Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Články označené nálepkou Linux

 • Má smysl dělat komerční hry pro Linux?

  Proč nevznikají velké komerční herní tituly ve verzi pro Linux? Má vůbec takový vývoj smysl? Vývojářská firma Wolfire tvrdí, že jí podpora alternativních platforem zvyšuje příjem o 122 %. Dnes mě zaujal blogpost na blogu firmy Wolfire. Zápis s výmluvným názvem Proč byste měli podporovat Mac OS X a Linux rozebírá smysl podpory minoritních platforem z hlediska vývoje počítačových her.
  31. 12. 2008 12:21 (aktualizováno)
 • Mé tři linuxové příběhy

  Včera tu Sváťa vydal moc pěkný post o pozitivních zkušenostech s Linuxem. Tak mě to zaujalo, že jsem se rozhodl přidat. Mám také několik pěkných zážitků s pozitivním přijetím Linuxu. Včera Sváťa Vít vydal post Linuxové překvapení, ve kterém popsal, jak se uživatelé v jeho okolí vypořádávají s Linuxem a jsou v něm jako doma. Věřím, že příklady táhnou a tak se přidávám. Třeba nám tu z toho vznikne pěkná série. Pokud se chcete přidat a nemáte blog, máte prostor na naší Wiki.
  27. 11. 2008 8:46
 • Tak jsme se pěkně shodli

  Už devátý ročník ankety o nejoblíbenější distribuci, kterou pořádá ABCLinuxu, je téměř v polovině. Byl jsem osloven, abych opět napsal, kdo podle mě vyhraje. Nebyl jsem sám a pěkně jsme se shodli. Pokud vás zajímá, kdo z „osobností“ (některé se pravidelně každý rok ohrazují proti tomu, že jsou označovány za „osobnosti“, píše se na ABCLinuxu) tipoval a co tipoval, podívejte se na souhrnný článek.
  24. 5. 2008 10:35 (aktualizováno)
 • Používáte ve firmě Linux? Napište nám!

  Pracujete ve společnosti, která implementovala a aktivně používá na svých počítačích Linux? Dejte o sobě vědět! Ozvěte se nám a podělte se se svými zkušenostmi, problémy i úspěchy. Příklady táhnou. To je známé heslo a víme, že skutečně platí. Proto jsme se i my rozhodli jít touto cestou a představit úspěšné implementátory Linuxových řešení. Jde nám především o firmy a organizace, které jsou ochotny se podělit o své zkušenosti s Linuxem.
  6. 3. 2008 10:35
 • Katedrála a tržiště

  Je to již téměř osm let, co Eric Raymond sepsal svůj kultovní článek Katedrála a tržiště. Hledal jsem někde na internetu jeho český překlad a on skutečně existuje a je jen o něco málo mladší než původní dílko. Je docela možné, že jste tento velmi zajímavý článek nečetli. O mnoho tím přicházíte. Eric ve svém textu popisuje rozdíl mezi dvěma principy vývoje. Klasický firemní přístup se podobá katedrále, kde je vše v perfektním stavu, vše má pevný řád a pravidla…
  2. 2. 2009 14:50 (aktualizováno)