Dlouho avizovaná věc se stala skutečností – iPhone dorazil ke mně. Další díl seriálu jsem se rozhodl věnovat úvahám o tom, co mne v tuto chvíli vadí na koncepci iPhonu v porovnání s používáním Androidu a telefonu Samsung Galaxy S II. Berte to jako první nástřel toho, co mne překvapilo nebo potěšilo.
Je mi jedno, kolik jader má procesor telefonu a jestli je růžový nebo nebo má na těle 12 tlačítek. Chci se soustředit na to, co mi vadí v koncepci iPhone. Přiznám se, že jsem iPhone moc v ruce nikdy neměl a je to mé první setkání s tímto světem vůbec. Tady jsou postřehy
Postřeh první : MicroSIM
Proč proboha musím své klasické SIM kartě udělat obřízku? Když budu nucen použít v naprosto výjimečných případech jinou SIM kartu, jsem nahraný, pokud nepůjde o kartu mou. Těžko si ji od někoho půjčím, upravím a vrátím zpět. Ano existuji adaptéry, ale jaksi k nim nemám důvěru. Tohle je pro mně docela zásadní průšvih – musím na prodejnu operátora, aby mi kartu „odborně“ upravil, případně vydal novou. Což se ostatně stalo – můj operátor vydává karty už „předoříznuté“ a vyměnil mi stávající kartu zdarma. A taky mne pobavilo cvičení s „bazmekem“ kterým se otevírá slot na SIM kartu. Píchnete do dírky a slot se odkryje. Pokud nemáte „bazmek“, stačí kancelářská sponka.
Navíc jsem musel ještě do banky, protože používám tzv. Mobil banku alias SIM toolkit a připadal jsem si tam jako v dobré grotesce, když se nejdříve jeden a pak druhý bankovní úředník pokoušeli připojit čtečku SIM karet k jejich PC…
Postřeh druhý : Proprietární příslušenství
Konečně jsme se doma dostali do stavu, kdy máme na několik zařízení jednu nabíječku (a představte si, že jsem si koupil i holící strojek, který lze dobíjet přes stejnou nabíječku a dokonce z PC!). Teď se to zase změní. A to dokonce tak, že budu muset s sebou tahat jen tu jednu konkrétní nabíječku. O dalších doplňcích nemluvě, ale to zase taková hrůza nebude. Jen je to asi další investice do příslušenství.
Chválím fakt, že nabíječka je dvojdílná tj. kabel lze oddělit od nabíječky, což by do budoucna mohlo znamenat nosit s sebou jen kabel a zastrkávat jej do USB slotu na nabíječkách. Musím to vyzkoušet, je docela dobře možné, že to iPhone pozná, že to není originální nabíječka. Ale asi mne nemine minimálně nákup ještě jednoho kabelu nebo rovnou celé nabíječky.
Postřeh třetí : Nemožnost rozšíření kapacity
Apple iPhone nepodporuje paměťové karty. Má jen svou vnitřní kapacitu a konec. Když na začátku špatně odhadnete svou „roztažnost“, můžete mít problém. V tuto chvíli nedokážu říct, jak moc se projeví firemní e-mail ve volné kapacitě iPhonu.
Postřeh čtvrtý : USB datové úložiště
Pokud vím, neumí se úložiště iPhonu připojit k PC jako datové úložiště (pro Windows – neumí připojit paměť jako písmenko). Jak je to v Linux zatím ještě nevím. Každopádně pro kopírování nějakých věcí z a do telefonu je nutno nainstalovat iTunes. A protože iTunes chtějí komunikovat se serverem a naše firemní připojení jde skrz proxy server, mám trochu smůlu. Po spuštění na mne chtějí iTunes přihlašovací údaje k proxy serveru, které nemám a tak nefunguje nic. Jen směrem do telefonu.
Pod Wine se dá iTunes nainstalovat, po spuštění mají poněkud rozbitou grafiku, takže jsou nepoužitelné. Tudy cesta nevede.
