Před měsícem jsme ho s Matesolou svolali, minulý čtvrtek proběhl. Pražský Foursquare Day.
Jakožto organizátor nebudu psát, zda to byla super akce nebo ne, odkážu ale, jak pražský Foursquare Day viděli ostatní.
Tak Jan Zdarsa píše:
Kdybych měl zhodnotit Foursquare Day jako takový, tak musím říct, že splnil moje očekávání a poznal jsem několik zajímavých lidí.
A dodává:
Foursquare day se trošku nečekaně zvrhnul spíše v iPad day.
Má pravdu v tom, že na akci byly celkem tři iPady, což mohla být dost dobře nejvyšší koncentrace ve střední Evropě 8-)
Adam Zbiejczuk pro změnu komentuje:
kdyby tam byla bomba, tak česko přijde podle mě o dobrou polovinu early-early adopters. asi by nedošlo na státní smutek, ale po elitě českého internetu by byla veta ;)
Bomba naštěstí nebyla, a tak český Internet můžou čekat světlé zítřky.
Vašek Stoupa zase tvrdí:
Na prvním pražském tzv. „prague foursquare day“, který se konal v restauraci Como bylo lidí požehnaně. Většina lidí se dobře bavila neformálním networkingem.
A přidává svá videa z akce. Hned v prvním videu vidíte, že Vašek nepodváděl a opravdu se checknul přesně při příchodu (jedná se pravděpodobně o jediný řádně zdokumentovaný check-in celé akce 8-).
Eliška Hutníková se raduje:
Přišel se mi představit člověk, který mi vyfoukl mayorství v jednom z mých nejoblíbenějších podniků. Oceňuju jeho odvahu, ale to nebude mít dlouhého trvání, s tím počítej!
Jirka Chomát shrnuje:
Pro mě to byla příležitost vidět kamarády i známé, které jsem delší dobu neviděl, udělat pár fotek a dát si výborný hovězí pupek.
A přidává své fotografie:
Fotila i řada dalších lidí (díky!), většinu fotek najdete v galerii na Flickru.
Mimochodem ukázalo se, jak je u akcí důležité nahrát fotky včas na Flickr a správně je otagovat. Některé z našich fotek se tak dostali na www.swarmbadgeparty.com a třeba Eliščinu fotografii olajkoval (to nemá nic společného se psem Lajkou) přímo jeden ze tří zakladatelů Foursquare. Gratulujeme!
Zprvu jsme si s Matesolou nebyli jistí, zda přijde potřebných padesát lidí. V tu dobu také vznikl záložní plán B. Na ten ale nakonec nedošlo, lidí dorazila víc jak stovka. Monitorovací aplikace, jejíž výstup vidíte níže, zaznamenala v maximu 103 checknutých lidí, a to ještě někteří odcházeli a další přicházeli, takže kdoví, jaké to celkové číslo vlastně bylo.
Pro mě bylo zajímavé zjištění, když jsem v historii svého Foursquare profilu zjistil, že s dobrou polovinou přítomných jsme na Foursquare propojeni. Tenhle obrázek se totiž jentak nevidí:
Díval jsem se, jak se slavil Foursquare Day ve světě. Určitě najdete řadu inspirativních věcí (třeba tenhle Foursquare dort bych si nechal líbit), ale věřím, že bychom jako Praha ve srovnání obstáli.
Díky všem, kdo jste přišli, a zas někdy na viděnou třeba na nějakém Foursquare Day.
Další čtení
@Petr Graf byl sestaven z logů aplikace, která běžela v sále a zobrazovala počet aktuálně checknutých uživatelů v COMU, používala k tomu Foursquare API.
K té platnosti. Tím, že se uživatel checkne na novém místě, je z původního odebrán. Pokud to neudělá, vyprší mu checkin za 3 hodiny. Bylo to součástí přednášky - viz druhé video na http://webexpo.cz/blog/prague4sqday-v-como/
@shMoula Vím o dvou primárních důvodech. Gowalla má slabou podporu zařízení a teprve nedávno otevřela své API. Tohle (a možná další aspekty) pomohly vytvořit náskok Foursquare. ČR je malé a je tu místo jen pro jednu takovou službu (druhá bude jen slabě živořit ve stínu té první - což je přesně to, co se tu s Gowallou děje). Ve světě by se Gowalla mohla ještě chytnout, kdyby našla velkého partnera (Twitter, Facebook).
6: aha, no ja pravne jako na prvni aplikaci narazil na Gowallu a pouzivam ji jako primarni, libi se mi mnohem vic. Ale neco na te podpore asi fakt bude, mam hodne znamych, ktere jsem chtel namocit do geoloc hratek, ale maji Win telefony, takze jedou 4sq. Naopak jako velke minus 4sq vidim nutnost fairplay, coz by mohl byt kamen urazu, az se to zacne masove pouzivat - sedim doma a checkuju vsechny pointy, ktery mam v historii/u znamych... nebo to umoznuje "obech*at" jen Android klient?
@shMoula U geolokace pujde vzdy obejit cokoliv, i Gowalla i jakykoliv dalsi geokolacni system. Foursquare postupne pridava mechanismy, ktery maji beznym podvodum trochu branit a pomalu (ale opravdu pomalu) se mu to zacina darit. Nicmene to zastavi jen bezne uzivatele. Zcela se proti tomu u geolokace ubranit nejde, uz z principu, jak funguje.
[9] leda že by se GPS přijímače přihlašovaly k satelitům :)
Myslím, že pokud se do celé věci nezačnou míchat peníze (nákupy za body z 4◻ apod.) může systém na fairplay fungovat vcelku dobře.
Aj bych se za to přimlouval. Ne sofistikovaná opatření proti podvodům, která nás jen motivují tato opatření obcházet, ale svobodný systém, kde podvod nepřináší žádné výhody (krom falešně vybudované image cestovatele :-)
[11] - pokud to bude finančně zajímavé, tak se jakákoli aplikace na obcházení zákazů velmi brzy rozšíří. Bez ohledu na úroveň uživatele.
Prostě ve chvíli, kdy se použije mechanismus na zabránění podvodům, stává se pro určitou skupinu lidí výzvou ten mechanismus obelstít. Pokud to navíc přináší nějaký zisk, stává se pro jinou skupinu výzvou sehnat od někoho z první skupiny už hotové řešení, které jim ten zisk přinese.
IMHO jediným účinným způsobem, jak podvodům bránit je neposkytovat za ně odměnu. Podvádět musí být směšně snadné (až trapně snadné) a nesmí se z toho dát profitovat. Ukrást hrst buráků v supermarketu by zvládnul jistě každý. Ale nikdo to nedělá, protože to není výzva a nepřináší to žádný výrazný zisk.
Takže já bych byl pro, aby žádná omezení do 4square nezasahovala.
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 24 770×
Přečteno 24 317×
Přečteno 20 942×
Přečteno 20 010×
Přečteno 19 917×