Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Články označené nálepkou Humor

 • Kdo odolal výzvě 'neklikejte a nečtěte'

  Jak jsem slíbil, po týdnu vysvětluji svůj předchozí blogpost ‚Nečtěte tento článek‘. Výsledek je očekávaný: většina lidí si klikla. Udělat tento ‚test‘ mě napadlo na nedávné konferenci Trendy v internetové bezpečnosti, kde v jednom z panelů zaznělo, že uživatelé jsou naprosto nepoučitelní a kdybyste jim řekli „Neklikejte na to, zničí vám to počítač!“, stejně by klikli…
  23. 2. 2010 13:50
 • Nečtěte tento článek!

  Omlouvám se, ale tento článek pro vás není určen. Prosím vůbec jej nečtěte, není ani trochu zajímavý. Nechte toho! Tohle není článek pro vás. Prosím nečtěte následující text a už vůbec neklikejte na tento odkaz.
  16. 2. 2010 15:29 (aktualizováno)
 • Moje vznášedlo je plné úhořů

  Možná už jste se s tím setkali: stojíte v zemi plné cizinců a neumíte jejich řečí ani slovo. Mám pros vás naprosto univerzální řešení! Známá Necyklopedie uvádí několik způsobů, jak se domluvit kdekoliv na světě. Obzvláště chytrý je ten poslední: Poslední způsob vám skýtá kouzelná věta „Mé vznášedlo je plné úhořů“. Co s ní? Spoustu věcí!
  15. 2. 2010 10:11
 • Dnes mám malé výročí: 4 roky, 8 měsíců a 19 dnů

  Zdá se vám takové výročí opravdu podivné? To jen proto, protože netušíte, co se stalo před touto dobou – stal jsem se šéfredaktorem Root.cz. Přesně před 4 roky, 8 měsíci a 19 dny (celkem 1723 dnů) jsem se stal šéfredaktorem. Pokud se vám to nechce počítat, bylo to 1. dubna 2005. Nevím jak to letí vám, ale mě hrozně.
  20. 12. 2009 9:00
 • Chceš chodit s mou postavou?

  Tak nějak by se dal přeložit název skvěle udělaného a vtipného videoklipu, který si dělá legraci z online her. Navazuje na stejně zajímavý online sitcom. Nikdy jsem nepropadl online hrám typu WoW. Znám ve svém okolí pár lidí, které to děsně baví, mě to nikdy nebralo. Pravda je, že už velmi dlouho hraji klasické stolní RPG (s aktuální skupinou hrajeme pravidelně osm a půl roku) jako je DrD, Shadowrun, GURPS a podobně.
  12. 9. 2009 23:28 (aktualizováno)
 • Proč si se mnou nechcete hrát?!

  Dostal se ke mě moc pěkný obrázek reflektující situaci na poli webových prohlížečů. Pokud se chcete pobavit, nabízím jej i vám. Autorem je John Martz a obrázek je uvolněný pod licencí CC by-nd. To mi bohužel zabraňuje udělat překlad přímo do obrázku, ale pro ty z vás, kteří nevládnou angličtinou, alespoň překlad bublin zleva doprava…
  3. 8. 2009 22:18 (aktualizováno)
 • Naučte tučňáka létat!

  Chcete si zahrát zajímavou hru a ještě navíc s tučňákem? Chcete dokázat všem lidem, že tučňák není neohrabané zvíře a že dokáže dokonce létat? Před rokem jsem zde ukazoval video, které dokumentuje, jak tučňáci dokáží přelétat z Antarktidy do Ameriky. Pokud si chcete vyzkoušet létání s tučňákem na vlastní kůži klávesnici, máte možnost v této skvělé hře.
  10. 6. 2009 23:51 (aktualizováno)
 • Dnes je ručníkový den

  Rok se s rokem sešel a je tu opět významná akce, ručníkový den. Zapomněl jsem na něj jako na smrt, tak ho alespoň připomenu vám. Odpoledne si ale ručník určitě vezmu! Opět po roce je tu ručníkový den. Pokud netušíte, o co se jedná, pak snad jen odcituji část Stopařova průvodce po galaxii, nejdůležitější knihy ve známém vesmíru…
  25. 5. 2009 16:10 (aktualizováno)
 • Už jste dnes bučeli?

  Pokud používáte Debian a jeho deriváty (včetně Ubuntu), můžete se pobavit hezkými vtípky, které jsou umístěny v balíčkovacích utilitách. Můžete tak spatřit i svatou krávu. Když už je to pondělí, prší a je zima, tak jsem si připravil malou legrácku. Možná to znáte, není to žádná novinka, ale určitě bude hodně těch, kteří o svaté krávě v apt nevědí.
  10. 10. 2011 11:27 (aktualizováno)
 • Nezlobte tučňáky!

  Tučňáci vypadají jako taková milá a naprosto neškodná zvířátka. Jen tak se kolébají po ledu a neublížili by snad ani tresce. Když se ale takový tučňák naštve, dokáže být opravdu zlý! Mimochodem takový Linus Torvalds o tučňácích řekl: „Podle některých lidí prý obtloustlý tučňák neztělesňuje pravý půvab Linuxu, což ovšem znamená, že nikdy neviděli rozzuřeného tučňáka, který se na ně řítí rychlostí přes 100 mil za hodinu. Jinak by si dávali větší pozor na to, co o něm říkají.“
  3. 5. 2009 21:31 (aktualizováno)