Hlavní navigace

Tady je Svaťasovo - den za dnem v IT

 • Android kouše do jablka - díl 1 : Aplikace, které nechci ztratit

  V rámci firemního projektu přecházím z Androidího prostředí do prostředí Applu. O co všechno přijdu?  Jaké aplikace používám? Jaké jsem nalezl alternativy k tomu, co už mám? Pokud je tento seriál pro vás novinkou, začněte prosím dílem 0. Některé věci už jsem zde vysvětlil a mohlo by vás to zmást.
 • Android kouše do jablka - díl 0 : Jak to všechno začalo

  Po hodně dlouhé době jsem zasedl ke svému blogu a připravuji větší a obsáhlejší článek zvící mnoha kapitol. Můj zaměstnavatel momentálně prochází poměrně zásadní reorganizací mobilních strategií a já u toho můžu být. Série může být zajímavá pro všechny, kteří se do podobné situace dostanou a zároveň pro ty, kteří nemají moc velkou představu o tom, jak to chodí ve velkých nadnárodních firmách…
 • Hudební svačinka aneb ccmixter.otg znovu útočí

  Pravidelní čtenáři mého blogu vědí, že rád poslouchám hudbu. A mám rád hudbu alternativní tj. nezatíženou příliš komplikovanými autorskými právy. Přímo si lebedím na stránkách serveru jamendo.com nebo ccmixter.org. Nějak se mi to nahromadilo a tak vydávám další díl mých objevů… Protože mám ccmixter.org již docela dost prolezlý, stává se mi, že občas nenajdu nic zajímavého. Ale v tomto díle mám pár perel…
  2. 5. 2012 1:20
 • Android Market skončil. Vítej Google Play!

  Takhle se vám večer připojím telefonem s OS Android na Android Market a naráz po mě chce odsouhlasit nějaký Google Play. Ale já si nechci hrát, já chci aktualizovat aplikace! Postupně zjišťuji, že je to záměr a že Google Market „prekabátil“… Když zadáte do prohlížeče adresu market.android.com, budete automaticky přesměrováni na play.google.com. Prostředí je navlas stejné. Když si pustíte aplikaci na telefonu, zaskočí vás již zmiňovaný dotaz na odsouhlasení pravidel jakéhosi Google Play.
  7. 3. 2012 9:07 (aktualizováno)
 • Z androidího dna na samotný vrchol

  Před rokem a půl jsem se dostal k mobilnímu telefonu vybavenému operačním systémem Google Android. Prováděl jsem s ním psí kusy, celý ho softwarově upravil a byl jsem s ním velmi spokojený. I když to byl ten (v té době) nejlevnější stroj tohoto typu, vyhovoval mi. Jenže znáte to -  něco se zvrtne jinak a rázem změníte názor.
 • Krotíme telefon s Androidem

  Lidé, kteří používají chytré telefony převážně na práci, často řeší, jak svůj telefon také spravovat. Pokud máte značku HTC, používáte HTC sync. Pokud Samsung, existuje software Kies. Často se ale stává, že dodávaný software nefunguje jak by měl či nemáte ten správný a jediný podporovaný OS. Je čas se poohlédnout po univerzálnějším řešení. To existuje a navíc se objevila nová, funkcemi ještě nabitější verze.
  12. 10. 2011 9:55 (aktualizováno)
 • Najal jsem kondičního trenéra za pár korun. Doživotně.

  Homo sapiens je tvor líný a Homo sapiens informatica je přímo nepřítel pohybu. To jsou ty koly a probděné noci a to se musí projevit. Navíc jsem minulý týden oslavil narozeniny a rodina mne zaskočila otázkou, co si prý přeji. Sednul jsem si k počítači a začal hledat, co bych tak asi chtěl. A přál jsem si kondičního trenéra. A bylo to hodně stylové. Cvičím a zároveň si hraju. Propadnul jsem kouzlu počítačové hry.
 • Odinstalační program, který neodinstalovává

  V rámci firemního prostředí používáme jeden specializovaný program. Došlo na to, že jej bylo nutné nahradit novější verzí. Obnáší to samo sebou odinstalaci původní verze a nainstalování verze nové. Musel jsem se však celkem hlasitě smát. Přišly mi instrukce, jak novou verzi nainstalovat. Firemní prostředí běhá na Windows, takže pro ty, kteří jej neznají nebo nepoužívají jen drobné shrnutí …
 • Scribus a krátká slova

  Začal jsem teď trošku pracovat s programem Scribus, který jsem již pro své potřeby ovládl. Mám vytvořený dokument a dělám finální úpravy. jednou z věcí je i odstraňování krátkých slov (typicky spojky a předložky) z konců řádek, respektive nahrazování mezer mezerou nedělitelnou. Scribus dispouje automatickým skriptem, který funguje obdobně jako Vlna pro Openoffice.org. jenže při práci jsem narazil na to, že skript je pro češtinu chudý a neobsahuje vše, co bych chtěl z konců řádků „odstranit“…
 • Skoroplagiát

  Jel jsem dnes metrem a do očí mi padl reklamní leták na novou loterii. Ani jsem nevěděl proč, ale užasle jsem na ní zíral. A pak jsem to pochopil. Tvůrce reklamní kampaně společnosti Fortuna jen „projevil“ mnoho invence a zcela zjevně se inspiroval jednou jinou konkrétní reklamní kampaní firmy z oblasti IT.
  9. 8. 2011 20:34