Postřeh pátý : Widgety
Apple je v iPhonu nepodporuje a ty mě asi budou chybět nejvíce. Když jsem měl ještě telefon se Symbianem (třeba Siemens SX-1 nebo Nokii E-50) nijak výrazně mi nechyběly. Pak jsem ale přešel na Android a zvykl jsem si na ně. Nejvíce jsem používal widgety hodiny/počasí, kalendář/úkoly, TV program. Taky jsem měl widget na ovládání zapnutí BT, Wi-Fi, mobilních dat, tetheringu apod. To vše bez otravného lezení do nastavení. V iPhone to jinak nejde. Nicméně asi rezignuji na vypínání a vyzkouším to v automatickém režimu tj. trvale spuštěné 3G a připojování Wi-Fi.
Postřeh šestý : Chybějící HW tlačítko Back a Menu
Na iPhonu je jen jedno tlačítko a to Home. Mám velmi zažité, že po stisku Back se se vrátím o obrazovku/volbu zpět. Tady musím použít tlačítko v horní části obrazovky. Je to jen si zvyknout. Také jsem zjistil, že tlačítko menu je celkem užitečné – vlezete do programu a stiskem Menu se vám zobrazí další nastavení/další nabídka. Tady to takto nefunguje a podvědomě to ve mně vzbuzuje pocit, že programy mají všeobecně méně možností nastavení. Trochu to souvisí i s tím, že totožné aplikace (tj ty, které znám z Androida a teď chci používat na iPhonu) mají úplně jinak uspořádané volby a na iPhone je jich výrazně méně.
Postřeh sedmý : Korektor překlepů
Pokud píšete nějaké texty, logicky se objevuje vestavěná T9. Funguje takovým stylem, že pokud píšete slovo a T9 ho odhadne dobře, stačí zmáčknout mezerník nebo interpunkční znaménko a slovo je potvrzeno jako správné. Dost často se mi však stává, že to slovo nechci použít. Musím ťuknout na takové malé X, které se nad nabízeným slovem objeví. Preferoval bych variantu opačnou tj. až když na slovo ťuknu, bude vloženo. Teď už přesně rozumím tomu, proč existuje stránka Damn You Auto Correct!
Postřeh osmý : App Store
Zvláště teď mi v App Storu chybí jedna možnost – hledání příbuzných aplikací. Na Google Play najdete první aplikaci svého druhu a přes odkazy na podobné aplikace se pak dostanete k jiným. V App Storu jsem na nic takového nenarazil a mrzí mne to. Takže musím hledat jen přes kategorie. Pro začátečníky to není moc intuitivní. Trošku více informací lze získat z webové verze App Storu, ale i tak to není tak vyčerpávající jako na Google Play.
Všeobecně však musím říci, že iPhone je bezproblémové zařízení, co se týče volání, psaní SMS, prohlížení internetu apod. Odezva je rychlá, jen mi občas přijde, že navazování spojení přes 3G je trochu méně pohotové než u Androidu. Jako příklad si vezmu již mnohokrát zmiňované Taptu. Když jedu metrem, čtu si články z RSS feedů. Když přijedu do stanice, stihnu obvykle na Androidu otevřít článek (jeho webovou verzi) relativně bez problémů. U iPhone je to tak tak, někdy to nestihnu.
Celkově bych chtěl iPhonu vidět více pod pokličku, ale nejde to. Mám neustále pocit, že na mne zezadu dohlíží Steve Jobs a kontroluje, jestli věci dělám správně. Taky se mne snaží chlácholit, že vlastně více voleb a nastavení ani nepotřebuji, protože takhle je to přece OK. Nedokáže mne však ohromit foťákem ani možnostmi přehrávání multimédií, protože to pro mne není primární záležitost v tom, co s telefonem dělám. Nepoužívám foťák na fotky z dovolené a nepitvořím na fotkách lidi. Nepoužívám Facebook (asi jsem masový vrah) a nesdílím vše se všemi. Jde to snadno, ale já to nevyužiju. Nejsem bohužel ta pravá cílová skupina.
K nabiječce: Je to jen jiný kabel proprietárním konektorem, ale do libovolného síťového adapteru se dá normálně dát a funguje do. Doporučuji kabílky nakupovat na DealExtreme. Mají je tam (na rozdíl od Česka) za pár šupů.
