Hlavní navigace

Martin Hassman: nejen o prohlížečích - Články označené nálepkou Humor

 • Nejlepší HTML značka na světě

  To se takhle jednou všechny HTML značky sešly na velkým mejdanu, trochu si přihnuly a hned z toho vznikla soutěž, která z nich je nejvýznamnější. Která že je ta nejvíc sexy. Prostě která z nich je tou nejlepší značkou na světě. „Já jsem z vás ze všech nejdůležitější. Protože já jsem vaše alfa i omega,“ promluvila pyšně značka <html>.
  30. 6. 2008 21:55 (aktualizováno)
 • Firefox teroristou aneb Nejvyšší stránka na světě v troskách

  Zprávy ze zahraničí: Nejvyšší webová stránka na světě se včera v pozdních hodinách zřítila. K útoku se nepřihlásila žádná ze známých teroristických organizací, ovšem podle ověřených zdrojů je za celou akci zodpovědná nová verze prohlížeče Firefox. Dnes je tomu už rok, co byla Nejvyšší webová stránka na světě přeložena do češtiny a následně se dostala až do našeho televizního zpravodajství. Stránka měřila neuvěřitelných necelých 19 kilometrů! Alespoň tak tomu donedávna bylo…
  20. 6. 2008 20:26 (aktualizováno)
 • A co vy? Projdete Acid testem?

  Can You Pass the Acid Test? (v překladu Projdete zkouškou ohněm?) je heslo, které na Internetu najdete v mnoha podobách. Proti všem očekáváním se nijak netýká webových prohlížečů. Vyhledáváním obrázků najdete řadu plakátů s heslem Can You Pass the Acid Test?, ovšem ani ty se netýkají webových prohlížečů.
  24. 4. 2008 12:22 (aktualizováno)
 • Opera už má v Acid3 testu 106 bodů!

  Firefox zasahuje Pokořit test Acid3 se dosud nikomu nepodařilo, proto se prohlížeče stále usilovně snaží. Poněkud překvapivá byla dnešní ranní zpráva o dosažení celých 101 bodů v experimentální verzi připravovaného Firefoxu 4. Poznámka pro nezasvěcené: Pokoření Acid3 nekončí získáním sta bodů, jak si mnozí často myslí (to jsem ostatně nedávno vysvětloval v článku Acid3: bitva prohlížečů vrcholí právě dnes). Výsledek větší než 100 bodů je teoreticky skutečně možný.
  24. 4. 2008 11:43 (aktualizováno)
 • Z podpokličky jedné redakce

  Pokud jste někdy posílali váš text ke zveřejnění, pravděpodobně víte, že před tím projde redakčními úpravami. Někdy jen korektor opraví vaše překlepy, jindy se podívá na váš článek i pan redaktor a třeba ho zkrátí, zlepší nadpis nebo upraví některé horší formulace. Na tom asi není nic zvláštního, chodí to tak na řadě serverů. Na některých serverech máte dokonce to štěstí, že vydaný text bude mít stejný smysl, jako ten, co jste do redakce původně zaslali.
  24. 4. 2008 12:24 (aktualizováno)
 • Další kniha Petra Krčmáře

  Petr Kčmář se nám ve své skromnosti zapomněl pochlubit, že kromě knihy o počítačových sítích na Linuxu mu brzy vyjde i kniha další. Podařilo se mi sehnat screenshot její obálky. Se staršími kapitolami pomohla naše známá Johanka. Ovšem kdo z obou autorů chtěl mít na obálce o známem linuxovém serveru žábu, to by mě teda opravdu zajímalo.
  24. 4. 2008 13:12 (aktualizováno)
 • Z bláta do louže

  Dnes v mém mailboxu z VŠCHT přistála zpráva: Ústav technologie ropy a petrochemie (ÚTRP) byl přejmenován na Ústav technologie ropy a alternativních paliv (ÚTRAP) a tato změna nebyla dosud většinou pracovišť zaregistrována. Zda se webové stránky ústavu z www.vscht.cz/trp přemístí na www.vscht.cz/trap nebo www.vscht.cz/utrap se mi dosud nepodařilo zjistit.
  16. 6. 2008 11:05 (aktualizováno)
 • Roztomilý bug na Seznamu

  Dnes jsem narazil na kuriózní bug Seznamu, který se projeví, pokud v něm vyhledáváte <marquee>. Jak se bug projevuje, to už musíte objevit sami. Není to složité. (Update: Pokud jste to nestihli, nemusíte zkoušet, problém byl vyřešen.) Zkoušel jsem pro zajímavost i další HTML značky, ale u nich se efekt neprojevil. Což je dobře, jak by nám hned potrvrdilo devět bezpečnostních expertů z deseti. Tak je docela možné, že se jedná o velikonoční vajíčko některého z vývojářů Seznamu.
  24. 4. 2008 13:16 (aktualizováno)
 • Wozyho fórky

  Pamatujete film Piráti ze Silicon Valley? Utkvělo mi z něj v paměti mnoho věcí, ale asi nejvíc Steve Wozniak, jeden ze zakladatelů Apple, který je pro mne dodnes fascinující osobou. Nejen proto, že postavil de facto první osobní počítač, ale třeba i proto, že si na vlastní náklady pořídil přístroj, který po telefonu přeříkával vtipy vždy, když někdo zavolal (to bylo ještě před vznikem Internetu).
  6. 1. 2008 22:00 (aktualizováno)
 • Konečně vlastní stripy - snadno a instantně

  Dnes jsem díky Danielu Dočekalovi objevil Stripgenerator. Správná aplikačka po vzoru Web 2.0. Když jsem experimentoval s generátorem animovaných filmečků, moc daleko jsem se nedostal, ale Stripgenerátor mne opravdu nadchnul. Navíc nedávno jsem si stěžoval, jak není snadné najít správný strip. Tak teď si už snadno vytvoříte svůj vlastní.
  24. 4. 2008 15:21 (aktualizováno)