Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Články označené nálepkou Ostatní

 • Windows XP se stále prodávají více než Vista

  Původně jsem to chtěl napsat do zprávičky, ale asi se to nehodí. I přesto je to velmi zajímavé: ačkoliv se Microsoft holedbá, jak se mu krásně Vista prodává, prodejci hardware tvrdí přesný opak. Ačkoliv Microsoft už Windows XP oficiálně neprodává, stále je možno je koupit u dodavatelů, kteří si stihli udělat zásoby dopředu nebo umožňují předinstalaci na základě licence. Podle Microsoftu se ale stejně Vista prodává rychleji než se kdy prodávala XP.
  10. 10. 2011 11:30 (aktualizováno)
 • Lenosti... buď pozdravena!

  Dostal jsem se k přečtení první z hromádky knih, které jsem si nedávno objednal. Rozhodl jsem se, že ještě teď za čerstva popíšu své dojmy z právě zavřeného titulu. O knize Lenosti… buď pozdravena od Corinne Maierové, jsem se poprvé dozvěděl od Martina Hassmana, který o ní poměrně nedávno psal ve svém blogu. Protože mi jeho recenze přišla zajímavá, byla to jedna z prvních knih, kterou jsem napsal na seznam pro zakoupení. Také jsem se na ní nejvíc těšil.
  26. 5. 2008 9:15 (aktualizováno)
 • Petr Tomeš se vrátil k Windows

  Někteří lidé dokáží opravdu zaskočit a ačkoliv jsem poměrně otrlý a jen tak něco mě nepřekvapí, právě se stalo: Petr Tomeš přešel na MS Windows. Tímto ho prohlašují nejběhavějším přeběhlíkem. Petr Tomeš je v české linuxové komunitě poměrně známá osoba, angažuje se především v mnoha diskusních fórech a je o něm hodně slyšet. Sám si s ním občas píšu přes Jabber a je to docela sympatický chlapík (osobně ho ale neznám), ačkoliv bohužel nedokáže udržet své emoce na uzdě…
  13. 5. 2008 15:55 (aktualizováno)
 • Tomáš Kučera je pryč už sedm měsíců

  Už uběhlo několik měsíců od mého posledního postu, který se týkal našeho ztraceného kamaráda z Karlovy univerzity. S hrůzou jsem zjistil, že už je to sedm měsíců, co ho někdo viděl. Pořád se mi ozývají lidé, kteří Tomáše znají a ptají se mě, jestli je něco nového. Proto jsem se po několika měsících rozhodl publikovat další zápis, aby byli všichni jeho známí v obraze.
  15. 1. 2009 14:23 (aktualizováno)
 • Katedrála a tržiště po opravě chyb

  Konečně jsem se dostal k tomu, abych opravil chyby v českém překladu Katedrály a tržiště a vytvořil aktualizovanou verzi knihy. Už teď ji můžete najít v naší elektronické knihovně. Pod mým nedávným oznámením PDF verze článku Katedrála a tržiště se objevily informace o chybách, které se ve vysázené verzi objevily.
  13. 1. 2008 22:40
 • Česká Katedrála a tržiště v PDF

  Článek Katedrála a tržiště je jedním ze stěžejních děl týkajících se přímo open source. Eric Raymond v něm popisuje fenomén vývoje software ve zcela otevřeném a svobodném prostředí. Já vám nabízím PDF verzi. Přibližně před rokem a čtvrt jsem tu blogoval o zajímavé eseji nazvané Katedrála a tržiště. Je to skutečně velmi zajímavé dílo a občas se k němu vracím a hledám v něm nové myšlenky.
  10. 1. 2008 11:20 (aktualizováno)
 • Tomáš Kučera je hledán Interpolem

  Už je to téměř sedm týdnů, co se pohřešuje můj dobrý kamarád Tomáš Kučera. Po výzvách se nám dostalo mnoha pozitivních reakci, bohužel zatím žádá potěšující informace. Situaci jsem popisoval ve dvou blogpostech ( V době odchodu měl na sobě modré džíny s černým opaskem, bílé bavlněné triko s krátkým rukávem a s výstřihem do „V“, na nohou hnědé sandály z umělé kůže. U sebe měl své osobní doklady a tmavě modrý batoh, vlněný svetr stejné barvy a tmavě modrý péřový spacák tzv.„mumii“…
  26. 3. 2008 12:04 (aktualizováno)
 • Nové informace o ztraceném kolegovi

  Před pár dny jsem psal o tom, že se nám ztratil kamarád a nikdo neví, kde vězí. Už přes měsíc se o něm neví, ale teď se konečně podařilo zjistit nějaké novinky. Pomohla k tomu také technika a internet. Protože původní oznámení četlo mnoho lidí i mimo Root.cz, kteří Tomáše znají, uznal jsem za vhodné napsat další informace. Předně už víme, že Tomáš je v pořádku.V současné době již byla kontaktována policie a měly by se objevit další informace.
  10. 10. 2007 9:41 (aktualizováno)
 • Výzva: ztratil se nám kamarád z Karlovy university

  Tohle je silně off topic, ale o to je to vážnější. Už přes měsíc se pohřešuje jeden můj dobrý kamarád z MatFyzu. Snad si tohle přečte někdo, kdo ho zná nebo ho někde v Praze viděl. Aktualizováno: Jsou známy nové skutečnosti. Prosím navštivte   Bohužel se skutečně nejedná o vtip a Tomáš se opravdu pohřešuje. Pokud byste tušili, kde se nachází, napište mi na krcmar (zavináč) iinfo (tečka) cz. Pokud znáte někoho z UK, předejte mu prosím odkaz na tento blogpost. Snad se najde někdo, kdo něco ví…
  22. 9. 2007 18:29 (aktualizováno)
 • Tak jsem odevzdal rukopis knihy

  Po více než dvou letech odkladů, příprav a průběžné práce jsem konečně odevzdal rukopis své další knihy. Na pultech knihkupectví by se podle vydavatele měla objevit snad ještě v září. Trvalo to sice dlouho, ale nakonec se podařilo. Právě jsem odevzdal poslední kapitolu své nové knihy, která se bude jmenovat „Linux – postavte si počítačovou síť“. Bohužel příprava trvala déle, než jsem předpokládal a zabrala mi více než dva roky…
  7. 9. 2007 16:46 (aktualizováno)