Hlavní navigace

Poslední úkol v desetileté soutěži je venku

30. 3. 2009 11:17 (aktualizováno) Petr Krčmář

Deset let, deset týdnů, deset úkolů, deset kol, deset cen a deset výherců. Samé desítky – to je naše velká soutěž k deseti letům Root.cz. Poslední úkol je venku a konec se kvapem blíží.

Asi už jste si přečetli, že poslední (desátý) úkol je venku a že můžete „dolušťovat“ a hlásit se o ceny. Na vyřešení posledního úkolu máte necelý týden – brány se uzavřou o půlnoci z 5. na 6. dubna.

Poslední úkol jsme oznámili dnes ráno, ale už pozdě večer byl na serveru – bylo tam nějaké drobné kódování a chtěli jsme ověřit funkčnost. První úspěšný řešitel se „vyskytl“ už za necelou čtvrthodinku :-). Je vidět, že některé soutěž velmi bavila. To je vidět i z reakcí, které nám chodí. Zajímavé je, že pro někoho byla extra lehká a někdo zase tvrdí, že byla velmi náročná. Holt se nezavděčíme všem.

Ještě jednou připomínám, že se stále můžete pustit do soutěže, přestože jste neprošli ještě ani jedním úkolem: cesta je stále otevřená a pokud se za týden dostanete přes všech deset úkolů, můžete se stále ještě zařadit do slosování. O půlnoci na příští pondělí vylosujeme výherce cen a hnedle je zařadíme do článku. Losování jako obvykle zařídí linuxový random generátor.

Plánujeme také v článku podrobně rozepsat řešení všech úkolů, popsat všechny nápovědy a podobně. Pokud jste se tedy někde zasekli a zajímá vás, kudy jste se měli ubírat dále, vězte, že vám vše bude vysvětleno. Samozřejmě soutěž na webu zůstane, takže budete moci i po nějaké té nápovědě zbytek soutěže dokončit vlastními silami. Tak vzhůru k poslední metě!

Sdílet

 • 31. 3. 2009 15:17

  úsěšný řešitel (neregistrovaný)

  Nikde jsem nenašel odpovědi na následující otázky:
  1. Jak se dozvím, že mé "řešení" bylo přijato a byl jsem zařazen do slosování?
  2. Způsob "vyřešení" umožňuje použít více identit. Znamená to, že pokud pošlu "řešení" několikrát z různých "zdrojů", budou všechna zařazena do slosování?
  Omlouvám se za trochu mlhavé vyjadřování, ale nechci kazit hru.