Hlavní navigace

Petr Tomeš se vrátil k Windows

13. 5. 2008 15:55 (aktualizováno) Petr Krčmář

Někteří lidé dokáží opravdu zaskočit a ačkoliv jsem poměrně otrlý a jen tak něco mě nepřekvapí, právě se stalo: Petr Tomeš přešel na MS Windows. Tímto ho prohlašují nejběhavějším přeběhlíkem.

Petr Tomeš je v české linuxové komunitě poměrně známá osoba, angažuje se především v mnoha diskusních fórech a je o něm hodně slyšet. Sám si s ním občas píšu přes Jabber a je to docela sympatický chlapík (osobně ho ale neznám), ačkoliv bohužel nedokáže udržet své emoce na uzdě. Za což ho nemá mnoho diskutérů rádo.

To ale teď ponechme stranou. Mým cílem není Petra nijak zesměšňovat, jen mě překvapil jeho poslední krok natolik, že jsem se zamyslel nad tím, jakými fázemi může člověk (a speciálně Petr Tomeš) projít. Vzpomínám si na tyto:

Nejprve byl Petr Tomeš microsofťák a velký zastánce Internet Exploreru. Později se jeho názor radikálně změnil a on začal hanit Internet Explorer a zároveň vychvalovat Firefox.

Poté byl Petr Tomeš aktivním členem českého Ubuntu fóra, kde se ale nesetkal s pochopením a tak přepnul na openSUSE.

Teď přišel nejnovější krok – Petr Tomeš se naštval na Linux a přešel zpět na MS Windows. „Dokud v Linuxu nebudu moci dělat to, co mohu ve Windows, tak se bez nich neobejdu,“ píše Petr Tomeš ve svém blogu.

Asi každý z nás prošel nějakým obdobím zkoušení linuxových distribucí, software a operačních systémů. Ale s několika redaktory jsme se shodli na tom, že Petr Tomeš je velmi aktivní přeběhlík a proto jsme mu udělili neoficiální redakční titul „Největší switchař všech dob“.

Na závěr mě napadá snad jen replika Dvořáka, kterak hovoří s Cimrmanem: „Doma je doma, taky by ses už moh usadit!“

Sdílet