Hlavní navigace

URL do mobilu? Jedině foťákem!

24. 4. 2008 12:28 (aktualizováno) Martin Hassman

Představte si, že chcete s mobilem vyrazit i na ten vychvalovaný MOBILNÍ INTERNET. Seženete přístroj, spustíte webový prohlížeč, jenže ouha. Mobilní klávesnice je velice neohrabaná a napsat třeba jen takové met.blog.root.cz jednoho otráví.

Pánové z Nokie na to kápli a navrhují místo klávesnice vkládat URL do mobilu foťákem. Pokud nevěříte, podívejte se na Nokia mobile codes. Stačí mít v mobilu čtečku obrázkových mobilních kódů (já používám i-nigmu), kterou nasnímáte obrázek s adresou (dvourozměrný čárový kód) a URL se otevře ve webovém prohlížeči.

Pokud to celé chcete vyzkoušet, adresa tohoto blogu je tady:

met.blog.root.cz podle nokie

Ač to celé zní jakkoliv hloupě, faktem je, že jsem si chvíli „focení URL“ zkoušel a je to ve výsledku opravu rychlejší než opisování adres.

Takový ortodoxní mobilní bloger na sobě stále nosí tričko s viditelným kódem adresy svého blogu, to aby si ho kdokoliv mohl po cestě vyfotit a zavítat na jeho blog.

Celé to bere vážně i Google, který plánuje mobilní kódy přidávat k tištěným reklamám. Milí uživatelé, na tištěnou reklamu tedy zásadně neklikejte, tištěná reklama se fotí!

Sdílet

  • Diskuse byla uzavřena.