Hlavní navigace

Dnes je ručníkový den

25. 5. 2009 16:10 (aktualizováno) Petr Krčmář

Rok se s rokem sešel a je tu opět významná akce, ručníkový den. Zapomněl jsem na něj jako na smrt, tak ho alespoň připomenu vám. Odpoledne si ale ručník určitě vezmu!

Opět po roce je tu ručníkový den. Pokud netušíte, o co se jedná, pak snad jen odcituji část Stopařova průvodce po galaxii, nejdůležitější knihy ve známém vesmíru:

Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po Galaxii o nich říká hned několik věcí. Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu – můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Karkrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás – blbá jak tágo, ale zato značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.

Každý rok na ručníkový den myslím dlouho dopředu, napíšeme o něm několik zpráviček nebo se o něm zmíním alespoň v blogu. Letos jsem na něj ale úplně zapomněl. Ráno jsem koukl na mobil a vidím datum 25. května a říkám si: „Sákriš, to je něčím významný den…“ a nemohl jsem si vzpomenout čím. Až jsem před chvílí kvůli něčemu zavítal na Pooh.cz a objevil obrázek k ručníkovému dni. Bohužel blízko mě zrovna žádný ručník není, ale odpoledne mám v plánu ještě vyrazit za kulturou a tam nebude ručník určitě chybět. Nebo že bych si vzal župan? :-D

Zapomněli jste dneska?

Sdílet