovnávání atd.
  5. Nad vším co děláte je historie - navštívených adresářů, spuštěných příkazů.
  6. Disky i záložky jdou zobrazit jako ikonky a tak se dá přepínat jedním kliknutím.
  7. Jedna věc, kterou umí explorer naprosto primitivně. TC to od něj přebral a funguje to stejně primitivně. Co jsem zkoušel jiné manažery, umí to obvykle taky, ale dost krokolomně (přes klávesové zkratky, příkaz apod.) O co jde? Dostat do clipboardu cestu k aktuálnímu adresáři.
  8. Přepínání se mezi adresáři. Když chci na nějaký server nebo adresář tak prostě napíšu příkaz "cd \\server\adresar" a jsem tam.
  9. Okamžité prohlížení - stisknu F3 a hned vidím co potřebuji. Důraz je na slovu "HNED". Ověřit, zda se koukám na soubor, který hledám, je záležitost na zlomek vteřiny. A navíc to umí zobrazit jako hexa, přepínat mezi Windows/DOS znakovou sadou a dokonce (teď to bude znít jako blbost, ale zkuste si to v jiném prohlížeči) fungují klávesy HOME a END. A také je krásné, že se jedná o integrovaný prohlížeč a tudíž má jednu vlasnost, kterou má málokterý externí prohlížeč - koukněte na soubor A. Dejte najít nějaký text. Najde ho. Stiskněte F3 a najde další instanci.. a další a další. Zavřete náhled. Jděte na soubor B a dejte náhled. Stiskněte F3... ano, modří již vědí.

  Umí i plno dalších věcí a hlavně to umí jednoduše - pokud vím co chci, intuitivně se k tomu dostanu. Proto mně překvapuje, že někdo nevěděl, že jde přepnout chování pravého tlačítka myši. Settings je první věc, co si u programů prohlížím. A manuál ta poslední :-)