Hlavní navigace

Naučte tučňáka létat!

10. 6. 2009 23:51 (aktualizováno) Petr Krčmář

Chcete si zahrát zajímavou hru a ještě navíc s tučňákem? Chcete dokázat všem lidem, že tučňák není neohrabané zvíře a že dokáže dokonce létat?

Před rokem jsem zde ukazoval video, které dokumentuje, jak tučňáci dokáží přelétat z Antarktidy do Ameriky. Pokud si chcete vyzkoušet létání s tučňákem na vlastní kůži klávesnici, máte možnost v této skvělé hře.

O co přibližně jde: tučňák sjede po rampě a plachtí vzduchem. Pomocí šipek vlevo a vpravo ovládáte jeho náklon, to jest tření a vztlak, což má vliv na rychlost, délku letu a překonanou dráhu. Postupně budete procházet různými rampami (aka levely) a v nich dostanete různé úkoly jako doletět x metrů, překonat rychlost y a podobně. Za tyto úkoly dostáváte peníze. Za ně dokážete vylepšovat tučňáka, snižovat jeho tření, zvyšovat rychlost a podobně. Nakoupit můžete také přídavné křídlo nebo rakety. Do těch můžete přidávat palivo, které udrží motory déle v chodu. Raketu aktivujete mezerníkem. No a to je vše, cílem je splnit všechny úkoly a nakonec překonat vzdálenost 6000 stop.

Líbila se vám hra?

Sdílet