K widgetům: Tohle mě asi štvalo nejvíc, nemožnost si někam ukázat nadcházející akce z kalendáře.
K iTunes: Prakticky neřešitelný problém, musel jsem udělal jailbreak a tlačit si tam soubory přes SSH.
K back a menu: Tohle mi na iPhone naopak vyhovovalo víc. Pokud je možné něco udělat (typicky vyvolat menu), vidíš to na obrazovce. Vždycky vidíš, co je možné provádět. Na Androidu občas nemůžu některé věci najít, protože prostě na té obrazovce nejsou. Musíš si vysunout „tajné“ menu pomocí klávesy. Občas takhle někde tápu a až po týdnu mě napadne projít tohle schované menu.
Ten odkaz na "Damn You Auto Correct!" je špatně.
Teď je tam http://svatas.blog.root.cz/2012/08/10/android-kouse-do-jablka-dil-2-iphone-mam-v-ruce/www.damnyouautocorrect.com
Pro nahlédnutí pod pokličku může být zajímavý dokument o bezpečnosti iOSu http://images.apple.com/ipad/business/docs/iOS_Security_May12.pdf
MicroSIM už používá i Samsung, takže povzdech lze považovat spíše za obecný, nevztahoval bych ho ke konkrétnímu přístroji. A bude hůř.
S kapacitou mám problémy pouze o dovolené - nejvíc místa zaberou fotky a video :-). Vzhledem k tomu, že je stejně prohlížím na notebooku, můžu je vždy smazat (synchronizují se s nastaveným počítačem přes Fotostream bez zásahu uživatele. Funguje to v OS X a Win, do linuxu se musí připojit přes USB, pak se hlásí jako jakýkoliv jiný fotoaparát)
Za widgety je náhradou (pravda, asi slabou) roletové menu (táhnout prstem shora dolů). Lze nastavit co se má zobrazit, právě tak lze nastavit jaké upozornění a jakým stylem se zobrazí. Nastavení wifi, BT a 3G jsem nikdy nevypínal, ať to běží, nebo je to vypnuté, stejně telefon vydrží max. 2 dny. Největším žroutem baterky je vlastní dítě a hry :-)
iTunes jsou potřeba jen na hudbu a video (a i to lze řešit jinak). Souborový systém je po připojení přes USB vidět v linuxu (protokol gvfs-afp, není potřeba jailbreak), ale praktický význam je nulový. Co se obousměrného kopírování různých souborů do telefonu týká, jsou na to specializované aplikace (používám nejraději iFiles,nebo dříve AirSharing -obě používají kopírování souborů na stejné wifi síti přes webový prohlížeč na desktopu (čili nezáleží na použitém OS), dále umí dropbox, googledocs, skydrive, webdav, ftp, ssh, amazon a mnoho dalších cloudů). Jsou i programy, které udělají z iPhonu po připojení k USB typický flashdisk, ale nikdy jsem neměl potřebu je používat.
S tlačítky mám opačný problém na Androidu, je jich tam zbytečně moc. Spíš jde o zvyk, Co se nastavování aplikací týká, je v iPhonu poněkud nelogicky rozděleno nastavení jednak v samotných aplikacích, a jednak v "Nastavení" celého přístroje.
S korektorem překlepů nezbýva než souhlasit, občas mi taky pije krev.
Přeju s užíváním mnoho štěstí. Je to stejné, jako používání OS. Na čem se člověk "naučí" nejdřív, to se mu později zdá přirozenější. Typicky to vidím u vlastních dětí - starší dává přednost Win, mladší linuxu, resp XFCE.
iPhone v různých verzích používám skoro 5 let a zatím jsem nenašel důvod měnit. Naopak, před půl rokem jsem si pořídil MacbookPro a teprve jsem docenil applovský ekosystém a provázanost jednotlivých zařízení. Nic lepšího asi jinde zatím najít nelze. Ale to už je jiná kapitola.
