Hlavní navigace

Martin Hassman: nejen o prohlížečích - Články označené nálepkou ie

 • Activities aneb kam se poděly mikroformáty v IE 8

  Posledně jsme si ukázali, jak používat aktivity (activities) ve Firefoxu a v beta verzi Internet Exploreru 8 a předvedli jsme si aktivitu pro otevírání webových stránek v mobilních prohlížečích. Dnes si vysvětlíme, co jsou aktivity zač a jak si vytvořit své vlastní. Vysvětlím, proč se mi koncept aktivit líbí a proč by v některých případech mohly (nebo dokonce měly) nahradit stávající rozšíření Firefoxu.
 • Z Firefoxu do mobilu aneb používáme activities

  Jeden z problémů Webu na mobilech je neohrabaná klávesnice a tím i zadávání adres. Což o to,  zadávání urychlíme pomocí mobilních kódů a mobilu s foťákem, ovšem mobilní kódy musíme napřed nějak vytvořit. A nejlépe, aby to šlo hodně snadno. Třeba jen si tak kliknout přímo v prohlížeči, ten by rovnou zobrazil mobilní kód stránky a ta se nám mohla už za chvilku načítat v mobilu.
  30. 6. 2008 21:56 (aktualizováno)
 • iWoz: za vznik Mac OS X mohl Internet Explorer

  Když jsem si na podzim ze zahraničí objednal knihu iWoz, vůbec jsem netušil, že dříve, než ji dočtu, se na našich pultech objeví její české vydání. Když bych to byl býval věděl, tak bych si byl býval počkal, ale takhle jsem alespoň srovnání obou variant použil při psaní prosincové recenze. Zde zmíním jednu zajímavost, která se do recenze nevešla.
  24. 4. 2008 12:26 (aktualizováno)
 • Jak odchází document.all

  Jsou to tři roky, co Mozilla začala podporovat document.all. Vývojáři Mozilly se koncem roku 2004 rozhodli implementovat document.all, ale pouze ve quirk módu a navíc zajímavým způsobem. Ačkoliv document.all v Mozille funguje stejně jako v Internet Exploreru, je nedetekovatelný (Boolean(document.all) vrací false). Důvodem je nemotivovat vývojáře v používání této historické relikvie.
  24. 4. 2008 13:12 (aktualizováno)
 • IE8 a jeho zcela nový mód jako vypraný v Perwollu

  To, co se šuškalo téměř rok od loňské zpovědi Chrise Wilsona, vyšlo najevo: Internet Explorer 8 získá další renderovací mód. A nejen on, podle všeho osmá verze prohlížeče nastartuje novou historii IE, kdy každá nová verze s sebou přinese další renderovací mód a při tom zachová renderovací módy předchozích verzí.
  24. 4. 2008 13:14 (aktualizováno)
 • Internet Explorer 8 zvládá Acid test

  Nedávno jsem psal, že „prvních informací o IE8 se dočkáme nejspíše brzy, snad ještě letos“. Tak a je to tu! Microsoft po relativním PR neúspěchu IE7 nás zřejmě chce s IE8 šokovat. A je třeba uznat, že se mu to nadmíru daří. Dnes se totiž na oficiálním blogu tvůrců Internet Exploreru objevila zpráva, na kterou řada webdesignerů čekala již dlouhé roky…
  24. 4. 2008 13:17 (aktualizováno)
 • První informace o IE8 uvolněny

  Na oficiálním blogu vývojářů Internet Exploreru se po dlouhém čekání objevily první informace o jeho nadcházející verzi. Řada lidí již dlouho zahrnovala Microsoft svými všetečnými otázkami ohledně IE8, ale nedostalo se jim odpovědi. Mlčení bylo právě včera prolomeno nadějným příspěvkem nazvaným Internet Explorer 8. Určitě jsem nebyl sám, kdo se rychle do tohoto příspěvku začetl.
  24. 4. 2008 13:18 (aktualizováno)
 • První rok našeho malého webového prohlížeče

  Je to již celý rok, co jsme vydali náš malý roztomilý webový prohlížeč, který se podle naší extrapřesné studie stal tím druhým nejpoužívanějším prohlížečem na světě (Ó, jak je pořád sladký!). A co víc, očekáváme, že se brzy stane onou Velkou Jedničkou (Jejda a jak nám rychle roste!). Všimli jsme si také, že nám již telefonujete o něco méně s žádostmi o radu než tomu bylo před rokem. Víte, co to znamená…
  24. 4. 2008 13:19 (aktualizováno)
 • Chris Willson v TAE

  Na TAE konferenci (The Ajax Experience) vystoupila řada známých lidí z oblasti webových technologií. Ajaxian publikoval poznámky z příspěvku Chrise Wilsona Moving The Web Forward (zdroj: Ajaxian): /---pre The volume of applications relying on non-standard implementations is staggering. Producing a strictly standards compliant version of IE is not an option as many users (and companies) would simply not be able to move to the new version…
  24. 4. 2008 15:34 (aktualizováno)