Narazil jsem na zajímavý web, kde Google prezentuje některá čísla týkající se vyhledávání a reklam. Věděli jste třeba, že…
Původní stránka u Google, kde jsou ještě další podobné údaje.
* Denně Google odpoví na více než miliardu vyhledávacích dotazů.
...
* Za posledních osm let Google vyřídil 450 miliard unikátních dotazů.
To znamena, ze poslednych 8 rokov trvalo len 450 dni?
PS: ja viem, ze sa jedna o exponencialny rast, ale aj tak mi to pride trochu prehnane.
[4] Pozor, je v tom chyták - konkrétně ve slově „unikátních“. Google denně vyřídí miliardu dotazů, ale jen asi 16 % (jak je uvedeno výše) je unikátních - tedy asi 160 milionů. Celkem tedy už vzniklo 450 miliard unikátních dotazů, které už Google zaznamenal a vyřídil. Když to podělím počtem dnů a let, vyjde mi 7,7, což je přibližně správně.
No, me spis desi to, ze vetsina webu ma na sobe google analytics, nebo aspon +1 tlacitka. Oboje se taha ze serveru googlu a je diky nim mozne sledovat uzivatele uplne presne prakticky po celem Internetu.
Twitter dela neco podobneho.
Lidi, uvedomte si, prosim, ze jakmile do stranky vlozite byt jen pitomej obrazek odjinud, leakujete informaci o svych navstevnicich. A kdyz si vlozite do stranky skript od googlu, tak si do webu de-facto instalujete backdoor!
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 291×
Přečteno 89 764×
Přečteno 73 160×
Přečteno 58 108×
Přečteno 54 434×