Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Témata označená nálepkou PC a notebooky

 • Mé tři linuxové příběhy

  Včera tu Sváťa vydal moc pěkný post o pozitivních zkušenostech s Linuxem. Tak mě to zaujalo, že jsem se rozhodl přidat. Mám také několik pěkných zážitků s pozitivním přijetím Linuxu. Včera Sváťa Vít vydal post Linuxové překvapení, ve kterém popsal, jak se uživatelé v jeho okolí vypořádávají s Linuxem a jsou v něm jako doma. Věřím, že příklady táhnou a tak se přidávám. Třeba nám tu z toho vznikne pěkná série. Pokud se chcete přidat a nemáte blog, máte prostor na naší Wiki.
  27. 11. 2008 8:46
 • Legální Windows za pajdu? Máme.

  Microsoft opět nepřekvapil: bude dodávat MS Windows do OLPC. Firma musela kvůli protlačení do malých notebooků prokázat skutečně neuvěřitelnou pružnost. Systém bude malé děti stát jen 50 Kč. Microsoft je obecně znám tím, že se cpe uživatelům už od malička – typické jsou levné školní multilicence, které například umožňují studentům a žákům získat kopii systému zdarma.
  10. 10. 2011 11:30 (aktualizováno)
 • Steve Jobs předvedl MacBook Air

  Nejsem nekritickým milovníkem Apple, jako někteří mí známí, ale musím uznat, že některé jeho výrobky jsou špičkové. Velmi působivý je nový MacBook Air, který Steve Jobs vytáhl na MacWorld z obálky. Steve Jobs je zakladatel Apple a velký vizionář. Pravidelně má také úvodní řeč na MacWorld a představuje novinky, které firma uvádí na trh. Zajímavé je, že o nich obvykle veřejnost nemá vůbec tušení, takže se jedná skutečně o velkou událost.
  16. 1. 2008 15:13 (aktualizováno)
 • Asus Eee je v ČR! Ale za kolik?

  Tak jsem dnes poprvé narazil na český shop, který prodává Asus Eee. Nejprve mě ta zpráva potěšila, ale pak mě zarazila nepříjemně vysoká cena. Za tyhle peníze si to nikdo normální nekoupí. Dohledával jsem přes Google nějaké informace o Asus Eee a v AdWords na mě vyskočila česká reklama na prodej notebooků Asus Eee. Prodává je obchod i4WiFi. Je možné, že nejsou první ani jediní, ale je to poprvé, co jsem na takovou nabídku narazil.
  30. 11. 2007 10:27