Hlavní navigace

Ušetřil jsem 70 korun

23. 5. 2008 7:47 (aktualizováno) Svatopluk Vít

A vy prý taky. To je jen můj závěr ke zprávě, která prolétla médii. Pan ministr Langer podepsal smlouvu se Stevem Balmerem, která nám ušetří 700 000 000 Kč. A taky prý bude náš stát připraven na jakékoliv ataky, protože byla podepsána i smlouva o bezpečnostní spolupráci.

Na úvod – čerpal jsem odsud. Údajně jde o 250 000 licencí (úspora 2 800 Kč na licenci). Stále mi však chybí údaj o tom, kolik tedy ten stát celkem zaplatil. Prohloubila se tak závislost na jednom dodavatel, v tuto chvíli na dobu tří až pěti let. Další zajímavá informace je smlouva o bezpečnostní spolupráci.

„Uvědomujeme si, že hrozeb a rizik není ušetřen nikdo, kdo využívá informační technologie. Díky spolupráci se společností Microsoft v oblasti bezpečnosti budeme lépe připraveni na jakékoliv ataky a zajistíme lepší fungování státní správy,“ uvedl.

Osobně si nedokážu představit, co tím pan ministr myslel. Jak souvisí bezpečnost s lepším fungováním státní správy? No ale co už s tím naděláme. Hlavně, že bude mít naše vláda přístup ke zdrojovým kódům. Je mezi vámi někdo, kdo se k nim v rámci tohoto programu (Government Security program) dostane? Co vše je k dispozici?

P.S. : A je ještě oficiální zpráva přímo z Ministerstva. Také jsem jim napsal, zda mi sdělí celkovou sumu, kterou ČR zaplatí. Uvidíme.

Sdílet