Hlavní navigace

Hudební svačinka aneb ccmixter.otg znovu útočí

2. 5. 2012 1:20 Svatopluk Vít

Pravidelní čtenáři mého blogu vědí, že rád poslouchám hudbu. A mám rád hudbu alternativní tj. nezatíženou příliš komplikovanými autorskými právy. Přímo si lebedím na stránkách serveru jamendo.com nebo ccmixter.org. Nějak se mi to nahromadilo a tak vydávám další díl mých objevů…

Protože mám ccmixter.org již docela dost prolezlý, stává se mi, že občas nenajdu nic zajímavého. Ale v tomto díle mám pár perel…

Stop („blue mix“) – Ghost_k

Po dlouhé době mne něco zaujalo svou syrovostí a překvapivými hudebními nápady. Celá skladba má takovou fajnovou snovou náladu, ze které ční mužský zpívaný part (byť občas neuměle nazpívaný). Je to ale skvěle napasováno do jednoho celku. A ve chvíli, kdy si myslíte, že je konec, ještě dostanete nášup. Skladba měla hodně pozitivních ohlasů a tak se objevil remix remixu a já si nemůžu vybrat, který je lepší – Stop (One More Time Remix 2011). Bohatší a barevnější je novější verze, ale zmizela z ní ta naléhavost verze předchozí. Každopádně rozdíl 4 let je docela slyšet.

Pokud vás autor zaujal, zkuste jeho YouTube kanál…

Ruin Roads

Tohle je docela zvláštní muzika. Hudba je otagována jako heavy metal, ale není to to pravé, alespoň tak, jak si tento styl představuju  já. Kupodivu se to docela dobře poslouchá (a trochu mi to připomíná Red Hot Chilli Peppers). Vypíchnu třeba skladby This Is What You Get, Take This!Death March To Sun Fun CityThe Crime a proti tomu až baladická Winter Sunlight a Larger Than Life. Tvrdý hudební styl mne nikdy moc neoslovoval, ale tady je to zajímavě skloubeno.

Say Hello – Alex

Zpěvačka CiggiBurns zásobuje ccmixter.org svými vokály poměrně často. Za jednu z top písniček považuji Still Waters (unreal_dm) a tohle je jen další ze zajímavých remixů původního vokálu Canary Wharf. Ostatně i některé další remixy uvedené v sekci Samples are used in k původnímu vokálu ukazují, co všechno se dá s poměrně jednoduchou melodií provést.

Keep Your Worries Away – Zep Hurme

Trocha reggae nikdy nezaškodí (no dobře, trochu střiženého taneční hudbou). Zvláště optimistický text a dým z rostliny pro tento hudební styl typický vám může sedět.

Close to Mike – unreal_dm

Další zajímavě udělaný mix se skvěle doplněným kytarovým partem. Opět je to CiggiBurns, jak ji mám rád.

Leslie Hunt – Your Hair is On Fire

Tohle je velmi zajímavé album zpěvačky se zajímavým hlasem (asi proto, že je to alt, kterých moc neslyšíte). Až později jsem zjistil, že tato američanka je finalistka soutěže American Idol (tedy Superstar). Přesto je její album volně ke stažení na Jamendu. Pokud chcete slyšet něco zajímavého na úvod, zkuste skladbu Let Them Go, ta je hodně chytlavá.

Sdílet