Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Články označené nálepkou Webové prohlížeče

 • Readability: proměňte web v noviny

  Dnešní čtenáři už nejsou zvyklí na webu číst delší texty. Jedním z důvodů je i vzhled některých stránek. Rozšíření Readability promění libovolný web v noviny. Informace se přesouvají na web, klasické papírové noviny upadají a čtenáři raději civí do monitorů. To má jistě řadu výhod, ale má to i své nevýhody, které často čteme na internetu zhuštěné do jednoduchého hesla „papír je papír“…
  10. 10. 2011 11:34 (aktualizováno)
 • Návod: jak si teď hned vyzkoušet WebM video

  Nový webový video formát WebM není jen hudba budoucnosti, teď hned si ho můžete vyzkoušet na YouTube. Na co ještě čekáte? Google přišel zřejmě s internetovou video revolucí. Svůj formát VP8 proměnil ve WebM. Tento formát zřejmě nahradí Flash video na webu a konečně bude tag <video> v HTML5 použitelný. Pokud o tomhle nic nevíte, doporučuji nejprve přečíst článek Google otevřel svůj video formát: Flashi zvoní hrana. Tam najdete všechny informace i souvislosti.
  10. 10. 2011 11:35 (aktualizováno)
 • Google Chrome je rychlejší než zvuk, blesk i brambora

  Narazil jsem na moc hezké video, které ukazuje na ohromnou rychlost Chrome. Fantastická a nápaditá reklama na prohlížeč, která určitě stojí za vidění. Už je to několik měsíců, co jsem přešel na Chrome a jsem moc spokojeným uživatelem. Vyhovuje mi jeho stabilita a především neuvěřitelná rychlost. Chrome je totiž rychlejší než zvuk, blesk i brambora. To prokázali vědci z nezávislé laboratoře bramborových rychlohranolkovačů. Nevěříte? Zde, hleďte!
  6. 5. 2010 11:08 (aktualizováno)
 • Jaká je nová Opera Mini pro iPhone

  Dlouho jsem používal Palm Treo a na něm Operu Mini. Ta se nyní dostala i na můj aktuální telefon, kterým je iPhone. Jaká je Opera na první pohled? Opera Mini měla na iPhone velmi strastiplnou cestu. Nejdříve byla dlouho slibována, pak byla skutečně představena a následně odeslána Apple ke schválení. Otázka byla, zda Opera Mini neporušuje poměrně přísná pravidla Apple a bude schválena. Apple totiž hlídá, jaké aplikace se dostávají k uživatelům iPhone…
  10. 10. 2011 11:28 (aktualizováno)
 • Jak si do Chrome přidat kořenový certifikát

  Opět jeden ze zápisků pro mou děravou hlavu. V Linuxu řeší Chrome certifikáty jinak než ve Windows. Jak si přidat jeden kořenový? Chtěl jsem si přidat kořenový certifikát autority CAcert.org. Nevím jestli o ní víte, ale rozdává serverové certifikáty zdarma. Problém je, že zatím není její kořenový certifikát standardní součástí prohlížečů. Není problém si jej ale naimportovat.
 • Červené tlačítko jako špeh za miliony (aktualizováno)

  Včera se začalo mluvit o nové české iniciativě nazvané Červené tlačítko. Má prý pomoci bojovat se závadným obsahem na internetu. Místo toho špehuje uživatele. Včera jsem byl pozván jako host do ČRo Radiožurnál, kde jsme probírali nový český projekt Červené tlačítko (záznam v mp3, posuňte na 36:10). Druhým hostem byl Zdeněk Záliš z Českého národního centra bezpečnějšího internetu…
  10. 2. 2010 16:33 (aktualizováno)
 • Jak Thunderbird v Xfce spojit s Chrome

  Další návod pro děravou hlavu. Trápil jsem se s tím celý den a povedlo se. Jak vyřešit na pohled triviální věc: spárování Thunderbirdu s jiným prohlížečem než Firefox. Pokusně jsem přešel na Google Chrome. Protože používám Thunderbird (TB), samozřejmě jsem chtěl, aby se mi linky z TB otevíraly v novém prohlížeči. Triviální záležitost se ukázala být extrémně problematická.
  10. 10. 2011 11:35 (aktualizováno)
 • Jaké prohlížeče a systémy používají naši čtenáři

  Pořád se mě někdo ptá, jak to vypadá s podíly jednotlivých prohlížečů a systémů u čtenářů Roota. Rozhodl jsem se tedy prozkoumat aktuální čísla. Dnes jsem psal zprávičku o tom, že Podnikatel.cz začal v listopadu vyzývat uživatele MSIE 6 k přechodu na jiný prohlížeč. Z ní vyplývá, že čtenáři Měšce a Lupy používají přibližně v 11 % MSIE 6. Upozorňuji, že se převážně nejedná o IT odborníky, ale lidi zajímající se o finance a podnikání.
  10. 10. 2011 11:35 (aktualizováno)
 • Chrome pro Linux umí synchronizaci záložek

  Pravidelně sleduji vývoj Chrome pro Linux a hlídám, co se objeví nového. Už chvíli se k tomu schylovalo a je to tu – synchronizace záložek funguje i v Linuxu. Pokud čtete můj blog pravidelně, pravděpodobně jste si všimli, že se zajímám o webový prohlížeč Google Chrome. Napsal jsem sem už několik různých zápisků z dění okolo jeho linuxové verze.
  19. 11. 2009 18:37 (aktualizováno)
 • Google Chrome 4 pro Linux i v 64 bitech

  Před časem jsem tu psal o Google Chrome pro Linux. Teď Google vydal novou verzi 4, která je už k dispozici také v 64bitové variantě. Mám v balíčkovacím systému přidaný také vývojářský kanál Google a sleduji proto, jak přijíždějí nové verze Google Chrome. Před chvíli se mi aktualizoval prohlížeč z řady 3 na řadu 4. Konkrétně se jedná o verzi 4.0.203.2…
  1. 9. 2009 8:38 (aktualizováno)