Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu

MPlayer a zvýšení rychlosti bez „héliového efektu“

MPlayer je výborný přehrávač, který používám na přehrávání veškerého audiovizuálního obsahu. Umí i zrychlovat tempo, aniž by posouval výšku zvuku směrem nahoru. Kamarád mi před časem vyprávěl, že kouká na Star Trek a že kouká při vyšší rychlosti. Když jsem se ho ptal na frekvenční deformaci zvuku, kterou to musí způsobovat, řekl mi o patchi ScaleTempo, který to řeší. Já jsem včera přišel na to, že MPlayer (alespoň ten z Debianu) má tuto funkci už integrovanou.
10. 10. 2011 11:43 (aktualizováno)

Konečně jsem zrušil Facebook, důvodem byla Timeline

Od začátku nemám Facebook rád a vlastně jsem ho nikdy pořádně nepoužíval. Včera jsem se ale definitivně rozhodl ho zrušit. Vyděsila mě chystaná služba Timeline. Že nemám Facebook v lásce ví asi každý, kdo se o něm se mnou bavil. Negativ se najde celá spousta a nic pozitivního mi jeho používání nikdy nepřineslo. Ze zvědavosti jsem se kdysi zaregistroval, párkrát tam poslal nějakou veřejně dostupnou informaci a zjistil jsem, že to není nic pro mě (jako řada dalších lidí kolem mě).
30. 9. 2011 19:08 (aktualizováno)

ZTE Blade: instalace CyanogenMod 7

Před několika dny jsem tu psal o svém novém telefonu ZTE Blade. Mám v něm alternativní systém CyanogenMod, který je lepší než originál. Když jsem si kupoval ZTE Blade, přečetl jsem si v recenzích, že dodávaný systém není nic moc a je záhodno ho vyměnit za něco lepšího. O koupi tohoto modelu rozhodl i fakt, že jej podporuje CyanogenMod a upgrade by proto neměl být problém. Navíc mám po ruce Adama, který má s Androidem velké zkušenosti, takže bylo rozhodnuto.
25. 12. 2011 0:12 (aktualizováno)

ZTE Blade: našlapaný Android za pár korun

Pořídil jsem si nový telefon. iPhone už mě hodně omezoval a Android za ty dva roky dospěl do velmi pozoruhodného stádia. Nastal čas ke změně. Už delší dobu jsem byl nespokojený se svým iPhone. Je sice pořád v perfektní kondici, ale některé věci mě na něm hodně omezovaly a na starším telefonu už nefungovaly některé nové aplikace. Začal jsem postupně dozrávat k tomu, že změním telefon i platformu. Android byl jasná volba, dneska je to dospělý systém. Jen jsem nebyl přesvědčený o žádném zařízení.
10. 10. 2011 11:23 (aktualizováno)

iVysílání ČT24 třeba ve VLC

Řešil jsem (a vyřešil) problém s přehráváním ČT24 jinde než ve Flashi. Poradím vám kompletní postup, odzkoušený ve VLC i MPlayer. Včera jsem byl u známých, kteří nemají televizi. Občas ale koukají na ČT24 kvůli zpravodajství a pouští si to v iVysílání na počítači s Mintem. Zrovna to tam běželo a podle trhanosti to vypadalo spíš na rozhlas s fotografiemi. Jejich obstarožní počítač v kuchyni prostě nestíhal to video ve Flashi pouštět. Ptali se mě na to, jestli s tím není možno něco udělat…
8. 9. 2011 12:03 (aktualizováno)

Pravděpodobné zprávy o počasí

Taky nevěříte předpovědi počasí, kterou na vás v televizi během minuty vychrlí pán s rukama v kapsách? Dneska si můžete naštěstí zjistit informace sami a lépe. Spousta Čechů je naštvaná na předpovědi počasí. V televizi to na vás tak nějak vychrlí (ideálně s rukama v kapsách), obvykle to končí větou: „Bude jasno, místy polojasno, ojediněle přeháňky či bouřky.„ a vyber si sám. Navíc se často stává, že předpovědi nefungují a počasí dělá úplně opačné věci…
22. 8. 2011 10:39 (aktualizováno)

O Proluxu se nesmí říkat "jak svině"

Tak celý případ Měšeč.cz vs Prolux je u konce, vydavatelství splnilo požadavek soudu a odstranilo z diskuse spojení „jak svině“. V březnu jsem psal o tom, že jsme vyhráli soud proti Proluxu a nemusíme odstraňovat diskusi, ve které je firma označována za podvodnou firmu, která lže. Původní rozsudek nutil vydavatele názory smazat, ale firma se nedala a podala odvolání. Podle odvolacího soudu tak nakonec stačí smazat spojení „jak svině“…
10. 10. 2011 11:24 (aktualizováno)

Proč máme rádi Linux?

V Softwarové sklizni se objevila blbinka, která zase až tak velkou blbinkou nebyla. Je to text, který vysvětluje, proč máme rádi Linux. V dnešní Softwarové sklizni je blbinka, která odkazuje na zahraniční blogový zápisek. On je to spíš takový blogový obrázek, který vysvětluje, co vlastně linuxáci na Linuxu vidí.
11. 5. 2011 20:15 (aktualizováno)

BSA opět posílá singapurský spam, hoďte ho do koše

Opět po roce rozesílá BSA do firem své dopisy. Některé lidi to štve, někdo je žaluje, jiný se bojí a další se smějí. Nejlepší je celou věc prostě ignorovat. Organizace BSA opět rozesílá své „bububu“ dopisy. Stále jsou lidé, které to překvapí a zaskočí, přestože nejde o žádnou novinku. Největší pozornost strhla podobná kampaň už před deseti lety, kdy BSA posílala pověstnou videokazetu s falešným zásahem policie proti firmě s ilegálním softwarem…
10. 10. 2011 11:30 (aktualizováno)

Přijďte si popovídat o elektronizaci médií

Zítra budu hostem v knihkupectví Jaroslava Fryče v Liberci. Povedu besedu o elektronizaci médií a rád bych vás pozval. Byl jsem pozván do knihkupectví Jaroslava Fryče v Liberci, abych pohovořil o elektronizaci knih a novin a jejich důsledcích pro celý mediální trh. Koná se to zítra, tedy ve čtvrtek 14. dubna od 19 hodin v centru Liberce (pozvánka). Celé se to bude jmenovat „Od papíru k internetu“.
13. 4. 2011 10:11