Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Témata označená nálepkou Root.cz

 • Hledáme nového parťáka do redakce

  Hledáme nového kolegu či kolegyni, který by doplnil náš redakční tým a pomohl nám s tvorbou serveru Root.cz. Pokud umíte psát a chcete být součástí mladého kolektivu naší redakce, ozvěte se nám. Jakub ‚Botanicus‘ Šťastný (blog) se rozhodl věnovat svůj pracovní čas jiné práci a naplno se tak ponořit do Ruby a Rails. Samozřejmě s námi bude i nadále spolupracovat, ale jen na externí autorské bázi.
  2. 2. 2009 14:46 (aktualizováno)
 • Hrátky z řádky v krizi

  Oblíbený pondělní seriál Hrátky z řádky se dostal do nepříjemné situace, kdy oběma autorům docházejí nápady a uvítali by proměnu dua na trio. Máte tipy nebo chcete sami zkusit něco napsat? Seriál Hrátky z řádky pravděpodobně znáte. Připravují jej společně dva naši autoři: Petr Macek (autor námětu) a Ondřej Bojar. Po sedmnácti naprosto pravidelných dílech se ale dostali oba autoři do nepříjemné situace: docházejí jim nápady.
  12. 5. 2008 14:32
 • Máme nový blogovací systém (beta)!

  Konečně je to tady. Po několika měsících usilovné práce se konečně podařila ostrá migrace na nový blogovací systém. Toto je první blogpost, který je napsán přímo v něm. Co je nového? Původní blogy jsme spustili v říjnu 2006 a až do této chvíle běžely na systému Jyxo, který můžete vidět třeba na Blog.cz. Stejný systém běžel i na našem sesterském serveru Lupa.cz. Výhody jsou zřejmé: rychle nasazený funkční systém s outsourcovanou podporou cizí firmy.
  23. 4. 2008 10:44 (aktualizováno)
 • Velikonoční wallpapery s tématikou Root.cz

  Velikonoce jsou opět po roce tu, čekají nás beránky, pomlázci, kořalek a hlavně sranda. Abychom se i my přidali k všeobecnému veselení, vytvořili jsme pro vás tématické obrázky na plochu vašeho tučňáka. Po
  22. 3. 2008 14:30 (aktualizováno)
 • Každý názor musí mít titulek

  Máme pro vás další drobné vylepšení diskusního systému. Tentokrát se týká všech, kteří neradi vyplňují titulek u své zprávy. Každý názor sice stále musí mít titulek, ale teď ho umí vyplnit automat. Nikdy jsem to sice úplně nepochopil, ale někteří diskutéři prostě nejsou ochotni vymyslet ke své reakci odpovídající předmět. Ale vidět je to nejen v našich diskusích, ale i při e-mailové komunikaci s velkou skupinou lidí.
  20. 3. 2008 13:12 (aktualizováno)
 • Drobná vylepšení na Rootu

  Právě jsme spustili novou verzi webu, která obsahuje některá drobná vylepšení, která se týkají především uživatelů a tedy čtenářů. Co se vlastně přesně změnilo? Většina úprav proběhla na základě vašich požadavků a našim zvykem je novinky nějakou dobu testovat a pak je najednou vydat. Abyste věděli, co je nového, tady je souhrn všech drobných novinek.
  17. 3. 2008 10:33
 • Ženy a Root.cz aneb zítřejší článek

  Musím se s vámi podělit o dojmy z článku, který připravujeme do zítřejšího vydání. Konečně nám na Roota opět zavítá zástupce hezčí poloviny lidstva – Katka Kondorová, která píše o notebooku Eee. Všichni víme, že IT a Root speciálně jsou především záležitostí pro ty správné drsné chlapy. Přesto už se za těch devět let, co Root vychází, několik žen, dívek a děvčat mezi autory objevilo.
  13. 3. 2008 11:05 (aktualizováno)
 • Povinná registrace u diskusí?

  Server DigiZone.cz, který patří do stejné „stáje“ jako Root, nyní zavedl povinné registrace u diskusí. Cílem je zjistit, zda je možno tímto způsobem zlepšit klima v diskusích. Je to podle vás dobrý nebo špatný nápad? DigiZone.cz patří ke stejnému vydavatelství jako my. Dnes redakce oznámila, že zavádí pro diskutující čtenáře povinnou registraci. Šéfredaktor se k celé věci vyjádřil…
  26. 2. 2008 11:06
 • Nedělní články pro začátečníky

  Tuto neděli začínáme vydávat zbrusu nový seriál pro začátečníky. Pokud chcete vědět, co je to ten Linux, určitě nepřehlédněte. Jestli naopak znáte někoho, kdo by se měl poučit, pošlete ho v neděli k nám. Nový seriálek pro začátečníky bude připravovat především Svatopluk „Svaťas“ Vít, kterého znáte z jeho blogu a také jako autora časopisu LinuxExpres. Sváťa má poměrně bohaté zkušenosti s psaním pro začátečníky, takže jsme ho oslovili, aby pro nás začal seriál připravovat…
  22. 2. 2008 12:21
 • Drobná úprava v diskusích

  Nové diskusní fórum už nám běží čtrnáct dní a neobjevily se větší problémy. Připravili jsme ale malou změnu, která vám pomůže se na titulní straně trochu lépe orientovat – časy u nových příspěvků. Je to čtrnáct dní, co jsme pro vás spustili nové diskusní fórum. Zdá se, že jste se v něm zabydleli docela rychle. My se snažíme upravovat nevhodné titulky, doplňovat do nich diakritiku (častý problém) a vůbec fórum hlídat.
  14. 2. 2008 14:02