Hlavní navigace

Do představení SVG v IE9 zbývají jen tři týdny

23. 2. 2010 9:06 Martin Hassman

Ne, Microsoft nijak oficiálně nepotvrdil, že by IE9 mělo podporovat SVG, ale snaží se nám to opakovaně naznačit tak okatým způsobem, až to téměř bolí 8-)

Již za tři týdny bude dle očekávání na konferenci MIX představen Internet Explorer 9 (předpokládá se, že bude uvolněna první ukázková verze vývojářům ke stažení).

Datum konference si dobře zapamatujte. Hlavně vy všichni, kdo již dobrých deset let voláte po tom, že by Internet Explorer měl podporovat SVG. Váš den D je za dveřmi.

Po všech předchozích „nenápadných“ náznacích, kdy se Microsoft napřed stal zlatým sponzorem světové SVG konference, posléze oficiálním členem pracovní skupiny pro SVG, kterou začal již minulý rok téměř bombardovat dotazy týkající se implementace SVG, po to všem (jako by nám to už nebylo dostatečně jasné), včera tak mimochodem prohlásil, že na MIXu (onom MIXu, kde bude představen IE9) proběhne přednáška o SVG, na kterou si pozvali Douga Scheperse, zaměstnance W3C a člena SVG WG.

Děkujeme Microsoftu za neoficiální zprávu. Všimli jsme si, pochopili jsme a těšíme se na představení SVG v IE9.

Nejasné zůstává, jak bude implementace SVG v IE9 vypadat (co vše a jak dobře bude implementováno), ale to již za tři týdny zjistíme.

Já osobně jsem zvědav nejen na SVG, ale také zda bude IE9 podporovat canvas a layoutovací možnosti CSS3. Jejich přítomnost se nám Microsoft sice nesnaží naznačit tak okatě jako u SVG, nicméně jisté malé náznaky tu jsou, a tak s napětím čekám, zda náhodou nedojde i na ně.

Zbývají tři týdny. Odpočítávání začalo. Ti opravdoví fanouškové SVG si přichystají šampaňské. Jedna z největších událostí desetiletí na poli webových prohlížečů je už na dosah. SVG bude, po zpoždění téměř  nekonečném, moci definitivně a ve vší slávě vstoupit na Web.

Související texty

Sdílet