Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Články označené nálepkou Instant messaging, chat

Jabbim se mění na placenou službu

Po dlouhé době velkých finančních problémů přichází změna. Změna možná nepříjemná pro uživatele, ale rozhodně potřebná. Na začátku musím přiznat, že Pinkyho osobně znám a považuji ho za velmi schopného a šikovného člověka. Navíc je mi sympatický i lidsky, i když většina lidí, kteří ho znají jen po internetu si o něm myslí různé věci. Tak už prostě neosobní komunikace funguje.
16. 9. 2010 14:17 (aktualizováno)

Přestal jsem psát na Jabberu „cesky“

Po mnoha letech používání IM služeb jsem se rozhodl, že konečně nastal čas přestat „psat cesky“ a užít si konečně plnohodnotné češtiny s nabodeníčky. Jabber byl posledním zbývajícím ostrovem. O Jabberu jsem na stránkách svého blogu psal už mnohokrát, zmiňoval jsem tu především poměry svých kontaktů a jejich postupné přelévání právě směrem k Jabberu. Mimochodem aktuální poměr v mém kontakt listu je 75:66 (Jabber:ICQ)…
10. 12. 2008 0:08 (aktualizováno)

Jabber konečně 50:50

Tak je to konečně tady, přihlásil se ke mě další jabberista, což způsobilo, že jsem se dostal do stavu, kdy mám polovinu lidí přímo na Jabberu a polovinu v ICQ transportu. Před rokem a půl jsem tady psal, že čtvrtina mých IM známých má Jabber. Od té doby se situace dost posunula k lepšímu a před rokem jsem už hlásil, že jsem na třetině jabberistů.

Už bych se na ICQ vykašlal...

Instant Messaging je velmi důležitou součástí mé práce. Už delší dobu u mě vše spěje k plnému přechodu od ICQ na Jabber. Bohužel stále jsou tu jisté důvody, které mu brání. Proč jsem ještě nepřešel? O Jabberu tu rozhodně nepíšu poprvé. Dříve jsem tu publikoval důvody pro používání Jabberu, před rokem jsem se radoval, že čtvrtina mých kontaktů používá Jabber a letos v létě jsem se dostal na třetinu.
4. 12. 2007 12:23 (aktualizováno)

Proč mám Jabber?

Diskuse pod mým předchozím zápisem mě inspirovala k volnému pokračování. Kolegové se mě po zveřejnění původní zprávy ptali, jaké má Jabber výhody. Jako obvykle záleží na konkrétním uživateli, ale pokusím se sepsat, co přivedlo k přechodu mě. Projdu to postupně podle důležitosti a ke každému bodu se pokusím napsat krátké vysvětlení.
2. 2. 2009 14:48 (aktualizováno)

Čtvrtina mých známých má Jabber!

Dnešní zápisek bude trochu kratší, ale o to pozitivnější. Právě jsem si přepočítal lidi, které mám v Jabber rosteru a jsem mile překvapen výsledkem. Vyšlo mi, že 18 jich má přímo Jabber a 77 mám připojených přes ICQ transport. Znamená to, že 23,3 % lidí, které mám v kontakt listu, už používá Jabber. To je skoro čtvrtina všech lidí, které mám v IM. Neskromně přiznávám, že osm těch jabberistů jsem od ICQ přetáhl já, ale to je jen další plus. Má to takový příjemný pyramidový efekt…
2. 2. 2009 14:48 (aktualizováno)