Už šest let vychází na Rootu pravidelná páteční série o počítačových hrách. Vystřídalo se u ní několik autorů (včetně mě) a nyní je opět autorská pozice neobsazená. Chcete to zkusit?
Pravidelná série o hrách začala vycházet 8. srpna 2003, tedy téměř před šesti lety. Vlastně jsem ji zahájil já článkem o hře Tuxracer, kterou jsem napsal na žádost tehdejší redakce (to jsem byl ještě externí autor). Série od té doby vychází docela pravidelně a vedle Sklizně je to jedno z nejdelších pásem na Rootu.
Vystřídalo se u ní několik pravidelných autorů (Petr Šigut, Filip Vrlík, Martin Kameník, Šimon Seman a další) a několik občasných přispěvatelů, kteří jednou za čas vydali jednotlivý článeček. Šimon se nyní rozhodl z časových důvodů (škola volá) pravidelnou týdenní spolupráci ukončit a tak znovu vyvstala ona tradiční otázka: kdo převezme otěže?
Vzhledem k tomu, že kritiků (v dobrém i špatném slova smyslu) je pod články obvykle dost, je na čase zkusit se obrátit na čtenářskou obec: Chcete zkusit připravovat tuto volnou sérii? Chcete ji dát novou a třeba i atraktivnější tvář? Máte možnost. Výdělek a věčná sláva jsou samozřejmostí :-).
Požadavky nejsou nijak přísné, je to především schopnost rozumně sepsat srozumitelný článek (máme korektorku), pravidelná spolupráce, znalost herního a linuxového prostředí a samozřejmě zájem o téma. Nic tragického.
Důležité doplnění: Pokud je vaše odpověď „ano“, můžete rovnou kontaktovat redakci.
Měl bych několik dotazů :
1) Kolik času zhruba máme na závaznou odpověď (na rozmyšlenou)?
2) Existuje někde seznam už popsaných her (mám na mysli seznam typu : datum, hra, odkaz, ne to co je na stránkách Roota :) )?
3) Jsou přípustné i články o hrách pod Wine, popř. herních utilitkách?
[9]
1) Tak to je fakt bomba... :-D Vážně, opravdu bych rád věděl termín, do kterého se musíme rozmyslet.
2) No já bych takový seznam uvítal, prostě už jen proto, abych si udělal představu co bylo a nebylo publikováno, a zároveň se nemusel zdržovat vyhledáváním.
3)Já si taky myslím. Chápej - já se hodně zaměřuji na hry pod Wine. Jen co teď na to ostatní čtenáři a redakce. I když myslím, že i to své místo pod pojmem "Hry v Linuxu" má...
A bude o čem psát? :-)
Pingu Blood
Vážení čtenáři Rootu. Dovolte, abych Vám předvedl jednu moc zajímavou hru nejen pro GNU/Linux. Zlí jazykové tvrdí, že pro GNU/Linux a jiné alternativní operační sysémy hry nejsou. Není to pravda, s Vaším oblíbeným webovým browserem a přehrávačem flashového obsahu (GNU Gnash či proprietární Adobe Flash) si můžete zahrát spousty velmi kvalitních her.
Z oblíbených sportovních her si můžete zahrát například vynikající sportovní hru Pingu Blood. Pingu Blood je oblíbená verze i jinak populární hry Pingu Throw. Za úkol máte odpálit tučňáka do co největší vzdálenosti. K tomu Vám pomáhají šikovně rozmístěné miny, které umožňují tučňákovi prodloužit délku letu.
Ovládání hry je velice jednoduché - pomocí myši. Kliknutím levého tlačítka donutíte tučňáka skočit a napřáhnete pálku. Následným stiskem stejného tlačítka se pokusíte tučňáka odpálit.
Tato sportovní hra je především nenáročná, zábavná a podporuje postřeh hráče. Navíc s virtuálním utrpením tučánka stoupá Vaše sounáležitost s přírodou a s open source komunitami.
Kolik dostanu za článek? :-))
[14] [15] Nejenom že to jsou neoriginální výmluvy. Ale jsou to také pěkně nepravdivé výmluvy:
http://freshmeat.net/search?q=game&sort=updated_at&submit=Search&with=&without=
Každý den vyjde několik releasů různých her. Čistě Linuxových. A nezanedbatelné procento jsou i novinky.
[14] Málo aktivní? Podívej se jak řádili Widelandi. A pravidelné měsíční info o UFU AI budí silné naděje, že nová verze bude venku brzo. Jo A myslím že nedávno vyšla nová FreeCiv. : )
Než mne někdo obviní, že se v tom orientuju, tak si dávám jen každý den pravidelné kolečko po webech Freeciv, Freecol, Ufoai, Widelands a Freeorion. Wesnoty nekontroluju, Wesnoti jsou už zralí. : )
Kdo chce inspiraci tak klasicky:
http://www.happypenguin.org/
http://www.linuxgames.com/
[18] Ale hratelne novinky jsou zanedbatelne procento. Ale pravda recenzovat alfa/beta verze se taky da, zvlaste kdyz cilem roota je jen vydat dva clanky denne at jsou jakekoliv.
[19] Takze psat kazdy mesic changelog tech par her? ;-)
[12] To je presne ten styl, doplnis 3-4 obrazky a "clanek" je hotov. Fuj.
[18]
Tam jsou jen updaty, všechny nové hry, který vypadaj zajímavě jsem už hrál.
[19]
ty servery znám, ale podívej se sem:
http://www.root.cz/clanky/battle-for-wesnoth-multiplatformna-fantasy-tahovka/nazory/vse/
většina lidí chce číst o něčem, co tu ještě nebylo, a je to zábava hrát.
ale teď jdou recenzovat jenom hry typu Tubularix, egg-O-shOOter a Rise of the Little Brother.
[23] Už odepsala :-).
[10] No, nejsem si jistý, jestli je to s tím Wine úplně dobrý nápad. Leda v případě, že by tam byly nějaké zajímavé postupy zprovoznění různých her, ale pokud se to omezí jen na "Normálně to nainstalujte pod Wine a pak už ...", tak se ty články nijak nebudou týkat Linuxu a budou to obecné recenze na Windows hry, což asi není to pravé ořechové.
Tedy hra musí být nativní pod Linuxem? Já bych klidně něco napsal, viz výše. Mám na to talent :-). Ale předem upozorňuji na to, že to nebude nějak moc nosné téma pro komunitu Linuxáků.
Řekněte si Váš cíl. Kdyžtak Vám udělám kampaň na dvojnásobné zvýšení uživatelů open source nástrojů. Tedy z 0,8-1% na 1.6-2% podílu.
V případě spolupráce zakládám web na rootu. :-)
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 294×
Přečteno 89 772×
Přečteno 73 163×
Přečteno 58 109×
Přečteno 54 435×