Hlavní navigace

Logo Seamonkey má autora

24. 4. 2008 16:02 (aktualizováno) Martin Hassman

Většina z vás asi zná Seamonkey, nástupce balíku Mozilla Suite (kdo ne, pečtěte si jaký je Seamonkey 1.1). A možná i víte, že předloni proběla soutež o nové logo. Nebo dokonce i to, že soutěž skončila a nové logo je na světě. Nedávno jsem učinil malý objev.

Logo Seamonkey má i svého autora.

Logo aplikace Seamonkey

Že vám to nepřipadá zvláštní? Mě také ne, ovšem co mě překvapilo, autorem je náš, podle všeho krajan, Alexandr Butin alias purporte[X].

Alexandr má podle svých stránek rád Open Source, používá Jabber, je členem CZFree.Net, zabývá se grafikou a webdesignem, umí Flash a minimálně jednou v životě měl na sobě červené tričko. Zda se v Čechách opravdu prokazatelně narodil, se mi v našich porodnicích dosud nepodařilo ověřit.

Update: tak porodnice negativní, každopádně k tričku nám přibyl červený klobouk – viz právě vyšlý rozhovor s Alexandrem na Rootu.

Splashscreen aplikace Seamonkey.

Gooloval jsem, Jyxoval i Seznamoval a u každé zmínky o autorovi loga jsem si udělal jednu malou čárku. Kolik čárek jsem spočítal? Ani jednu přátelé. Našimi médii tato zajímavost proběhla bez povšimnutí!

Děkuji ti Alexandře a budiž ti věčná sláva, i když o tobě nikdo nevědel. Zařadit se mezi lidi na palubě vlajkové lodi, jejíž historie sahá až k Netscape 1.0, to ti můžeme jen tiše závidět.

Sdílet

  • Diskuse byla uzavřena.