8: iFoun normálně přes PC nabíjet jde, v práci mám Dell z roku 2008 a nabíjí úplně v pohodě.
Autor: existuje jakýsi "iphone explorer" nebo tak nějak - google určitě poradí, s tím se do něj/z něj dá nahrávat cokoli kamkoli (bez jailbreaku). Ale v životě jsem to nepotřeboval (jen jednou při pokusu rozchodit Heroes I v emulátoru DOSu :) - byly ale hrozně pomalé).
Na blogových zápiscích i diskusi je asi nejzajímavější jak dobře FUD funguje:
"Celkově bych chtěl iPhonu vidět více pod pokličku, ale nejde to. Mám neustále pocit, že na mne zezadu dohlíží Steve Jobs a kontroluje, jestli věci dělám správně." - chlape, tohle je ale tvůj problém, tyhle pocity. Jasně že to jde, a není třeba proto nic pokoutně kutit: https://developer.apple.com/programs/register/ - pokud tedy "pohledem pod pokličku" není myšlena svobodná instalace kurvítek a dynamických omalovánek (sorry za ironii, nemyslím to zle, fakt).
[15] trochu krkolomne, ale jde to. Zakladem je zalozit Apple ID bez asociovane kreditni karty: http://support.apple.com/kb/HT2534?viewlocale=cs_CZ&locale=cs_CZ
[14]
Lépe vidět pod pokličku :
1) Nainstalované aplikace
Jak je jednoduše odinstalovat (kromě dlouhého stisku a třeoání)? Proč nemám k dispozici nějaký jednoduchý seznam? Proč je nemůžu odinstalovávat pomocí AppStoru?
2) Ikony aplikací
Proč nemůžu sám přesně určit, kde bude která ikona aplikace, ale vždy je nastaveno zarovnávání? Proč nemůžu nechtěné aplikace skrýt (třeba aplikaci Akcie, nepoužívám, a vadí mi na obrazovce. Můžu si vytvořit složku smetí a do ní ji šoupnout. Ale proč?)
3) Proč nemůžu ovládat zapínání/vypínání Wi-fi/3G/GPS jak já chci a kdy chci? Proč musím kvůli tomu do struktury nabídky?
4) Proč není možno SIM toolikt aplikace nastavit jako ikony na obrazovku a opět musím do nabídky?
5) Proč neumí integrovaná aplikace pro SMS ořezávat češtinu, když mi ji tam korektor narve? Zkracuje tím délku SMS.
6) Proč mi AppStore nepovolí na 3G stáhnout vetší aplikaci než (myslím 50 MB) a odkáže mne na Wi-Fi? Proč mi nevěří, že jsem za to zodpovědný já?
[17]
1) co jednoduššího může být než tapat resp. klikat na "x"? Pokud chceš odinstalovávat pomocí šroubováku a pod. blbosti, tak to fakt nejde.
2) Pochopitelně, že mohu pořadí ikon předělat podle sebe. A jestli ta poznámka měla být "proč musím dodržovat grid a nemohu si na ploše udělat bordel", tak jde o minimalizaci bordelu viz. android.
3) Na iOS nemusíš Wifi/3G/GPS vypínat na rozdíl od androidu.
4) SIM toolkit? To už neexistuje.
5) Proc by mela nejaka aplikace orezavat cestinu? Máme 21. století. BTW dlouhé SMS jsou podporované. Je ti líto koruny navíc za druhou zprávu? Pokud ti vadí korektor, tak si ho můžeš vypnout.
6) Proč by ti měl věřit? Dával jsi k dispozici nějaké znalostní a inteligenční testy? ;-) Jinak koluje informace, že v tom mají prsty mobilní operátoři. Ostatně není to tak dávno, co začali na Apple tlačit, že jim úspěch iPhonu vytěžuje sítě, a že chtějí mít podíl na prodeji aplikací apod.
Jinak je hezky na tomhle případu připomínek vidět rozdíl v přístupu. Jedni si koupí telefon a začnou řešit jak s ním pracovat (upravovat, optimalizovat, nastavovat atd.) a druzí si koupí iphone a rovnou pracují. S linuxem pro desktop je to v bledě modrém.
