Hlavní navigace

Google Chrome 4 pro Linux i v 64 bitech

1. 9. 2009 8:38 (aktualizováno) Petr Krčmář

Před časem jsem tu psal o Google Chrome pro Linux. Teď Google vydal novou verzi 4, která je už k dispozici také v 64bitové variantě.

Mám v balíčkovacím systému přidaný také vývojářský kanál Google a sleduji proto, jak přijíždějí nové verze Google Chrome. Před chvíli se mi aktualizoval prohlížeč z řady 3 na řadu 4. Konkrétně se jedná o verzi 4.0.203.2:

Je to jen pár dní, co Google oznámil, že připravuje 64bitovou verzi pro Linux. Google řekl, že první 64bitovka bude pro Linux, protože od uživatelů přichází nejvíce požadavků na tuto novinku. Prý šel vývoj velmi rychle. Že ale až takhle rychle, to mě překvapilo, teď už je nová verze k dispozici.

Bohužel, přestože se jedná o verzi vyšší než 4.0.201, není v ní zatím obsažena synchronizace záložek se serverem Google. Na parametr --enable-sync prohlížeč nijak nezareaguje a příslušná položka se v menu neobjeví. Ještě budeme muset chvíli počkat.

Mimochodem kompletní průchod Acid3 už nebrzdí dva problémy, ale jen jeden. Je také vidět, že je průběh celého testu o kus plynulejší. Prohlížeč by měl být vůbec o kus výkonnější a měl by vylepšovat některé věci týkající se HTML5, třeba jako tag <video>. Vyzkoušet si to můžete na youtube.com/html5.

Sdílet