Hlavní navigace

Statistika nuda je...

4. 3. 2010 13:22 (aktualizováno) Svatopluk Vít

Každý blogger na root.cz má k dispozici statistiky serveru navrcholu.cz a tak jsem neváhal, a statistiku zapnul. Prostě jen tak ze zvědavosti. A nad některými údaji mi zůstává rozum stát a někdy se i skvěle bavím.

Já osobně jsem si nedokázal představit, k čemu bych statistiky mohl podrobněji analyzovat a jaké si z nich vzít doporučení. Ale musím řici, že některá fakta vypadají opravdu zajímavě. Co si pod statistikami můžete představit? Hlavně počet návštěv vaší stránky, ale také počet unikátních IP adres, jaké prohlížeče čtenáři používají, v jakém rozlišení si články čtou, ale také i to, ze které stránky přicházejí a pokud se k vám dostali prostřednictvím vyhledávače, tak jaký řetězec hledali.
Zastavím se u toho vyhledávače. Je jasné, že tento blog se často zmiňuje o Joomle, a proto se část dotazů týká Joomly tj. něco o Joomle, o její licenci a o nové verzi. To bych asi čekal. Co mne docela překvapilo bylo to, že docela dost lidí se na můj blog dostalo skrz článek o Open Moko a linuxovém telefonu Neo 1973. Někteří lidé sem zavítali i skrz mou zmínku o polštině. Co mne ovšem pobavilo nejvíc, je člověk, který se skrz polskou mutaci Google dostal na mou stránku o Anus Laptops. Opět nic divného. Ale víte co ten dotyčný na tom Googlu hledal a co ho dovedlo sem? Byla to fráze „i like to play with my anus“… Nekecám, tady je důkaz:

dukaz.png

Jsem tedy rád, že můžu monitorovat, co vás vlastně na mém blogu zajímá a případně tomu přizpůsobit obsah. No nejsou ty statistiky skvělé?

Sdílet