Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Články označené nálepkou Webové prohlížeče

 • Google Chrome pro Linux existuje

  … a ne že ne. Pořád se mi od různých lidí množí dotazy na Google Chrome. Podle mnohých verze pro Linux neexistuje. Opak je ale pravdou. Řada lidí je přesvědčená o tom, že Google Chrome pro Linux stále ještě neexistuje. Před několika měsíci jsem tu psal o balíčku Chromium, což je sice Chrome, ale zároveň ne tak úplně. Většina lidí si stále myslí, že zůstalo jen u Chromia a originální Chrome pro Linux neexistuje. Omyl!
  11. 8. 2009 10:21 (aktualizováno)
 • Proč si se mnou nechcete hrát?!

  Dostal se ke mě moc pěkný obrázek reflektující situaci na poli webových prohlížečů. Pokud se chcete pobavit, nabízím jej i vám. Autorem je John Martz a obrázek je uvolněný pod licencí CC by-nd. To mi bohužel zabraňuje udělat překlad přímo do obrázku, ale pro ty z vás, kteří nevládnou angličtinou, alespoň překlad bublin zleva doprava…
  3. 8. 2009 22:18 (aktualizováno)
 • Jak vyčistit databáze a urychlit si Firefox

  Pavel Cvrček na svém blogu publikoval informace o tom, jak pročistit databáze Firefoxu a tím jej výrazně urychlit. Vyzkoušel jsem a funguje výborně. Jak na to? Už před časem jsem se Pavla ‚JasnáPáka‘ Cvrčka ptal, jestli neexistuje nějaký způsob, jak pročistit databáze Firefoxu. Ten od jisté doby ukládá svá data do databáze SQLite, která je určena právě pro takového využití v lokálních aplikacích. Pavel mi tehdy řekl, že o ničem takovém neví.
  10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)
 • Proč není internetová reklama totéž co letáky

  Často čítávám různé diskuse týkající se problematiky internetové reklamy a jejího blokování. Bohužel jsou plné nesprávných informací a jednostranných postojů. Vyvraťme některé mýty. Poměrně často se v různých diskusích naráží na problém internetové reklamy, načež někdo rychle napíše „nejlepším rozšířením pro Firefox je AdBlock“. A už jede flame plný nepochopení, špatné informovanosti a nesmyslů…
  8. 6. 2009 15:52 (aktualizováno)
 • Vyzkoušejte Google Chrome (Chromium) pro Linux

  Právě jsem si nainstaloval nejnovější build prohlížeče Chromium (Google Chrome) pro Linux. Výsledek mě velmi mile překvapil. Chcete ho taky? Kdo nevěří, ať tam běží! Už dlouho čekáme na vydání prohlížeče Google Chrome pro Linux. Rozhodl jsem se po čase zkontrolovat stav celého projektu Chromium, který jej vyvíjí a byl jsem velmi mile překvapen. Pokud máte zájem získat aktuální verzi, můžete si ji stáhnout z repositáře projektu Chromium. Úplně dole je nejnovější build.
  10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)
 • Jak stahovat celá alba z Google Picasa v Linuxu

  Tento problém trápí většinu linuxových uživatelů webového alba Google Picasa. Nikde jsem ale nenarazil na řešení, které je přitom poměrně snadné. Jak stáhnout zpět do počítače celé album? Začal jsem na třídění fotek používat Google Picasa. O možnostech této služby se mi zmínil Patrick Zandl jednou v redakci a mě to natolik zaujalo, že jsem vyzkoušel a zůstal. Nainstaloval jsem si betaverzi třetí Picasy a jsem naprosto spokojen.
  3. 2. 2009 9:51 (aktualizováno)
 • Apple v iPhone blokuje Operu Mini

  Apple iPhone i Opera Mini jsou dva velmi podařené produkty dvou různých firem. Nabízí se proto myšlenka obojí propojit. To by to ovšem nesměl být Apple, který si houževnatě chrání své teritorium. iPhone se mi docela líbí, jak jsem psal už dříve. Bohužel velmi nepříjemná je jeho uzavřenost a přístup Apple, který diktuje, kdo a co smí pro iPhone naprogramovat a připravit.
  10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)
 • Přesun Firefoxu na aktivní plochu Xfce

  Poměrně nedávno jsem přešel na prostředí Xfce. Zatím jsem velmi spokojen, ale setkal jsem se s nepříjemným problémem: Když třeba z Thunderbirdu otevřu URL ve Firefoxu, okno přeskočí na aktivní plochu. Vím o tom, že tenhle problém trápí mnoho uživatelů. Stěžovali si na to i někteří mí kolegové z firmy. Můj obvyklý ranní postup je takový, že na druhé ploše pustím Thunderbird, procházím RSS čtečku a klikám na odkazy…
  10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)
 • Přešel jsem na Firefox 3

  Hlavní vývojový cyklus je téměř u konce a nastal pro mě čas přejít na Firefox 3. Přechod byl téměř bezbolestný a zkušenost je zatím velmi dobrá. Co se mi na nové verzi líbí a co mě naopak štve? Někteří mí kolegové z vývojového oddělení už Firefox 3 používají delší dobu a pochvalují si ho. Chvíli jsem sice váhal, ale protože se beta kolečko blíží ke konci, rozhodl jsem se, že už je čas. Navíc všichni kolegové tvrdili, že vše funguje a nezaznamenali žádné pády.
  10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)
 • Hraje Opera čestnou hru nebo podvádí?

  Firma Opera Software se rozhodla, že už má dost malých čísel a je na čase s tím něco udělat. Zavolala proto silnějšího kamaráda v podobě Evropské komise a ten by měl Microsoftu ukázat, kdo je tu pánem. Situace je poměrně jednoduchá. Opeře se prostě dlouhodobě nedaří a mezi ostatními obry je jen vyfešákovaným trpaslíkem. Už léta se snaží dostat do běžných počítačů, ale zatím to na úspěch nevypadá.
  10. 10. 2011 11:36 (aktualizováno)