Hlavní navigace

Internet Info vyhrálo kauzu Prolux!

10. 10. 2011 11:24 (aktualizováno) Petr Krčmář

Trvalo to jenom rok a výsledek se dostavil – Internet Info vyhrálo soud proti firmě Prolux a nemusí mazat spornou diskusi.

Poprvé jsem o kauze Prolux psal před rokem, kdy firma vyhrála soud proti našemu vydavatelství. Ten byl podle rozsudku nucen smazat diskusi na našem sesterském serveru Měšec.cz, podle kterého „Společnost PROLUX lže jak svině“. Samozřejmě jsme se nedali a proti rozsudku jsme se odvolali.

Nyní je tu výsledek: Internet Info vyhrálo odvolací soud a nemusí diskusi smazat! Kromě toho také Prolux zaplatí soudní výlohy, což je příjemný bonus navíc. Cituji z oficiální zprávy: Diskuse může být na serveru ponechána, soud uložil provozovateli jen povinnost smazat vulgární výraz „jak svině“ v titulku jednoho z příspěvků („Společnost PROLUX lže jak svině“).

„Ukázalo se, že naše rozhodnutí odvolat se proti rozsudku Městského soudu bylo správné. Těší nás, že Vrchní soud uznal naše argumenty a rozhodl ve prospěch zdravého rozumu a svobody slova. Naši čtenáři se tak nemusí obávat zveřejnit své názory, byť jsou kritické vůči komukoliv,“ komentuje kauzu Marek Antoš, náš nejvyšší šéf. A já můžu jen dodat třikrát hurá a poslat vás na loňský komiks, který ukazuje, jak to u soudu probíhalo.

A ještě jedna věc: tento víkend jsem se toulal po okolí Melníka a v jedné vesničce jsem narazil na zavřenou hospodu, na které byl následující obrázek.

Cedule byla na zeď nastřelená totálně nakřivo a říkal jsem si: jojo, jde to s vámi z kopce.

Sdílet