[20]
Pokud jde o natáčení půdorysu tak, aby mi lépe vyhovovalo světlo v místnostech, nebo přemysťování koupelny na jiný konec nemovitosti apod., tak odpověď je "ano, používám ho spíš tak, jak jsem ho koupil".
Myslíte si, že většina si kupuje auto s tím, že mu bude tunit podvozek, karosérii atd.? Jistě najdou se tací (mimochodem dle mého názoru tím tuningem to pěkně zmrší). Já jim to neberu. Ať si klidně ikony na dashboardu natočí o 67 stupňů. Ale měli by mít tolik objektivního pohledu, že jsou ochotni přiznat, že jsou holt mimo hlavní skupinu zákazníků a standard automobilu vyhovuje (a líbí se) ostatním víc.
[19]
1) co jednoduššího může být než tapat resp. klikat na "x"? Pokud chceš odinstalovávat pomocí šroubováku a pod. blbosti, tak to fakt nejde.
V AppStoru je tlačítko pro instalaci, proč, když je tam šedé tlačítko Installed a na něj nemůžu kliknout a automaticky dát Uninstall? Zvláště teď, kdy stahuju a instauju kdeco a zkouším, se to hodí. Teď musím na plochu, roztřepat a pak hledat plochu, na které ta aplikace je. Jistě, můžu použít vyhledávač, ale z něj aplikaci rovnou spustím, nzjistím kde je :)
2) Pochopitelně, že mohu pořadí ikon předělat podle sebe. A jestli ta poznámka měla být "proč musím dodržovat grid a nemohu si na ploše udělat bordel", tak jde o minimalizaci bordelu viz. android.
Grid mi nevyhovuje a nevyhovuje mi možnost seřadit si aplikace např. podle abecedy. Mnohdy vím, jak se aplikace jmenuje, ale nevím, na které je obrazovce. A opět přístup - proč rozhodl někdo za mně, že na ploše nebudu mít bordel :)?
3) Na iOS nemusíš Wifi/3G/GPS vypínat na rozdíl od androidu.
Proč ho nemusím vypínat? Já ho chci vypnout (jednoduše). Problém nevyřeším tím, že o něm nebudu mluvit. Kdo řekl, že ho vypínat nemusím?
4) SIM toolkit? To už neexistuje.
Neexistuje pro vás. Moje banka má pro SIM toolkit aplikaci, se kterou můžu celkem jednoduše ovládat svůj bankovní účet a dělám to poměrně často. Opět se snažíte problém uklidit tak, že o něm nemluvíte. Chtěl bych mít možnost vytvoření zástupce na SIM toolkit na plochu. Teď musím lézt do Nastavení - Telefon - SIM aplikace.
5) Proc by mela nejaka aplikace orezavat cestinu? Máme 21. století. BTW dlouhé SMS jsou podporované. Je ti líto koruny navíc za druhou zprávu? Pokud ti vadí korektor, tak si ho můžeš vypnout.
Korektor mi nevadí, je to otázka zvyku. Už z principu mi vadí, že SMS má 160 znaků, dlouhá jen 70 tj. na jednu standardní potřebuji 3 dlouhé. Není to v penězích (i když kdo dnes má SMS jen za korunu?), dosti často se stává, že z ciziny se část SMS ztratí, protože místo 3 dorazí jen dvě části. Proč tedy existuje aplikace typu SMS classic? Ta se ovšem neumí tak dobře integrovat do systému jako aplikace Zprávy. Preferuji jednoznačnou optimalizaci - orezani češtiny. nebo můžu psát "cesky" a musím si korektor zaškolit...
Zásadnější problém je v tom, že já iPhone jen testuju pro další skupinu pokročilejších užvatelů Blackberry nebo Androidu. Tohle je částečně sesbíraná zpětná vazba od jednoho dalšího ne-IT člověka.
Celý diskuzní příspěvek měl dokumentovat to, proč chci mít větší možnost nahlížet pod pokličku. Osobně nemám radost z přístupu firem, které si vezmou něco do hlavy a řeknou, že takto je to nejlepší, protože to takhle všichni chtějí.
