Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Témata označená nálepkou Kindle

 • Prodeje čteček raketově nerostou, žádné překvapení

  Prodeje čteček už nejsou takové terno jako dřív. Ale není to špatně a není to překvapení. Je to logické a dalo se to čekat. Zatímco před dvěma lety byly čtečky elektronických knih velkým tahákem, všichni je chtěli a všichni je kupovali, dnes se o nich už tolik nemluví. Prodeje prý postupně klesají a zlatý rok 2011 se už nevrátí. Ale proč by měl?
  24. 9. 2014 7:51 (aktualizováno)
 • Prošlápnutý Kindle a výměna displeje

  Dostal se mi do rukou jeden Kindle s prasklým displejem. Rozhodl jsem se pro výměnu. Kterak k úhoně přišel Jeden můj kamarád měl Kindle ještě o kus dřív než já. Byl z něj nadšený a tvrdil, že to je nejlepší kus hardware, jaký si za posledních deset let koupil. Jako nadšený (a rychlý) čtenář ocenil všechny jeho výhody.
  26. 4. 2016 15:54 (aktualizováno)
 • Kindle Paperwhite: užitečné tipy a finty

  Při testování čtečky Kindle Paperwhite pro recenzi na Rootu jsem objevil řadu užitečných tipů, které vám život s ní zpříjemní. Čtečku Kindle Paperwhite už máme doma nějakou dobu a napsal jsem o ní recenzi. Při testování a psaní jsem přišel na hromádku užitečných a šikovných tipů, na které intuitivně nepřijdete, protože pro ně není položka v menu. Do recenze se mi to nechtělo cpát a rozhodl jsem se to napsat samostatně do blogu, protože je toho víc. Tady jsou tipy v náhodném pořadí.
  15. 1. 2013 21:10 (aktualizováno)
 • Snadná konverze eknih mezi různými formáty (epub, mobi a další)

  Používám různé čtečky elektronických knih a sypu do nich různý obsah. Často se mi hodí software, který umí konvertovat formáty. V poslední době často testuji různé čtečky elektronických knih. Zrovna mi tu další leží na stole a já se na ni chystám nahrávat obsah. Většinu ho mám v mobi, protože to je oblíbený formát mého Kindle. Ovšem jiné čtečky mobi nechtějí a mají naopak raději epub. Do toho vstupují různé HTML, DOC, FB2 a další formáty.
  7. 11. 2012 21:20 (aktualizováno)
 • Jaký je dotykový Kindle Touch?

  Poprvé se mi dostala do ruky nová čtečka Kindle Touch s dotykovým displejem. Opět jsem se rozhodl sepsat postřehy. Ohlasy na můj blogpost o nové čtečce Kindle 4 byly velmi dobré a bylo jich hodně, proto jsem se rozhodl napsat další podobný text o dotykové variantě Kindle Touch. Před několika dny se mi totiž dostala do ruky, takže mám praktické postřehy.
  31. 1. 2012 9:15 (aktualizováno)
 • Jaký je nový Amazon Kindle?

  Konečně se mi dostal do ruky nový Amazon Kindle. Mám tedy možnost podělit se s vámi o zkušenosti a porovnat jej se svým Kindle 3 Keyboard. Konečně se mi dostal do ruky nový Amazon Kindle, který jsem před týdnem objednával. Někteří z vás chtěli další příspěvek ohledně mého názoru na něj. Už půl roku mám doma jeho staršího bratříčka, takže budu srovnávat hlavně s ním. Udělal jsem vám i pár fotek (foceno mým ZTE Blade), kterými budu článek prokládat.
  24. 1. 2012 16:53 (aktualizováno)
 • Kindle přišel, trvalo mu to tři dny

  Právě dorazil Kindle, který jsem v neděli objednával pro svou známou. Kupodivu to proběhlo naprosto hladce a bez problémů. O nových čtečkách Amazon Kindle jsem tu nedávno psal. Stěžoval jsem si taky trochu na českou novinku v podobě cla a DPH u levnějších balíčků než dříve. V neděli jsem byl u známých a ti se mě na Kindle ptali s tím, že známá ráda čte, její syn už Kindle nějakou dobu má a jí se to taky líbí…
  19. 10. 2011 15:33 (aktualizováno)
 • Půl roku se čtečkou Amazon Kindle

  Přesně před půl rokem jsem dostal čtečku Amazon Kindle. Nastal tedy čas se ohlédnout a podělit se o zkušenosti s tímto výborným zařízením. Čtu hodně. Přečtu několik desítek knih ročně. A čtu hlavně elektronicky. Začal jsem před deseti lety na Palmu IIIx a od té doby jsem „zuřivým podporovatelem“ elektronické četby.
  10. 10. 2011 11:22 (aktualizováno)