Hlavní navigace

Jste zločinec? Tak Skypujte!

2. 7. 2008 9:33 Svatopluk Vít

Obvykle to nedělám, ale dnes ráno jsem si u ranního oblékání a snídaně s dcerou pustil rádio. Zajímalo mne počasí a jak to vypadá po Praze s dopravou. Pak jsem slyšel zprávy. Policie si prý připsala významný úspěch v tom, když ve spolupráci s dotacemi z Evropské unie nakoupila řešení, které jí umožní „moderní“ zločince sledovat.

Ať víte o čem je řeč, přečtěte si toto. V rámci speciálního projektu prý policie našla způsob, jak monitorovat zločince, kteří ke své komunikaci používají internetové volání. Jak řekl šéf speciálního policejního útvaru, který má na starosti vážnou kriminalitu, pokud voláte přes internet, je logické, že vaše volání může být monitorováno.

Jenže pokud čtete tento server pravidelně, určitě si pamatujete na docela dost článků o Skype. Stačí si přečíst článek zabývající se bezpečnostním auditem, pak další o tom, proč radši Skype nepoužívat a je to jasné. To co se může zdát jako nevýhoda je v případě zločinců velkou výhodou. Osobně si myslím, že Policie ČR nemá prostředky na dešifrování, Skype komunikace.

Takže asi zbývá jen dohoda s firmou provozující Skype…

Sdílet