Ovládání iPhonu má svou logiku a jasnou koncepci, občas to ale zazdí zdánlivými maličkostmi, které se přehlížejí, protože se o nich nediskutuje a basta.
[22]
I se SIM toolkitem v menu atd. je spokojenost s iOS zařízeními nejvyšší. Mohu to prohlásit za zmanipulovaný výzkum nebo přijmout fakt, že většina lidí SIM toolkit nepoužívá.
Na iOS zařízení lze řadu věcí vylepšit. To ale na Androidu také. A z obchodního hlediska nelze čekat na "dokonalý produkt". Apple je pod daleko větším tlakem než Samsung (HTC ...) v případě, že něco nefunguje. Apple těch iOS zařízení prodal o "trochu" víc, tj. v absolutních číslech může být těch problémů daleko víc a jsou víc medializované. Proto se věci, které nejsou prioritou, implementují až za nějaký čas, kdy se zjednoduší tak, že je schopná je pochopit i nějaká babička. (Je třeba si uvědomit, že v řadě zemí není iPhone luxusní zboží, co do ceny...)
To je třeba příklad C&P, multitaskingu, notifikací (dost možná převzatých z Androidu), tetheringu atd.
Nechápu, proč někdo chce měnit něco, s čím je spokojený. Pokud mi Android a jeho vlastnosti a "ekosystém" vyhovuje, tak je blbost dokonce i jen testovat něco jiného. Já třeba fakt nemám potřebu ztrácet čas hraním si s BB. Mým životním cílem není dokonalý telefon. Pokud jsem se ale před lety rozhodl změnit notebook z Linuxu na Mac, tak to bylo právě kvůli tomu, že staráním se o Linux (příp. ještě dřív o Win) jsem zbytečně ztrácel svůj drahý čas. A nebylo to bezbolestné. Něco jsem za to zaplatil a byl jsem k tomu i připraven. To samé s telefonem. Je to jen otázka priot a pracovních/životních návyků. A ty lze změnit.
Ano, UI a UX iPhonu má svoji jasnou logiku a koncepci, a proto by bylo dobré se jí držet a ne se snažit ji předělat, notabene když tu věc držíte v ruce pár dní a soudě podle vašich zápisků, jasný názor jste měl ještě než jste ji držel.
Pokud pro vás a uživatele které označujete za "pokročilé" znamená "nahlížení pod pokličku" vámi popisované upravování UI/UX, zejména pak různých "nastavení nastavení" (nejlépe podle zvyku z jiných platforem), tak jsme z trochu jiného světa a obávám se že vám nemám co poradit.
Myslím, že pro iPhone nejste vhodná cílová skupina. Moc toho chcete nastavovat, nenecháváte se unášet grafikou a ovládáním, chtěl byste aby věci (sim, SD karta, USB mass storage, dobíjení baterie, přenos souborů...) fungovaly normálně a ne tak nějak "exkluzivně", na desktopu máte linux, pokud se vám něco nelíbí, tak to chcete změnit, místo toho, abyste to považoval od této chvíle za skvělou featuru, nechcete jim prozradit číslo platební karty :-), atd. atd. Prostě iPhone není pro vás, přiznejte si to. Když budete chtít vozit bahnem kameny na stavbu náhonu, tak si taky nepořídíte Jaguára. A když si budete potřebovat prodlužovat péro a machrovat před holkama, tak si taky nepořídíte Pragu V3S.
Řekl bych, že podobné pocity mám také. AppStore je jedna velká katastrofa, najít tam něco konkrétního je většinou těžké. Pro začátek by stačilo vyhledávání podle ceny, verze iOS, kategorie a klíčových slov.
10: k té nabíječce, jakou máš na mysli? Měl jsem takovou placatou malinkatou a tam bylo napsáno 1A, pak na ni spadla rozdvojka a rozpůlil jsem ji. Mezi datovými vodiči jsem naměřil odpor 0.9 Ohm.
26: A, tak teds mne dostal :-).
Ta mala bestie dava fakt jen 1A. Nejak jsem mel zafixovano ze dava 2A. Inu chybka.
