Hlavní navigace

Co je nového na Root.cz

29. 10. 2007 14:37 (aktualizováno) Petr Krčmář

Připravili jsme pro vás několik novinek, kterých jste si už možná všimli na titulní straně. Některé ale nejsou tak viditelné jako ostatní. Co se změnilo? Jaké novinky naopak ještě chystáme v nejbližší době?

Ve čtvrtek 25. října jsme spustili některé novinky, které se týkají nejen titulní strany, ale také článků a zpráviček. Navíc chystáme ještě další úpravy. Postupně se podíváme na všechny změny.

Posílení pozice blogů

Určitě jste si na titulní straně všimli nového boxu obsahujícího výběr z blogů. Ten není plněn automaticky, ale redakce vybírá zajímavé spoty a vkládá na ně jakési upoutávky. Starý boxík se všemi blogy v levé části pod zprávičkami, samozřejmě zůstal a stále se v něm budou objevovat všechny zápisy z prověřených blogů.

Upoutávky nám slouží k tomu, abychom vypíchli to nejdůležitější, o čem si myslíme, že byste si neměli nechat ujít. Upoutávka bude obvykle vycházet z úvodníku samotného postu, ale máme možnost upravit jak titulek, tak text upoutávky. V případě dobře voleného nadpisu i textu to však nebude potřeba. Do samotných zápisů samozřejmě zasahovat nebudeme.

Chcete-li i nadále sledovat všechno, co se v blogovacím systému děje, doporučujeme odebírat příslušný RSS kanál. Připomínám, že redakce prověřuje obsah jednotlivých blogů a tak je možno psát jen odborné texty, které dodržují kodex blogera. Koně a rappeři se tedy v blogovacím systému neobjeví.

Hodnocení článků i zpráviček

Pod každým článkemzprávičkou naleznete možnost oznámkovat kvalitu příspěvku. Známkuje se jako ve škole, tedy jednička je nejlepší.

Pokud máte zájem, můžete se podívat na dvacet nejlepších článků a dvacet nejlepších zpráviček. V žebříčku jsou ale jen ty texty, které oznámkovalo alespoň 10 uživatelů.

Samotné známkování je napsáno s pomocí AJAX, takže při kliknutí na známku nedojde k novému načtení celé stránky. Vše je tedy pohodlné a bez problémů. Hlasujte, ať naplníte žebříčky kvalitních textů.

Více zpráviček na titulce

Na titulní straně bylo vždy vidět jen pět nejnovějších zpráviček. To byl často problém, protože jsou dny, kdy zadáme deset i více novinek. Nyní je boxík se zprávičkami mnohem větší a kromě pěti zpráviček je v něm ještě dalších pět položek, které zmiňují jen název, autora a počty názorů.

Už by se vám tedy nemělo stávat, že přijdete o důležitou zprávičku, protože zmizí z titulní strany příliš rychle. V RSS je samozřejmě i nadále vidět 25 nejnovějších záznamů, takže by i vaše čtečky měly mít dostatek informací o starších aktualitách.

Co se chystá

V nejbližší době by se na titulní straně měl objevit také údaj o počtu reakcí pod jednotlivými blogposty. V současné době čekáme na dořešení technických záležitostí, především pak exportu hodnot z blogovacího systému do databáze našeho serveru.

Další důležitou věcí, na které budou naši programátoři pracovat, je nový diskusní systém. Ten aktuální je již nevyhovující a rádi bychom nabídli moderní systém, který nabídne lepší třídění témat, vylepšené zobrazování diskusí a podobně.

Dále připravujeme změnu zobrazení názorů pod články a zprávičkami. Zmizí rozdělení diskusí na kvalitní a nekvalitní příspěvky s tím, že ty nekvalitní zůstanou sbaleny a čtenář si je bude moci na požádání rozbalit. Celkově také zjednodušíme hodnocení.

K tomu se váže i další úprava, která umožní čtenářům, aby označili spam v diskusi či nevhodný nebo závadný příspěvek. Redakce pak bude mít možnost zasáhnout a příspěvek buďto odstranit nebo upozornit pisatele na problém.

O nasazených novinkách vás samozřejmě budeme průběžně informovat ať už prostřednictvím zpráviček nebo tohoto blogu. Každopádně nespíme a stále vymýšlíme novinky a vylepšujeme stávající systém.

Která novinka je nejdůležitější?

Sdílet