Hlavní navigace

Sledování nových názorů pouze pro registrované

17. 2. 2009 13:33 (aktualizováno) Petr Krčmář

Plánujeme některé změny, které přijdou společně s novým redakčním systémem. Kromě nového způsobu počítání aury to bude také zobrazování přečtených názorů jen registrovaným. Co vy na to?

V současné době to funguje tak, že se přečtené/nepřečtené názory uchovávají a zobrazují všem návštěvníkům webu. To ale znamená velkou zátěž pro server, který musí pro každého (i náhodného) návštěvníka ukládat řadu informací a spojovat je s jeho cookie. Databáze tak praská ve švech a je obrovská, což výrazně komplikuje její správu.

V novém systému by se přečtené/nepřečtené názory měly zobrazovat jen zaregistrovaným uživatelům. Ostatní uživatelé prostě uvidí jen informaci o tom, že pod článkem je 23 příspěvků (stejně to je třeba v našem blogovacím systému). Výrazně tím ulehčíme serveru a bude to bonusová funkce pro registrované uživatele. Důležité je, že současně s tím zavedeme permanentní přihlášení, takže jakmile se jednou zaregistrujete a přihlásíte, budete na tom stejně jako teď.

Je to jedna z mála technických změn, která se přímo dotkne funkčnosti serveru směrem k uživatelům. Co si o tom myslíte vy? Zajímá nás váš názor na věc. Vyplňte prosím anketu, případně přispějte názorem do diskuse.

Co si myslíte o této změně?

Sdílet