Dovolte mi malé pozvání. A sice na přednášku V čem je tvorba rozšíření v Google Chrome lepší než ve Firefoxu?, která proběhne příští pondělí na ČVUT.
Přednášet budu společně s Davidem Majdou. Oba se o rozšiřování prohlížečů zajímáme už nějaký ten pátek. (Já asi od roku 2002 a David se tomu rok nato přímo věnoval v seminární práci.)
Za tu dobu se rozšíření prohlížečů pěkně vyvinula. Z původně trochu nešikovných rozšíření Mozilly vznikla velmi úspěšná rozšíření Firefoxu. Jistým zlomovým bodem se pak stala podpora rozšíření v Google Chrome, která nedávno přešla i do ostré verze.
V naší přednášce vám nejen ukážeme, jak se rozšíření pro Google Chrome (nebo Chromium) tvoří, ale i srovnáme jejich možnosti s rozšířeními prohlížeče Firefox a naznačíme výhledy do budoucna.
Přednášku pořádá vznikající ČVUT Google User Group.
Pokud máte nějaké konkrétní otázky, můžete je psát sem do komentářů a my se to pokusíme zohlednit.
@v6ak Já si budoucností JetPacku zatím nejsem tak jistý. Pěkně to popsal Daniel Glazman http://www.glazman.org/weblog/dotclear/index.php?post/2010/01/07/Jetpack Více v přednášce.
@Petr O záznamu nevím, takže spíš ne.
Re, cituji: "Jistým zlomovým bodem se pak stala podpora rozšíření v Google Chrome, která nedávno přešla i do ostré verze."
Jaký zlomový bod to je? Budeme říkat před rozšířeními v Chrome a po rozšířeních v Chrome? Mně přijde nazvání to zlomovým bodem jako takové marketingové plácnutí do vody: je tam skutečně nějaký zlom?
Vytvořit rozšíření pro Chrome je poměrně jednoduché. (...malá reklama...) Např. toto trvalo předělat z bookmarkletu do podoby extension, aniž bych předtím nějaké dělal, jenom asi dvě hodiny:
View Selection Source
https://chrome.google.com/extensions/detail/hhlpjofmehafeaiaiflnddnfgnnpibgf
@Rivon Troufam si nesouhlasit, to je totiz hodnoceni jen podle jenoho kriteria. Kriterii je ve skutecnosti mnoho (bezpecnosti uzivatelu, narocnost vyvoje atd.), proto i vzajemne srovnani je v realu komplikovanejsi. Myslim, ze to bude dobre videt z prednasky, jejiz zaznam bude casem zverejnen.
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 24 507×
Přečteno 24 033×
Přečteno 20 754×
Přečteno 19 839×
Přečteno 19 810×