Hlavní navigace

Blogy přejdou na WordPress 2.7

14. 1. 2009 10:13 (aktualizováno) Petr Krčmář

Během dnešního dne proběhne na blozích přechod na novou verzi blogovacího systému WordPress. Mohou se proto objevit drobné potíže, o kterých bychom rádi věděli. Ať už od blogerů či čtenářů.

Už nějakou dobu testujeme nový WordPress MU, na kterém běží naše blogy. Během dnešního dne by mělo dojít k aktualizaci. Verze 2.7 nabízí mnoho novinek a přepracované administrační rozhraní. Pro čtenáře se toho příliš nemění, ale i je bychom rádi požádali o spolupráci. V případě, že objevíte nějaký problém, neváhejte o něm napsat třeba komentář pod tento blogpost nebo mail redakci.

Více se přechod dotkne blogerů, kterých je už téměř sto. K výrazným změnám došlo v administračním rozhraní, jehož design byl hodně přepracován. Zřejmě si na něj budeme všichni chvíli zvykat. Bohužel ne vše je v administračním rozhraní přeloženo do češtiny, ačkoliv většina věcí už ano. O tomto problému víme, musíme ale počkat na aktualizaci jazykových souborů. Nemyslím si, že by to ale měl být problém.

Hodně jsme testovali a nenarazili jsme na žádný vážný technický problém. Ale znáte pověstný generálský efekt Vladimíra Železného. Dle zákona schválnosti tedy můžeme očekávat téměř cokoliv. Největší problémy by mohly dělat zásuvné moduly, ale opět se nic při testování nestalo. Pokud narazíte na problém, prosím dejte nám vědět.

Sdílet