Hlavní navigace

Martin Hassman: nejen o prohlížečích - Články označené nálepkou Humor

 • Noise to Signal - trefa do černého

  Již delší dobu hledám svého oblíbeného kreslíře. Nějaký kreslený vtip, na jehož další díl bych se těšil. Nemusí být vždy geniální, nějaká zajímavá myšlenka, netradiční pohled na věc mi stačí. Všechny ty Garfieldové a Dilberti jdou nějak mimo mě. Když mi někdo (díky Pavle!) pošle na ně odkaz, tak se jim občas zasměji, ale rozhodně se na ně nijak zvlášť netěším. Podobně sobotní komixy na Rootu jsou spíše jen zacpání víkendové mezery, než obsah pro mne.
  24. 4. 2008 15:26 (aktualizováno)
 • Formát a install - filmečky na Fuzzwich

  Pod dnešním článkem Kdo udělá z Linuxu trend? se mj. debatovalo o reklamách na Linux. Moc jich není (viz nedávný spot o Windows/386). A protože mi dnes David poslal odkaz na novou službu Fuzzwich, která nabízí možnost online tvorby jednoduchých animovaných filmečků, řekl jsem si: „Mistře, sedni k tomu na deset minut a pořádně jim to nandej!“
  26. 1. 2008 23:39 (aktualizováno)
 • Přebrodit Jordán? Nebo Thunderbird?

  Přebrodit Thunderbird je auto vyráběné ve Spojených státech Ford motorovou společností. To přihlásilo výrobu do 1955 modelového roku jako dvousedadlový automobil sportovní auto; unlike povrchně podobný (a lehce dříve) Chevrolet korveta, Thunderbird byl nikdy prodáván jako plnohodnotný sportovní vůz. Ford popsal to jako osobní luxusní automobil, popis, který jmenoval nový tržní segment.
  24. 4. 2008 15:34 (aktualizováno)
 • Sládkova studánka na ruby

  Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les… and now something completely different. Ruby port Křišťálová studánka, version 1.0, required packages: sense_for_ruby_poetry. /---pre gem install -r sense_for_ruby_poetry –version ‚> 1.0.0‘ \--- Pro hadonoše tu je stará, ale nikoliv obsolete Erbenova Polednice v Pythonu.
  24. 4. 2008 15:40 (aktualizováno)
 • Bible5 jako další specifikace

  Nenávno jsem psal, že
  26. 1. 2008 23:24 (aktualizováno)
 • XHTML is evil

  Jeden by to do značkovacího jazyka neřekl, ale věřte nebo ne, dle nedávných zpráv není s XHTML něco v pořádku. Začíná být uváděn do souvislosti s nepěkná věc jako jsou počítačové viry, ničení pevných disků, mazání e-mailů a s horšími věcmi. Snad se toho ošklivého XHTML chudáček Cheryl ze svého počítače zbavil a již o žádné další e-maily ani harddisky nepříjde.
  26. 1. 2008 23:05 (aktualizováno)
 • HTML6 představeno

  Pracovní skupina Web Hypertext Application Technology Working Group dnes představila svůj návrh na HTML 6. Rád bych se u tohoto návrhu trochu zastavil. Není totiž obvyklé, aby pracovní skupiny zveřejňovaly návrh nové verze ve chvíli, kdy specifikace předchozí verze (tedy HTML5) dosud nebyla zcela dokončena.
  24. 4. 2008 15:58 (aktualizováno)
 • PF celému matrixu

  V matrixu se něco chystá, Trinity má nečekanou novinu. Šťastný a veselý nový rok čtenářům tohodle blogu, Roota a i těm, co to tu vůbec nečtou. P.S.: Tohle je ukázka, jak snadno jde na Macu (no, teď jsem trochu kontroverzní) udělat komix s Comic Life. Ale o tom zas někdy příště.
  24. 4. 2008 16:03 (aktualizováno)