Hlavní navigace

Jabber konečně 50:50

3. 6. 2008 9:36 Petr Krčmář

Tak je to konečně tady, přihlásil se ke mě další jabberista, což způsobilo, že jsem se dostal do stavu, kdy mám polovinu lidí přímo na Jabberu a polovinu v ICQ transportu.

Před rokem a půl jsem tady psal, že čtvrtina mých IM známých má Jabber. Od té doby se situace dost posunula k lepšímu a před rokem jsem už hlásil, že jsem na třetině jabberistů.

Při té příležitosti jsem napsal: „Další logickou osobní metou je číslo 0,5. Jsem zvědav, jak to půjde.“ Trvalo mi další rok, než jsem se k němu postupně dohrabal.

Před pár minutami se ke mě připojil Ivan Bíbr, který vylepšil můj roster o posledního uživatele, který mi chyběl do pomyslné poloviny. Aktuální stav je tedy 67:67 a mám stejný počet lidí na Jabberu jako na ICQ.

Asi před půl rokem jsem psal, že jsem dospěl do fáze, kdy bych se na ICQ úplně vykašlal, ale brání mi v tom hrstka kolegů, kteří stále používají ICQ. Na druhou stranu jsem s ICQ transportem u Jabbim.cz velmi spokojený (používám VIP program), takže nezaznamenávám žádné problémy. Samozřejmě ICQ samo o sobě občas vypadne, ale protože na něm mám jen polovinu uživatelů, vůbec mi to nevadí. Jabberu zdar!

Sdílet