Hlavní navigace

"Niema czasu na głupoty"

23. 4. 2008 13:00 (aktualizováno) Svatopluk Vít

Bo sem z Karviné, mám ve svém slovníku i místní dialekt zvaný „po našimu“, který je podobný tomu, co píše Ostravak. Jinými slovy, titulek říká, že není čas na hlouposti. Také můžu říci, že nouze naučila Dalibora housti. Řeč bude o tom, jak na jednom místě rychle získat potřebné informace.

Nevím jak vy, ale všeobecný přehled o dění kolem sebe získávám poslední dobou stále častěji z Internetu. O novinách, které dostávám ráno při nástupu do metra, nelze snad říci, že to jsou noviny. navíc snad obsahují jen agenturní zprávy a ty se o odborných věcěch moc nezmiňují. Ve Firefoxu mám speciální složku nazvanou Ranní přehled, která mi do záložek otevře asi 20 webů a navíc RSS čtečku s jednotlivými kanály. Jenže…
Jenže teď prostě nejsem v domácím prostředí (jak ve firmě tak i doma) a musím to řešit jinak. Kdo podobnou věc používá ví, že je to nývyková záležitost a prostě se bez ní cítím takový neúplný. Jak to vyřešit jinak? Hledal jsem, hledal, až jsem dohledal. A více méně náhodou.
Jako mnoho z nás jsem si zřídil Gmail schránku a přitom si zamozřejmě vytvořil i Google profil. Jen tak mimochodem jsem se díval, co mi přišlo nového a zjistil, že je k dispozici služba iGoogle. Je to docela zajímavá možnost, jak vyřešit můj záložkový problém. Pokud se totiž přihlásíte ke svému profilu, máte možnost si vytvořit své vlastní záložky a na ně postupně naskládat RSS kanály a stránky, které si vyberete. Můžete si zvolit vzhled (kolik sloupců) a kolik posledních zpráv se má zobrazit. Je to šikovné a v tuto chvíli to pro mne řeší spoustu problémů.
Navíc je k dipozici modul, který umožní na stránku vložit POP3 checker zjišťující, zda do vaší schránky nepřišel nový email, případně kolik nebo můžete si nastavit předpověď počasí. těch modulů je tam více, já používám jen tyto.
Pokud se tedy pohybujete v cizím prostředí a přesto chcete mít přehled o tom, co se děje, zkuste použít iGogle, protože to funguje a dělá to přesně to, co chci.Ideální na zahraniční cesty nebo dovolené, kdy máte přístup k internetu jen přes internetové kavárny a nemáte moc možností jak si doinstalovat vlastní software. Služba iGoogle funguje v libovolném prohlížeči. Snad jedinou překážkou pro někoho může být fakt, že si musí zřídit svůj účet. Na druhou stranu se kapacita schránky stále zvyšuje a tak to není zase tak úplně k zahození.

Sdílet