Jinak to neni mezi datovymi vodici, ale ze kazdy datovy vodic ma svuj odporovy delic. Vic je to rozpitvany trebas tady: http://www.ladyada.net/make/mintyboost/icharge.html
Nic proti názorům ve smyslu, co jsem si již pořídil je lepší, než to co má kdo jiný prostě nemám.
Mám doma iPhone 3G (už dnes dávno překonaný) a jsem s ním naprosto spokojen spokojen.
Diskuse o OS se mi jeví jako klíčová.
Android mě zklamal.
Vlastním dva tablety Android 2.3
* jeden jsem koupil a druhý dostal) Nebyl to dobrý počin.
Do použitelnosti v běžném životě má příliš daleko.
Apple:
Přítel mi yapůjčil na 4 dny iPad 2/64GB wifi
Málo jsem se vyspal, ale vůbec toho nelituji.
Propracované a bezproblémové ovládání mě fascinovalo.
Brilantní vyobrazení a odezva přístroje (reakce na cokoliv) okamžitá.
Délka pohotovostního režimu a výdrž na baterie bezkonkurenční.
Pořizování videa a fotografií, no lahoda.
Možná se dočkám (je to úvaha) iPad mini
Pokud bude, pořídím si jej.
A na android rád zapomenu.
Byl jsem dva roky majitelem iPodu touch a právě tohle zařízení mě nakonec dostalo k tomu, že jsem si telefon od Apple nekoupil, i když silně uvažuju o jablečném tabletu. U Apple si člověk pokládá spoustu otázek typu "proč mě tohle nenechají udělat takhle?" ale zas tak často si tam nepokládá otázku "proč tohle proboha zase nefunguje?" nebo "co teď ten telefon dělá?"
Tady ta debata ale standardně směřuje k polonenávistnému škatulkování. Linux není jen o tom, že člověk ztrácí čas udržováním a Mac není jen bezproblémový systém. Všechny věci mají dvě strany a Linux je zase svobodný tam, kde Mac není. Používám oboje od přelomu tisíciletí.
Prostě je třeba k obojímu přistupovat s jistou filosofií, nedávno jsem o tom blogoval. http://blog.i-logout.cz/android.php
Promo nabídka Prodám 2 dostanete 1 zdarma se společností T-shirt
Prodej zbrusu nový mobilní telefon
Minimální odběr: 2 ks + 1 jednotka zdarma
......................................
Apple iPad Air
Apple iPad Mini 2
Apple MacBook Air
.......................................
Blackberry Porsche Design P9981 (Gold, Silver a Black) ......... 600USD
Blackerry Q10 ................................................ .. 280USD
Blackberry Z10 ................................................ 0,200 USD
Blackberry Q5 ................................................ .. 200USD
Samsung Galaxy S4 ................... 650USD
Samsung Galaxy Note III Gear ........ 530USD
Sony Xperia z2 ...................... 350USD
HTC One Max 4G (stříbrný) ............. 450USD
Samsung Galaxy s5 ................... 600USD
Apple iPhone 5s Gold 32 GB ........... 600USD
Apple iPhone 4S 64 GB ................ 250USD
Apple iPhone 5 64GB ................. 350USD
Apple iPhone 5s Gold 64GB ........... 400USD
Apple iPhone 5c ..................... 500USD
Apple iphone 6 ...................... NOT OUT JEŠTĚ
obsah balení
================
Apple iPhone odemčený telefon, který práci s jakoukoli SIM kartou)
baterie 2
Nabíječka 1
Datový kabel 1
Handsfree 1
Uživatelská příručka 1
Nabíječka Bank 1
100% * OFFICIAL * Autorizovaný prodejce
100% Brand New v kolonce Originální zaručené
100% Nejnižší cena zaručena (Záruka dorovnání refundable pokoje apod.)
100% FULL Záruka se nastavení služby.
Umístěte Objednat nyní!!
Jméno: hamzat Yisa
E-mail: vytelephonecompany@gmail.com
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 164×
Přečteno 41 383×
Přečteno 35 909×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 765×